Atorvastatinas

Atorvastatinas

Atorvastatinas yra vaistas, vartojamas blogojo cholesterolio (MTL) ir trigliceridų kiekiui mažinti bei gerojo cholesterolio (DTL) kiekiui kraujyje didinti. Jei cholesterolio kiekis kraujyje bus normalus, tai sumažins insulto ir širdies priepuolio riziką.

Atorvastatinas mažina cholesterolio kiekį organizme, slopindamas fermentus, atsakingus už cholesterolio gamybą kepenyse. Taigi, blogojo cholesterolio kiekis kraujyje sumažės, todėl sumažės cholesterolio prilipimo prie arterijų ir jų užsikimšimo (aterosklerozės) rizika.

Gydymas atorvastatinu turi būti lydimas sveiko gyvenimo būdo, įskaitant reguliarų mankštą, idealaus kūno svorio palaikymą ir rūkymo metimą. Tai daroma siekiant geriausių gydymo rezultatų.

prekių ženklai : Lipitor, Orvast, Atorvastatin, Atofar, Atorwin, Cholestor, Actalipid, Caduet, Litorcom, Truvaz, Atostin, Tavora, Atorsan, Stator, Stavinor, Fastor, Removchol, Avesco, Stinator

Apie atorvastatiną

Grupė Dislipideminiai agentai yra statinai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Išlaikyti pusiausvyrą tarp gero ir blogojo cholesterolio kraujyje
 • Sumažinti koronarinės širdies ligos ir insulto riziką

Naudojama Suaugusieji ir ≥ 10 metų vaikai.
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus sutrikimus arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti. Dar nežinoma, ar atorvastatinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Tačiau norint išvengti blogos rizikos, kuri gali kilti kūdikiams, krūtimi maitinančioms motinoms šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Šį vaistą galima vartoti tik gavus gydytojo leidimą, įvertinus naudą ir riziką.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

 • Venkite vartoti atorvastatino, jei esate alergiškas šiam vaistui.
 • Būkite atsargūs vartodami atorvastatiną kartu su antivirusiniais ar priešgrybeliniais vaistais azolo grupėmis, taip pat su cholesterolio preparatais, tokiais kaip fibratai, ciklosporinas ar makrolidų grupės antibiotikai.
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate arba anksčiau sirgote kepenų, inkstų, diabetu, raumenų ir skydliaukės sutrikimais.
 • Venkite vartoti alkoholinius gėrimus, nes tai gali padidinti trigliceridų kiekį ir padidinti kepenų pažeidimo riziką.
 • Jei pavartojus atorvastatino pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Atorvastatino dozė

Atorvastatino dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga. Toliau pateikiamos įprastos atorvastatino dozės aukštam cholesterolio kiekiui gydyti:

 • Suaugęs
  Dozavimas: Pradinė dozė yra 10-20 mg vieną kartą per parą. Dozę galima koreguoti kas 4 savaites. Dozę galima padidinti iki 40 mg vieną kartą per parą. Didžiausia dozė yra 80 mg per parą.
 • Vyresnio amžiaus
  Dozavimas: Dozės koreguoti nereikia.

 • Vaikai amžiaus ≥ 10 metų
  Dozavimas: 10 mg vieną kartą per dieną. Jei reikia, dozę galima pridėti kas 4 savaites, kol bus pasiekta didžiausia 20 mg paros dozė.

Naudojant Atorvastatinas Teisingai

Prieš pradėdami vartoti atorvastatiną, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją, esančią vaisto pakuotės etiketėje.

Atorvastatinas paprastai vartojamas vieną kartą per dieną, po valgio arba prieš valgį. Stenkitės gerti atorvastatiną kiekvieną dieną tuo pačiu metu.

Atorvastatino tablečių nesmulkinkite ir neskaldykite, nes tai gali padidinti šalutinio poveikio riziką.

Pamiršus išgerti atorvastatino, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka su kito vartojimo grafiku nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Užbaikite dozę ir nenutraukite atorvastatino vartojimo be gydytojo leidimo, net jei jaučiatės sveikesni, kad galimi simptomai nepasikartotų.

Laikykite atorvastatiną kambario temperatūroje ir padėkite į uždarą indą, kad išvengtumėte tiesioginių saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Yra keletas sąveikų, kurios gali atsirasti, jei atorvastatinas vartojamas kartu su kitais vaistais, būtent:

 • Didina raumenų sutrikimų (miopatijos) riziką ir rabdomiolizėjei vartojama kartu su antivirusiniais vaistais, itrakonazolu, klaritromicinu, fibratais, ciklosporinu ir kolchicinu.
 • Sumažinti atorvastatino kiekį organizme, jei jis vartojamas kartu su rifampicinu arba efavirenzu.
 • Padidinkite digoksino ir estradiolio koncentraciją kraujyje.

Atorvastatino šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant atorvastatiną, yra šie:

 • Nosies užgulimas
 • Gerklės skausmas
 • Sąnarių skausmas
 • Skausmas rankoje ar kojoje

Atorvastatinas gali sukelti sunkesnį šalutinį poveikį. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė toliau išvardytas šalutinis poveikis:

 • Sutrikusi kepenų funkcija, kuriai būdingas skausmas viršutinėje pilvo dalyje, apetito praradimas, tamsus šlapimas, pageltusios akys ir oda.
 • raumenų audinio sunaikinimas ( rabdomiolizė ), dėl kurio kyla didelė inkstų nepakankamumo rizika. Šiai būklei būdingi raumenų skausmai ir silpnumas kartu su karščiavimu, neįprastu nuovargiu ir tamsiu šlapimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI