BORO RŪGŠTIS

BORO RŪGŠTIS

Boro rūgšties ausų lašai yra lengvas antiinfekcinis vaistas, naudojamas bakterinėms infekcijoms gydyti, o kartais ir grybeliui ar virusui išorinėje ausies kanale gydyti. Infekcija išorinėje ausies landoje vadinama išoriniu ausies uždegimu arba plaukiko ausis , nes dažnai pasitaiko plaukikams.

Prekės ženklas: Santadex

Apie boro rūgšties ausų lašus

Grupė Ausų lašai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Išorinio otito gydymas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija riziką vaisiui. Boro rūgšties ausų lašai nepatenka į motinos pieną. Tačiau dėl jo vartojimo žindymo metu pirmiausia reikia pasitarti su gydytoju.
Figūra Ausų lašai

Įspėjimas :

 • Būkite atsargūs vartodami boro rūgšties ausų lašus, jei ausies būgnelis sulaužytas arba tuščiaviduris.
 • Ausų lašai naudojami tik ausims, vengiant vaistų, kurie patenka į akis, nosį ir burną arba patenka į juos.
 • Pasakykite gydytojui apie kitus vartojamus vaistus, įskaitant receptinius vaistus, nereceptinius vaistus, vaistažoles ar papildus.
 • Jei pavartojus boro rūgšties atsiranda alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Boro rūgšties ausų lašų dozės

Boro rūgšties dozė išoriniam otitui gydyti suaugusiems ir vaikams yra 3-8 lašai į kiekvieną ausį.

Teisingai naudokite boro rūgšties ausų lašus

Prieš pradėdami vartoti boro rūgšties ausų lašus, vadovaukitės gydytojo nurodymais ir perskaitykite ant pakuotės išspausdintą informaciją. Toliau pateikiami boro rūgšties ausų lašų naudojimo veiksmai:

 • Pradėkite plaudami rankas muilu ir vandeniu, tada nusausinkite.
 • Kelias minutes suimkite ausų lašus, kad jie sušiltų. Tai naudinga siekiant išvengti galvos svaigimo pavojaus vartojant narkotikus.
 • Atidarykite pakuotės dangtelį ir būkite atsargūs, kad rankomis, ausimis ar kitais daiktais nepaliestumėte pakuotės galiuko.
 • Pakreipkite galvą maždaug 30–45 laipsnių kampu, kol norima gydyti ausies padėtis bus nukreipta į viršų. Suaugusiesiems patraukite ausies spenelį aukštyn, tada atgal, tada nuleiskite vaistą. Tuo tarpu vaikams patraukite ausies spenelį žemyn, tada atgal. Tai naudinga lašinant į ausies kanalą.
 • Dvi minutes pakreipkite galvą.
 • Aplink ausis išsibarsčiusio skysčio pėdsakus nuvalykite švaria šluoste arba servetėle.
 • Jei reikia, tą patį padarykite su kita ausimi.
 • Sandariai uždaryta vaistų pakuotė.
 • Dar kartą kruopščiai nusiplaukite rankas muilu ir vandeniu.
 • Laikykite vaistus gydytojo rekomenduotoje vietoje arba pagal pakuotės etiketėje nurodytas instrukcijas.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės naudoti boro rūgšties ausų lašus kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad juos būtų lengva prisiminti.

Boro rūgšties sąveika

Dar nežinoma, ar boro rūgšties ausų lašų vartojimas kartu su kitų vaistų vartojimu gali sukelti vaistų sąveiką, ar ne. Tačiau dėl boro rūgšties vartojimo su kitais vaistais turėtumėte pasitarti su gydytoju, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos.

Atpažinkite boro rūgšties šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir vartojant kitus išorinius vaistus, boro rūgšties ausų lašai gali sukelti vietinį sudirginimą arba alergines reakcijas, tokias kaip bėrimas, paraudimas ar odos išsausėjimas. Nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jei po šio vaisto vartojimo atsiranda skundų, tokių kaip stiprus skausmas ar deginimo pojūtis ausyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI