Ar po sekso galite užsikrėsti mielių – pienligės infekcija?

Ar po sekso galite užsikrėsti mielių – pienligės infekcija?

Mielių infekcija yra vienas iš blogiausių būdų sugadinti gerą laiką lovoje. Tačiau kai kurie stebisi, ar jų infekcija pirmiausia kilo dėl sekso.

Yra daug klausimų, susijusių su mielių infekcijomis. Pavyzdžiui, ar po sekso galite užsikrėsti grybeline infekcija? Ar tai tas pats, kas lytiniu keliu plintanti liga? Kas yra jautrus šiai būklei? Štai viskas, ką turėtumėte žinoti apie mielių infekcijas ir seksą bei kaip jų išvengti.

Ar po sekso susirgsite mielių – pienligės infekcija?

Priešingai nei manoma, seksas nesukelia mielių infekcijų ir nėra lytiniu keliu plintanti liga (LPL). Tačiau vis tiek galite jį gauti po sekso perduodant. Makšties mielių infekcijos atsiranda per Candida – natūraliai atsirandantį mielių grybelį, randamą visame kūne, įskaitant makštį ir burną. Taigi, jei seksas nesukelia mielių infekcijų, kas tai sukelia? Mielių infekcija reiškia, kad makšties Candida padaugėjo. Įprastos to priežastys:

 • Susilpnėjęs imunitetas
 • Vėžio gydymas, pavyzdžiui, radiacija ir chemoterapija
 • Lėtinės ligos, tokios kaip ŽIV / AIDS
 • Antibiotikai, veikiantys organizmo gerąsias makšties bakterijas, gydant kitas infekcijas
 • Nėštumas, menstruacijos ir hormoniniai pokyčiai sutrikdo makšties bakterijų pusiausvyrą
 • Aukštas cukraus kiekis kraujyje ir nekontroliuojamas diabetas
 • Naudojant kvapnius tamponus ir įklotus
 • Sėdi šlapiais ar prakaituotais drabužiais

Ar galite turėti lytinių santykių su mielių infekcija?

Lytiniai santykiai su mieliagrybių infekcija yra nemalonūs ir gali pabloginti jūsų simptomus. Pavyzdžiui, trintis gali sudirginti odą aplink vulvą. Taip pat susijaudinimas padidina drėgmę ir niežėjimą. Taip pat galite užkrėsti infekciją savo partneriui per įsiskverbimą arba oralinį seksą, uždelsdami gijimo procesą. JAV sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas teigia, kad 15% vyrų varpos bėrimas atsiranda po lytinių santykių su moterimi, sergančia mieliagrybių infekcija. Todėl gydytojai rekomenduoja palaukti, kol simptomai išnyks ir pasijusite visiškai pasveikę.

Makšties mielių infekcijos simptomai

Dauguma moterų, sergančių mieliagrybių infekcija, skundžiasi dideliu niežuliu makštyje ir aplink ją. Toliau pateikiami dažniausiai pasitaikantys simptomai:

 • Deginimo pojūtis šlapinantis
 • Skausmingas lytinis aktas
 • Storos, baltos išskyros iš makšties
 • Patinimas ir paraudimas aplink vulvą ir makštį

Nors ir rečiau, vyrai taip pat gali užsikrėsti lytinių organų grybelinėmis infekcijomis po sekso, ypač jei yra neapipjaustyti. Simptomai paprastai yra skausmas ir patinimas aplink kirkšnį su raudonomis dėmėmis. Kiti gali jausti deginimą aplink apyvarpę ir varpos galvutę.

Kada kreiptis į gydytoją

Jei tai pirmoji jūsų patirtis su Candida infekcija arba neseniai turėjote lytinių santykių su nauju partneriu, kreipkitės į gydytoją. Daug kartų simptomai sutampa su lytiškai plintančių ligų simptomais. Taip pat svarbu planuoti susitikimą su savo pirminiu gydytoju, jei esate linkę į lėtinius mielių paūmėjimus. Jie įrašo jūsų ligos istoriją ir gali padėti geriau kontroliuoti įvykius. Jūsų gydytojas taip pat gali patikrinti, ar nėra diabeto. Jei nesate įsitikinę, kad tai mielių infekcija, venkite nereceptinių vaistų. Jūsų gydytojas turi paskirti tinkamą priešgrybelinį gydymą, kad išspręstų jūsų būklę. Dauguma vaistų yra geriamieji arba vietiniai, kuriuos aplikatoriumi tepate tiesiai į makšties sritį. Nepaisant to, visada laikykitės gydytojo nurodymų, kad infekcija visiškai išnyktų.

Kaip apsisaugoti nuo mielių infekcijų

Niekas nenori patirti diskomforto dėl lytinių organų infekcijų arba po sekso partneriui užkrėsti mieliagrybių. Todėl labai svarbu laikytis tinkamos higienos. Norėdami išvengti mielių infekcijų, naudokite šiuos patarimus:

 • Būkite išmintingi dėl apatinių drabužių – kvėpuojantis medvilninis audinys geriausiai sugeria drėgmę aplink makštį.
 • Vartokite probiotikus, kad pagerintumėte makšties sveikatą ir tinkamą pH.
 • Sumažinkite trintį vietose, linkusiose trintis ir išsausėti odą.
 • Visada persirenk šlapius ir prakaituotus drabužius.

Taip pat po oralinio sekso valykite dantis ir naudokite burnos skalavimo skystį, kad pašalintumėte bakterijas. Candida išplitimas iš makšties į burną gali sukelti pienligę. Burnos pienligė dažniausiai pasireiškia skausmu ir trūkinėjimu aplink burną, raudonomis dėmėmis gerklėje ir jautrumu tam tikriems maisto produktams.

Sustabdykite mielių infekcijas

Vengti sekso tol, kol nesusivaldėte infekcija, labai svarbu išgydyti ir apsaugoti savo partnerį. Atminkite – mielių infekcijų dažnis, trukmė ir sunkumas priklauso nuo jūsų. Rūpinkitės savo makštimi, kad seksas būtų saugesnis ir patogesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI