Ar kūno rengybos stebėjimo priemonės padeda tapti aktyvesniems?

Ar kūno rengybos stebėjimo priemonės padeda tapti aktyvesniems?

Remiantis Pew tyrimų centro duomenimis, daugiau nei 39,5 milijono amerikiečių (tai yra 1 iš 5!) ir 3 iš 10 amerikiečių šeimose, uždirbančių daugiau nei 75 000 USD, ir visas ketvirtadalis moterų. apklausa. Šių prietaisų naudojimas per pastaruosius kelerius metus išaugo.

Sportuojantys žmonės kreipiasi į technologijas, kad padėtų jiems atlikti anksčiau neįsivaizduojamus dalykus, pvz., sekti kasdienius žingsnius, matuoti širdies ritmą, padėti atlikti pratimus arba susirasti panašiai mąstančių kūno rengybos mėgėjų, kurie galėtų padėti.

Bet ar jie padeda jums tapti aktyvesniems? (Naujas toliau pateiktas tyrimas atskleidžia šiek tiek šviesos.) Ar tikrai reikia išleisti pinigų vienai iš šių įtaisų? Ir jei taip, kaip išsirinkti tinkamą, kai rinkoje yra tiek daug?

Kas yra kūno rengybos stebėjimo priemonė?

Yra keletas nešiojamų technologijų tipų.

Žingsniamačiai skaičiuoja žingsnių skaičių, kurį nueinate per dieną, ir konvertuoja juos į mylias, nurodydami, kiek toli nuėjote kiekvieną dieną.

Sportiniai arba GPS laikrodžiai yra skirti tam tikroms sporto šakoms, pavyzdžiui, bėgimui, važiavimui dviračiu ar plaukimui. Paprastai juos sudaro chronometras, atstumo skaičiavimo funkcijos ir tokios funkcijos kaip laikmačiai, ratų skaitikliai ir treniruočių žurnalai.

Širdies ritmo monitoriai matuoja jūsų širdies ritmą realiu laiku, dažniausiai per krūtinės diržą arba modelį be petnešėlių. Kai kurie GPS laikrodžiai taip pat turi stebėjimo galimybes.

Žinoma, labiausiai paplitę yra fitneso stebėjimo laikrodžiai ar apyrankės. Šios programėlės paprastai stebi įvairius veiksmus, kuriuos atliekate per dieną, pvz., kiek judėjote arba kiek ilgai ir giliai miegojote. Užuot naudoję skirtingą elektroninę įrangą kiekvienai veiklai, pvz., žingsniamatį, sportinį laikrodį ir miego programą, išmanusis kūno rengybos stebėjimo prietaisas sujungia daugelį šių funkcijų tik vienoje technikoje.

Fitneso stebėjimo prietaisai turi pranašumą prieš kitų tipų nešiojamas technologijas, nes jie dažniausiai dėvimi: dažnai nereikia paspausti paleidimo laikmačio arba jų išjungti po veiklos (nors prieš įeinant į dušas!).

„Fitness Trackers“ nauda sveikatai

Nešiojamų prietaisų, pvz., kūno rengybos stebėjimo priemonių, naudojimas gali turėti didelių pasekmių jūsų sveikatai. Neseniai Britų medicinos žurnalas tyrime buvo tiriamas suaugusiųjų fizinio aktyvumo monitorių efektyvumas.

Žvelgiant į 121 atsitiktinių imčių kontrolinio tyrimo ir 141 tyrimo palyginimo duomenis, buvo padaryta išvada, kad fitneso stebėjimo priemonių naudojimas padėjo padidinti kasdienį fizinį aktyvumą maždaug 1235 žingsniais per dieną. Tuo tarpu šie aktyvumo stebėjimo prietaisai padėjo padidinti vidutinį ir energingą fizinį aktyvumą 48,5 minutės per savaitę. Įdomu tai, kad tai neturėjo didelės įtakos sėdimam elgesiui. (Akivaizdu, kad daugelis žmonių nepaiso raginimo atsistoti!)

Nepaisant to, tai įspūdingi rezultatai, nes atrodo, kad tie, kurie neturi kūno rengybos laikrodžio ar įrenginio, būtų mažiau linkę pasiekti šiuos ženklus. Ėjimo nauda yra gerai įrodyta, o tinkamai suplanuotos 10 minučių treniruotės vis dar gali padaryti stebuklus, todėl papildomos 48 minutės per savaitę gali tiesiog pakeisti gyvenimą.

Štai du naujausi straipsniai, kuriuose tiksliai tai parodo:

Tuo tarpu vienoje 26 tyrimų, kuriuose buvo tiriamas JAV suaugusiųjų žingsniamačio naudojimas, apžvalgoje nustatyta, kad tie, kurie naudojo žingsniamatį, padidino savo kasdienį aktyvumą 2 419 žingsnių arba daugiau nei mylia!

Apskritai tie, kurie seka savo fizinį aktyvumą, padarė 27 procentais daugiau nei tie, kurie nenaudojo žingsniamačio – be to, jiems pavyko natūraliai sumažinti kraujospūdį ir riebalų procentą. Mokslininkai padarė išvadą, kad konkretus tikslas, kurį reikia pasiekti, pavyzdžiui, 10 000 žingsnių per dieną, paskatino žmones judėti toliau.

Net jei jau esate gana aktyvus žmogus, kūno rengybos stebėjimo priemonė gali padėti jums išnaudoti papildomų galimybių judėti visą dieną. Taip pat galite pasinaudoti pigia išmaniojo telefono programa, teikiančia panašias funkcijas. Tačiau atminkite, kad nešioti kūno rengybos prietaisą, kuris veikia kaip laikrodis ant rankos, daug lengviau nešiotis, nei visada laikyti išmanųjį telefoną su savimi.

Kaip pasirinkti tinkamą išmanųjį laikrodį?

Nustatykite, kokių funkcijų jums reikia

Jei esate fitneso naujokas arba ieškote stebėjimo prietaiso, apimančio pagrindinius dalykus, pvz., žingsnių, kalorijų ir judėjimo skaičiavimą, tiks beveik bet koks.

Bet jei jau esate gana aktyvus, galbūt norėsite investuoti į stebėjimo priemonę, kuri pranoksta pagrindinius dalykus. Funkcijos, pvz., GPS, leidžia jūsų sekimui nustatyti, kur buvote, ir išmatuoti tokius dalykus kaip aukštis.

Širdies ritmo monitoriai gali būti naudinga funkcija labiau pažengusiems treniruokliams. Anksčiau parinktys buvo skirtos tik stebėjimo priemonėms, kurios buvo sinchronizuojamos su krūtinės dirželiais, tačiau beveik visi nauji modeliai gali išmatuoti jūsų širdies ritmą net naudojant apyrankes.

O jei užsiimate kokia nors veikla, pvz., bėgiojate ar plaukiate, įsitikinkite, kad jūsų stebėjimo priemonė yra skirta jai sekti. Galų gale, jei jūsų pagrindinis mankštos šaltinis nėra stebimas, jūsų programėlė yra daug mažiau naudinga. (Taip pat įsitikinkite, kad jis yra atsparus vandeniui iki 50 metrų, jei esate plaukikas.)

Jei esate rimtas sportininkas, greičiausiai norėsite daug daugiau varpų ir švilpukų nei vidutinis Jane ar Joe. Atsakymas gali būti profesionalesnis sekėjas. Tokie prekių ženklai kaip Garmin ir Fitbit turi platų jų asortimentą; jie linkę derinti kūno rengybos stebėjimo priemones su sportinio laikrodžio galimybėmis.

Be to, daugelis naujų išmaniųjų laikrodžių turi ir mobiliuosius mokėjimus, o tai gali būti gana patogu.

Mėgstantys modeliai taip pat gali saugoti muziką arba suteikti prieigą prie srautinio perdavimo paslaugos, pvz., „Spotify“. Jei taip, šiose parinktyse taip pat būtų „Bluetooth“ ausinių jungtis.

Galiausiai, geriausias „iPhone“ naudotojų kūno rengybos stebėjimo išmanusis laikrodis išlieka „Apple Watch“, kuriame yra daug aukščiau išvardytų funkcijų. Be to, jis gali priimti telefono skambučius, žinutes ir kt.

Nuspręskite, kiek norite išleisti

Fitneso stebėjimo priemonės gali skirtis nuo vidutinės kainos, mažesnės nei 100 USD, iki modelių, kurių kaina viršija 500 USD. Svarbu išnagrinėti savo kainų diapazono galimybes ir kiekvieno siūlomas funkcijas – be to, būkite sąžiningi sau apie tai, ką naudosite ir ko nenaudosite.

Jei tikitės pereiti prie pažangesnių funkcijų, turėkite tai omenyje žiūrėdami į kainas. Nors dabar 75 USD vertės kūno rengybos stebėjimo priemonė gali pasitarnauti, po kelių mėnesių galbūt norėsite daugiau galimybių. Tokiu atveju gali būti ekonomiškiau iš pradžių rinktis brangesnį modelį.

Taip pat atkreipkite dėmesį į bet kokius „priedus“, kuriuos reikia įsigyti atskirai. Susumavus jūsų nebrangų sekimo įrenginį gali būti brangesnis nei tikėjotės.

Pasirinkite programinę įrangą, kuri veikia su kita technologija

Jūs dažnai bendrausite su savo kūno rengybos stebėjimo priemonės integruota programa; ar jis turi norimas funkcijas? Norėsite būti tikri, kad programą lengva naudoti arba bent jau lengva išmokti. Kai kuri programinė įranga taip pat turi integruotas socialines funkcijas, leidžiančias konkuruoti su tikrais ir virtualiais draugais (arba palaikyti). Jei jūsų kūno rengybos kelionėje svarbu paskatinti, verta to ieškoti.

Kadangi kūno rengybos stebėjimo priemonės yra skirtos sinchronizuoti su jūsų išmaniuoju telefonu, norėsite būti tikri, kad stebėjimo priemonė yra suderinama su jūsų telefono operacine sistema. Dauguma įrenginių veiks „Android“ ir „iOS“ sistemose, tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, Apple laikrodis neveiks jūsų Samsung įrenginyje. Ir jei turite „BlackBerry“ arba „Windows“ telefoną, daugelis stebėjimo priemonių visai nesinchronizuojasi.

Jei jau naudojate kūno rengybos programą, pvz., „Map My Run“, treniruoklis, lengvai integruojamas su mėgstamomis programomis, palengvins informacijos derinimą.

Galiausiai, jei įmanoma, patikrinkite įrenginius parduotuvėje arba užsisakykite iš internetinio mažmenininko su dosnia grąžinimo politika, kad pajustumėte, kaip stebėjimo priemonė dera su jūsų gyvenimo būdu.

Pasirinkite dizainą, atitinkantį jūsų gyvenimo būdą

Kadangi didžiąją dienos dalį nešiosite šį stebėjimo prietaisą, norite įsitikinti, kad jis atrodo ir jaučiasi gerai! Ar jums labiau patinka daiktas, kurį galite nešioti ant riešo, ar kūno rengybos stebėjimo priemonė, prisegama prie batų ar drabužių, pageidautina jūsų pasirinktos spalvos?

Jei norite matyti savo pažangą per dieną tam tikro tipo ekrane, geriausias gali būti laikrodis. Jei jums patinka įkelti ir peržiūrėti duomenis laisvalaikiu, turėtų pakakti paprastos apyrankės dizaino. O ar jums reikia kažko atsparaus vandeniui, kad galėtumėte nusiprausti po dušu ir maudytis su įjungtu stebėjimo prietaisu, ar prisiminsite kiekvieną kartą jį išimti?

 

 

Šaltinis Dr Axe

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *