Ar padų fascito gydymas yra veiksmingas?

Ar padų fascito gydymas yra veiksmingas?

Ar pirmieji žingsniai ryte skauda pėdą ar kulną? Ar kada nors buvo diagnozuotas padų fascitas? O ar girdėjote apie padų fascito gydymą?

Padų fascitas gali būti skausmingas, todėl geriausia kuo greičiau pradėti veiksmingą gydymą. Tinkamas pėdų ir kulnų skausmo gydymas priklauso nuo skausmo priežasties ir intensyvumo. Yra keletas veiksmingų gydymo būdų, kuriems padų fascito skausmas neturi šansų.

Kas yra padų fascitas?

Žmogaus anatomijoje pėdos padas, tai yra apatinis pėdos paviršius, vadinamas padų sritimi. Todėl padų fascitas yra pėdos pado būklė. Tai uždegiminė būklė, pasireiškianti padų fascijoje, taip pat žinoma kaip į lanką panašus raištis, besitęsiantis po padu. Padų fascija pritvirtina kulnus prie pirštų, taip suformuodama pėdos skliautą. Ši Padų fascija veikia kaip ištempiama juosta, kuri kai kuriems žmonėms yra ilgesnė, o kitiems ne. Padų fascito pažeidimas yra padų fascito, kuriam būdingas kulnų patinimas ir skausmas, pradžia.

Padų fascito priežastys

Padų fascitas yra bet kokio padų fascito sužalojimo ar pažeidimo pasekmė. Tai taip pat gali būti dėl senėjimo ir padų fascijų gebėjimo ištempti sumažėjimo ir išlaikyti kūno poreikį amortizuoti ir komfortiškai.

Su amžiumi padų fascijos tempimas mažėja. Be to, riebalinis pamušalas, kuris sugeria smūgius ir smūgius į koją, tampa plonesnis, todėl Fascia gali būti labiau pažeista ir sumažėja gebėjimas valdyti skausmus. Tai gali sukelti plyšimą, mėlynes ar net patinimą. Veiksmai, kurie daro poveikį kulnui ir pėdos padui, apima bėgimą, ėjimą, stovėjimą ir kitus griežtus pėdos pratimus; tai gali sukelti padų fascitą.

Kitaip tariant, padų fascitą sukelia pasikartojantis padų fascito įtempimas, kuris gali atsirasti dėl bėgimo ar ėjimo, šokinėjimo arba per didelio pėdos spaudimo be pakankamai įrankių.

Padų fascitą gali sukelti liga. Artritas yra pagrindinė šios būklės priežastis.

Padų fascito simptomai

Skausmas ir patinimas yra dažniausiai pasitaikantys padų fascito simptomai. Ši būklė taip pat gali sukelti pėdos apačios jautrumą. Šie skausmai ir jautrumas gali sustiprėti ryte arba kai spaudžiate koją/kulną, ypač ilgą laiką.

Dėl skausmo ar patinimo, padų fascitas gali apsunkinti vaikščiojimą ir kitus judėjimo pratimus. Kai yra padų fascitas, kulnas yra nenormalus įtempimas ir standumas. Kartais pėdos padas gali būti raudonas, patinęs, jautrus ir labai jautrus prisilietimui ar žingsniavimui.

Ar padų fascito gydymas yra veiksmingas?

Padų fascito tyrimas ir diagnostika

Padų fascito diagnozė yra gana paprasta ir nereikalauja papildomos įrangos ar testavimo rinkinių. Paprastai pėdą, taip pat simptomus / nusiskundimus peržiūri gydytojas. Tokia pėda yra jautri, sukelia skausmą ir gali patinti.

Nors skausmą ir patinimą gali sukelti kiti veiksniai ir sąlygos, pvz., lūžis, išnirimas, auglys ar fizinis sužalojimas, tokios galimybės atmetamos atliekant tokius tyrimus kaip rentgeno ar MRT.

Padų fascito gydymas ir jų veiksmingumas

Padų fascito gydymas skiriasi ir paprastai priklauso nuo skausmo priežasties ir intensyvumo. Tačiau daugeliu atvejų gydytojas pradeda nuo pagrindinių gydymo būdų, kuriuos galima atlikti namuose. Pagrindinis gydymas apima

  • Svorio metimas siekiant sumažinti spaudimą kulnams
  • Sumažėjęs pratimų dažnis
  • Ortopedijos naudojimas
  • Ledo masažas skausmams sumažinti
  • Tinkamas atraminių įrankių ir pakankamai amortizuotų batų naudojimas.
  • Ant grindų, ant kurių ilgai stovite, naudokite tam tikrą paminkštinimą

Kitas gydymo būdas yra kojų ir pėdų tempimas. Pratimai, stiprinantys kojų raumenis, pavyzdžiui, stovėjimas ant pėdos žingsnio pakraštyje tempiant ir atsipalaiduojant, puikiai stiprina pėdų jėgą ir judrumą.

Be to, vaistai taip pat buvo naudojami gydant padų fascitą. Priešuždegiminiai vaistai, tokie kaip ibuprofenas, gali sumažinti skausmą ir patinimą, tačiau būtinai turėkite receptą.

Pažangesni ir naujausi gydymo metodai apima smūginės bangos, ESWT, proloterapijos, PRP ir mikro debridemento naudojimą.

Daugeliu atvejų pirmiau minėti gydymo būdai daro stebuklus malšinant skausmus ir valdant būklę. Jų veiksmingumas vertinamas apie 90 procentų. Tačiau kai šie konservatyvūs metodai nepadeda arba būklė yra labai kritinė, yra galimybė atlikti operaciją. Chirurgija atliekama esant lėtiniam padų fascijos uždegimui.

Išvada

Nors padų fascitas gali būti labai skausmingas, jį labai lengva gydyti, kai jis yra ankstyvoje stadijoje. Todėl geriausia jį gydyti kuo greičiau, nes kai liga pereina į lėtinę stadiją, švelnus gydymas gali tapti neveiksmingas, o skausmo ir diskomforto lygis eksponentiškai padidės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI