CHLORFENIRAMINAS

CHLORFENIRAMINAS

Chlorfeniraminas arba CTM yra vaistas, vartojamas alergijos simptomams, kuriuos sukelia maistas, vaistai, vabzdžių įkandimai, dulkės ar gyvūnų pleiskanos, ir žiedadulkių alergija, palengvinti.

Šis vaistas veikia slopindamas histamino, organizme esančio junginio, sukeliančio alerginius simptomus, veikimą. Kai pasireiškia alergija, histamino gamyba organizme pernelyg padidėja, todėl atsiranda alerginės reakcijos simptomų. Šios alerginės reakcijos simptomai gali būti įvairių formų, pavyzdžiui, sloga akyse, nosies užgulimas, sloga, čiaudulys, odos niežulys ir bėrimas bei kai kurių kūno dalių, pavyzdžiui, veido, patinimas.

Prekių ženklai: Brontusinas, Ceteemas, Chlorfeniraminas, Cough-En Plus, Dekolgenas, Etafluzinas, Kontrasma, Molexflu, Nalgestanas, Omecough, Samcodin, Zacoldine

Apie chlorfeniraminą

Grupė Antihistamininiai vaistai
Kategorija Receptiniai vaistai ir nereceptiniai vaistai
Pranašumai Palengvina alergijos simptomus
Vartoja Vaikai nuo vienerių metų iki pilnametystės
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Yra žinoma, kad chlorfeniraminas absorbuojamas į motinos pieną. Todėl maitinančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, sirupas

Įspėjimas:

  • Neduokite šio vaisto naujagimiams ar vaikams iki vienerių metų be gydytojo patarimo.
  • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate plaučių infekcijomis, astma, kvėpavimo sutrikimais, atsirandančiais miego metu ( miego apnėja ), glaukoma, pepsinės opos, prostatos padidėjimas, šlapimo pūslės anomalijos arba porfirija.
  • Kai kuriais atvejais chlorfeniraminas sukelia odos jautrumą saulės spinduliams. Jei taip atsitiks, užsiimdami lauko veikla naudokite skėtį arba apsaugos nuo saulės priemones.
  • Gydymo chlorfeniraminu metu nevairuokite transporto priemonės ir nenaudokite variklio.
  • Nustokite vartoti alkoholinius gėrimus vartodami chlorfeniraminą.
  • Kreipkitės į gydytoją, jei alergijos simptomai nepraeina po vaisto vartojimo ilgiau nei 5 dienas.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Chlorfeniramino dozė

Atsižvelgiant į amžių, rekomenduojamos šios rekomenduojamos chlorfeniramino dozės:

Amžius Dozė
Vaikai nuo 1 metų iki mažiau nei 2 metų 1 mg du kartus per dieną.
2-5 metų vaikai 1 mg kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 6 mg.
6-11 metų vaikai 2 mg kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 12 mg.
Vaikams nuo 12 metų iki pilnametystės 4 mg kas 4-6 valandas. Didžiausia paros dozė yra 24 mg, o vyresniems nei 65 metų žmonėms – 12 mg.

Vartokite chlorfeniraminą Teisingai

Prieš pradėdami vartoti, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, esančią ant chlorfeniramino pakuotės.

Tabletes, sirupą, chlorfeniraminą galima gerti prieš valgį arba po jo, galima gerti vandenį.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko.

Nustokite vartoti chlorfeniramino po to, kai išnyks alergijos simptomai, nes šis vaistas paprastai vartojamas tik trumpą laiką.

Vaistų sąveika

Venkite vidutinio stiprumo ar stiprių skausmą malšinančių vaistų (opioidinių analgetikų), tokių kaip morfinas, nerimą mažinančių vaistų, tokių kaip klonazepamas, antipsichozinių vaistų, tokių kaip haloperidolis, antimuskarininių vaistų, tokių kaip atropinas, ir triciklių antidepresantų, tokių kaip amitriptilinas, nes jie gali sustiprinti chlorfeniramino poveikį. Taip pat nenaudokite chlorheniramino kartu su fenitoinu, nes jis gali slopinti fenitoino veikimą.

Pripažinkite chlorfeniramino šalutinį poveikį ir pavojų

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti pavartojus chlorfeniramino, yra:

  • Mieguistas
  • Pykinimas
  • Gag
  • Sumažėjęs apetitas
  • Vidurių užkietėjimas arba vidurių užkietėjimas
  • Sausa burna, nosis ir gerklė
  • Regėjimo praradimas
  • Sunku šlapintis.

Nedideli šalutiniai poveikiai paprastai gali išnykti, kai organizmas prisitaiko prie vaisto poveikio. Tačiau jei aukščiau išvardyti šalutiniai poveikiai nepraeina ir būklė nepagerėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte tinkamą gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *