Balintis dantis namuose ar klinikoje?

Balintis dantis namuose ar klinikoje?

Laikui bėgant galite pastebėti, kad pasikeitė dantų spalva. Tai gali nutikti dėl vienos ar kelių iš šių priežasčių:

Maistas ir gėrimai

Kava, arbata ir raudonasis vynas yra vieni iš pagrindinių dėmių kaltininkų. Jų intensyvūs spalviniai pigmentai, vadinami chromogenais, prisitvirtina prie baltos išorinės jūsų danties dalies (emalio) ir sukelia spalvos pasikeitimą arba dėmes.

Tabako vartojimas

Derva ir nikotinas yra dvi tabake esančios cheminės medžiagos, dėl kurių ant dantų susidaro stiprios dėmės. Derva yra natūraliai tamsi, o tai prisideda prie dažymosi, o nikotinas yra bespalvis, kol nesusimaišo su deguonimi. Todėl, kai rūkant nikotinas susimaišo su deguonimi, jis virsta gelsva medžiaga, pagarsėjusia dantų dažymu.

Amžius

Po danties emaliu yra minkštesnis sluoksnis, vadinamas dentinu, kuris yra geltonesnis. Laikui bėgant, mūsų dantų emalis plonėja, todėl per emalį atsiranda daugiau gelsvo dentino.

Trauma

Jei trenkėte į burną arba turite kitokio pobūdžio burnos traumą, jūsų dantis gali pakeisti spalvą, nes jis nebegauna tinkamos kraujotakos. Laikui bėgant dantis gali užgyti pats arba išvis mirti. Po burnos traumos visada geriausia, kad odontologas ištirtų žalą ir rekomenduotų gydymo planą.

Vaistai

Kai kurie antihistamininiai vaistai, antipsichoziniai vaistai ir vaistai nuo aukšto kraujospūdžio gali turėti šalutinį dantų patamsėjimą. Mažiems vaikams, kurie yra veikiami antibiotikais, tokiais kaip tetraciklinas ir doksiciklinas, kol formuojasi dantys arba būdami įsčiose, suaugę gali šiek tiek pakisti dantų spalva. Chemoterapija ir kaklo spinduliuotė taip pat gali patamsinti dantis.

Kaip veikia dantų balinimas?

Dantų balinimo procesas yra gana paprastas. Priklausomai nuo to, kokį produktą naudojate ir ar pasirinksite balinimą namuose ar profesionaliai pas odontologą, žingsniai skiriasi. Dantų balinimo priemonėse yra vienas iš dviejų dantų baliklių: vandenilio peroksidas arba karbamido peroksidas. Šie ingredientai suskaido dėmes į smulkesnes dalis ir sumažina spalvos koncentraciją, o tai savo ruožtu padaro jūsų dantis šviesesnius.

Ar dantų balinimas veikia visus dantis?

Deja, balinimas veikia ne visus dantis. Todėl svarbu pasitarti su savo odontologu, kad nustatytumėte tinkamą dantų procedūrą. Tam tikri balikliai gali nepašalinti visų tipų dėmių ir spalvos pakitimų. Pavyzdžiui, pageltę dantys paprastai gerai balina, o rudi dantys gali nereaguoti taip pat, o dantys su pilkais atspalviais gali visai nebalinti. Be to, balinimas neveiks ant dantų prietaisų, tokių kaip dangteliai, laminatės, vainikėliai ar plombos. Labai tikėtina, kad dantų balinimas nebus veiksmingas, jei pagrindinė spalvos pakitimo priežastis yra vaistai ar trauma

Dantų balinimo parinktys

Yra daugybė profesionalaus dantų balinimo ir balinimo namuose galimybių. Prieš pradėdami bet kokį gydymo planą, būtinai pasitarkite su gydytoju. Dauguma dantų balinimo variantų patenka į vieną iš trijų kategorijų ir svyruoja nuo švelnių paviršiaus baliklių iki stipresnių, galinčių pašalinti gilesnes dėmes.

Balinanti dantų pasta

Balinanti dantų pasta pašalina dėmes ant dantų paviršiaus. Dantų pastos yra švelniausias baliklis, kuris puikiai tinka turintiems jautrius dantis. Kadangi balinamosios dantų pastos naudoja poliravimą, o ne balinančias chemines medžiagas, jos paprastai neturi neigiamo šalutinio poveikio. Tačiau dėl savo švelnumo jie nebalina dantų taip pastebimai kaip cheminiai produktai. Be to, norint pasiekti matomų rezultatų, balinančias dantų pastas reikia naudoti pakartotinai, paprastai per kelias savaites ar mėnesius.

Dantų balinimas namuose

Namuose naudojamus balinimo rinkinius galite įsigyti pas odontologą arba be recepto. Yra daugybė rinkinių, įskaitant balinimo juosteles, padėklus, lemputes, skalavimo priemones ir šepečius. Paprastai juose yra peroksido, kuris veikia žemiau paviršiaus, kad pašviesintų dantų emalį, yra naudojamas reguliariai kelias dienas ar savaites. Jūsų odontologas gali pagaminti specialų balinimo padėklą, kad jūsų viršutiniai ir apatiniai dantys tilptų geriau nei vieno dydžio padėklai, kuriuos galite įsigyti parduotuvėje. Naudodamiesi šiais pasirinktiniais padėklais, išspausite balinimo gelį padėkliuose ir nešiosite juos trumpai per dieną arba per naktį, atsižvelgiant į odontologo patarimą. Jei padėklus nešiojate per ilgai, gelyje esantis peroksidas gali sudirginti dantis ir (arba) dantenas, todėl būtinai laikykitės odontologo nurodymų.

Profesionalus dantų balinimas

Profesionalus balinimas atliekamas odontologijos kabinete. Biure naudojami balikliai yra daug stipresni už kitas dvi alternatyvas, nes jų tirpale yra daugiau peroksido. Jie gali pakeisti jūsų dantų spalvą greičiau nei naudojant namuose naudojamus metodus. Balinimas biure trunka apie valandą. Siekiant apsaugoti burną nuo peroksido, dantenų audiniai padengiami plonu gumos sluoksniu arba apsauginiu geliu. Kartais kartu su peroksidu naudojama šviesa arba lazeris.

Profesionalaus ir namuose atliekamo dantų balinimo skirtumai

Yra keletas pagrindinių skirtumų tarp dantų balinimo namuose ir profesionaliai, tačiau geriausias veiksmas priklauso nuo rezultatų, kurių siekiate, ir nuo jūsų bendros burnos sveikatos.

Laikas

Laikas, kurio reikia norint balinti dantis namuose, palyginti su odontologo kabinete, yra labai svarbus. Odontologo kabinete galite praleisti 1-2 valandas, bet išeiti su 8 atspalviais baltesniais dantimis, o namuose teks praleisti 1-2 valandas per dieną per kelias dienas ar savaites, kad jūsų dantys taptų 3-6 atspalviais. baltesnis.

Kaina

Namuose rinkiniai vidutiniškai siekia apie 50 USD, o dantų balinimas odontologijos kabinete kainuos arčiau 300 USD* ar daugiau. Pagrindinis profesionalaus dantų balinimo pranašumas yra tas, kad balinimas vyksta daug greičiau, nei naudojant kelis rinkinius, kurių dažnai reikia norint pasiekti ir palaikyti balinimą naudojant namuose naudojamus sprendimus. Naudodami namuose naudojamus rinkinius taip pat galite matyti nenuoseklius rezultatus, priklausomai nuo jūsų dantų ir burnos sveikatos.

Ilgaamžiškumas

Kadangi balinimas klinikoje dėl tirpalo koncentracijos gali prasiskverbti giliau po danties paviršiumi, jūsų dantys ilgiau išliks baltesni, lyginant su dantų balinimo namuose metodais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI