Pasaulyje, kuriame gausu sveikatos mados, lengva nepastebėti tokio elementaraus dalyko kaip vanduo. Šis beskonis ir skaidrus gėrimas ne tik numalšina troškulį, bet ir nesenstantis vaistas, padedantis įvairiais būdais. Nuo jūsų odos iki bendros sveikatos, vanduo yra prisotintas natūralių savybių, kurios pagerina jūsų bendrą savijautą. Nors naudinga gerti bet kokia forma, šilto vandens gėrimas suteikia dar daugiau naudos. Geriamojo šilto vandens privalumai ne tik palaiko jūsų hidrataciją.
Ar žinojote, kad vandens temperatūra gali paveikti kraujotaką organizme? Tai netgi gali prisidėti prie tokių sąlygų kaip galvos skausmas. Labai svarbu atsiminti, kad vanduo yra vanduo, nepaisant jo temperatūros. Tai visada padės jūsų kūnui išlaikyti hidrataciją. Tai pasakę, pažvelkime į šilto vandens naudą sveikatai.
Šilto vandens gėrimo privalumai
Ar kada nors pradėjote savo dieną su stikline šilto vandens? Šilto vandens gėrimas ryte yra ritualas, kurio laikosi daugelis žmonių ir dėl tinkamų priežasčių. Dienos pradžia su šiltu vandeniu gali padėti virškinti. Jis tai daro skaidydamas maistą ir skatindamas žarnyno judėjimą. Tai taip pat naudinga gerinant kraujotaką ir detoksikuojant. Netgi tyrimai atskleidė teigiamą šalto vandens keitimo prie šilto vandens poveikį. Šilto vandens gėrimas netgi gali padėti tiems, kurie bando numesti svorio. Kaip rodo tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism“, prieš valgį išgėrus pusę litro šilto vandens, medžiagų apykaita gali paspartėti 30 procentų. Kuo aukštesnė temperatūra, tuo geriau jūsų medžiagų apykaitai. Tačiau negerkite labai karšto vandens, nes tai gali sukelti rimtų pasekmių.
Kada geriausia gerti šiltą vandenį?
Dabar, kai žinome, kad šilto vandens gėrimas yra naudingas jūsų sveikatai, ar žinote, kada geriausia gerti šiltą vandenį? Ryte geriausia gerti šiltą vandenį. Geriausias laikas gerti šiltą vandenį – ryte pabudus, prieš pusryčius. Taip pat patartina prieš valgį išgerti šilto vandens, kad pagerėtų virškinimas. Nors puiku gerti šiltą vandenį, kad būtų geresnė sveikata, nėra pakankamai klinikinių įrodymų, kad jis pranašesnis už šaltą ar kambario temperatūros vandenį. Svarbiausia išlaikyti hidrataciją, tačiau vandens temperatūra gali būti pagrįsta asmeniniais pageidavimais ir patogumu.
Ar yra kokių nors šalutinių poveikių geriant šiltą vandenį?
Šilto vandens vartojimas yra naudingas jūsų sveikatai, tačiau bet koks perteklius gali būti žalingas. Ekspertas rekomenduoja vengti gerti karštą vandenį, nes jis gali nuplikyti burną ir gerklę. Svarbu užtikrinti, kad vandens temperatūra nebūtų per karšta. Saikingas šilto vandens gėrimas paprastai yra saugus daugumai žmonių, tačiau per trumpą laiką per didelis suvartojimas gali sukelti apsinuodijimą vandeniu, priduria daktarė Sisodia.
Sveikos mitybos ekspertė ir sertifikuota mitybos specialistė, besispecializuojanti subalansuotos mitybos sprendimuose siekiant sveikatos tikslų, tokių kaip svorio metimas, energijos atstatymas ar geresnė bendra savijauta. Šiuo metu Agnė yra pagrindinė mitybos skilties autorė sveikatingumo platformoje „Sveikatos Rūmai“.
Agnė baigė maisto mokslų ir mitybos bakalauro studijas Vilniaus universitete, o vėliau įgijo magistro laipsnį Londono Karalienės Marijos universitete, kur gilinosi į mitybos planavimą ir metabolizmo valdymą. Studijų metu ji dalyvavo moksliniuose tyrimuose, kurie analizavo, kaip mitybos pokyčiai gali paveikti ilgalaikę sveikatą.
Jos straipsniuose ir rekomendacijose akcentuojamas praktinis ir į žmogų orientuotas požiūris į sveiką mitybą. Agnė tiki, kad sveikas maistas neturi būti sudėtingas ar brangus, todėl ji specializuojasi paprastų, lengvai pritaikomų patarimų dalijimu, kurie padeda siekti ilgalaikių rezultatų.
Agnė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama su žmonėmis, norinčiais koreguoti savo mitybą metant svorį, valant organizmą ar paprasčiausiai stiprinant imunitetą. Jos tikslas – padėti žmonėms atsisakyti kraštutinių dietų ir atrasti tvarų bei malonų mitybos būdą.
Kai ji nerašo straipsnių ar nesupažindina skaitytojų su naujausiais mitybos tyrimais, Agnė mėgsta gilintis į sveikatos ir maisto ryšį, tyrinėti mitybos mitus ir mokytis naujų būdų, kaip maistas gali padėti jaustis geriau kasdien.