Attapulgitas

Attapulgitas

Attapulgitas yra vaistas, vartojamas viduriavimui palengvinti ir gydyti. Šis vaistas veikia sulėtindamas storosios žarnos judėjimą, todėl žarnynas gali sugerti daugiau vandens, o išmatos taps tankesnės. Attapulgitas taip pat jungiasi su bakterijomis ar toksinais, kurie sukelia viduriavimą. Be to, kad išmatos tampa tankesnės, atapulgitas taip pat yra naudingas siekiant palengvinti viduriavimo sukeltų skrandžio spazmų simptomus.

Vaikams viduriavimą dažniausiai sukelia rotavirusinė infekcija. Pagrindinis viduriavimo gydymas rotavirusine infekcija yra užkirsti kelią dehidratacijai vartojant skysčius, o ne vaistus nuo viduriavimo.

Prekių ženklai: Diapecta, nauji antidai, Coro-Sorb, Neo Diastop, nauji Diatabs, Diagit, Arcapec, Molagit, Selediar, Teradiar, Teradi, Neo Diagon, Licopec, Atagip, Tagyt, Entrostop, Pularex, Akita, Neo Enterodine, Neo Confections, Salfaplas Biodiaras

Apie Attapulgitą

Grupė Antidiarėjinis
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Palengvinkite ir gydykite viduriavimą
Vartoja Suaugusieji ir ≥ 6 metų vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas.

Attapulgitas nepatenka į motinos pieną. Tačiau vis tiek pasitarkite su savo akušeriu apie attapulgito vartojimo nėštumo ar žindymo laikotarpiu riziką ir naudą.

Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

  • Pirmiausia pasitarkite su gydytoju, ar norite duoti attapulgitą vyresniems nei 60 metų žmonėms arba vaikams iki 12 metų.
  • Atsargiai vartokite atapulgitą žmonėms, sergantiems astma, žarnyno nepraeinamumu, padidėjusia prostata ir sutrikusia inkstų funkcija.
  • Praneškite savo gydytojui arba vaistinei, jei vartojate vaistus kartu su kitais vaistais, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Jei pavartojus attapulgito pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Attapulgito dozė

Atapulgito dozė viduriavimui gydyti suaugusiems pacientams ir 12 metų ir vyresniems vaikams yra 1,2-15 gramų per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki 8,4 gramų per dieną.

Vartokite Attapulgite teisingai

Vartodami attapulgitą, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją apie vaistą, nurodytą pakuotės etiketėje.

Šį vaistą galima vartoti prieš valgį arba po jo. Visą atapulgito tabletę nurykite stikline vandens. Tabletės nesmulkinkite, nedalykite ir nekramtykite, nes tai gali sustiprinti šalutinį poveikį.

Vartodami atapulgitą, vartokite daug skysčių, kad išvengtumėte dehidratacijos dėl viduriavimo, nebent gydytojas nurodys nevartoti per daug vandens.

Attapulgitas vartojamas viduriavimui gydyti trumpai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei viduriavimas nepalengvėja arba atsiranda šalutinis poveikis vartojant vaistus.

Atapulgitą laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad jo nepatektų saulės spinduliai, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Sąveika su Attapulgitas su kitais vaistais

Toliau pateikiamos kelios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant attapulgitą kartu su kitais vaistais:

  • Triheksifenidilo absorbcijos mažinimas. Vaistą reikia vartoti 2 valandas prieš arba po atapulgito vartojimo.
  • Padidina šalutinį vidurių užkietėjimo poveikį, jei vartojamas kartu su oksikodonu, morfinu ir kodeinu.
  • Padidina antipsichozinių vaistų, antihistamininių vaistų ir antidepresantų poveikį.

Attapulgito šalutinis poveikis

Kai kurie dažni šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus Attapulgite, yra šie:

  • Išsipūtęs
  • Pykinimas
  • Skrandžio skausmas

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasunkėja šalutinis poveikis arba atsiranda alerginės reakcijos simptomų, tokių kaip išbėrimas, niežulys, odos paraudimas ir lupimasis, dusulys, rijimo ar kalbėjimo pasunkėjimas, burnos, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI