Ar boro rūgštis veikia nuo mielių infekcijos?

Ar boro rūgštis veikia nuo mielių infekcijos?

Boro rūgštis, natūraliai susidarantis junginys, paprastai skiriama kaip tiesiosios žarnos žvakutė, skirta makšties mielių infekcijoms gydyti. Jis veikia kaip pH atstatymas ir grybelinės infekcijos naikinimas. Nors boro rūgštis nėra pagrindinis pasirinkimas, ji yra saugi ir veiksminga konsultuojantis su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Gydymo trukmė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Atsargumo priemonės apima vengti per daug naudoti, nevartoti nėštumo metu ir laikytis tinkamos higienos. Boro rūgštis yra alternatyva, kai kiti mielių infekcijos gydymo būdai yra neveiksmingi, tačiau norint ją naudoti reikia recepto ir gydytojo konsultacijos

Kas yra boro rūgštis?

Boro rūgštis, dar vadinama ortoboro rūgštimi, yra gamtoje esantis, tačiau cheminis junginys daugelyje mineralų ir dažniausiai naudojama įvairiems tikslams, įskaitant kaip antiseptiką, insekticidą, oftalmologinius vaistus nuo infekcijų ir nuolatines mielių infekcijas. Jis paprastai nenaudojamas medicininiais tikslais kaip pirmasis vaistas nuo bet kokios infekcijos. Vis dėlto, esant nuolatinei ar lėtinei Candida mieliagrybių (Candida glabrata) ligai, ji naudojama kaip žvakutė (tabletės, vartojamos rektaliniu būdu).

Kaip naudoti borą nuo makšties mielių infekcijos?

Boro rūgštis naudojama kaip tiesiosios žarnos žvakutės minkštų želatinos kapsulių pavidalu (Up and Away). Želatinos kapsulės yra karščiui jautrios kapsulės, kurios išskiria savo veikliąją medžiagą, kad išgydytų mielių infekciją makštyje arba tiesiojoje žarnoje, kur ji vartojama. Makšties mielių infekcijos yra labiausiai paplitusi mielių infekcija, kuriai gydyti skiriama ir naudojama boro rūgštis. Įprastas dozavimo režimas gali apimti boro rūgšties žvakučių naudojimą vieną kartą per dieną, paprastai prieš miegą, tam tikrą laikotarpį. Atsargiai: Norint išvengti perdozavimo ir šalutinio poveikio, verta kreiptis į gydytoją dėl boro rūgšties dozės ir dozavimo intervalo (dažnio), kai naudojama makšties mielių infekcijai gydyti.

Kaip boro rūgštis gydo mielių infekciją?

Boro rūgštis gydo mielių infekcijas makštyje, pakeisdama bendrą aplinką ir makšties PH, todėl mielių rūšims sunku augti ir daugintis.

  1. Subalansuojantis pH: Boro rūgštis yra šiek tiek rūgšti, kaip ir makštis. Tačiau kai mielių infekcijos yra užsispyrusios, makšties pH gali tapti per daug bazinis, o tai tinka Candida rūšims. Nedidelis boro rūgšties rūgštingumas padeda atkurti pH, todėl grybeliui sunkiau augti.
  2. Kova su grybeliu: Boro rūgštis gali tiesiogiai kovoti su Candida grybeliu. Boro rūgšties patekimas į makštį gali padėti kontroliuoti grybelį ir palengvinti infekcijos simptomus.
  3. Biofilmų lūžimas: Kartais Candida formuoja apsauginius sluoksnius, vadinamus bioplėvelėmis, kurios atsparios gydymui. Boro rūgštis gali suardyti šias bioplėveles, todėl grybelį lengviau gydyti.
  4. Kai kiti gydymo būdai neveikia: Boro rūgštis dažnai naudojama, kai įprastinis priešgrybelinis gydymas nepadeda arba jei nerimaujama dėl atsparumo kitiems priešgrybeliniams vaistams.

Ar boro rūgštį saugu naudoti?

Remiantis naujais tyrimais, boro rūgštį saugu naudoti, idealiai tinka makšties mielių infekcijoms, jei kiti vaistai nepadeda. Svarbu pažymėti, kad boro rūgštis, esanti makšties žvakutėse ar akių infekcijų akių infekcijų tirpale, yra naudinga vadovautis ir konsultuotis su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, nes pakeitus dozes ar dozavimo formas įvairiems sutrikimams gydyti, gali atsirasti kitų neigiamų padarinių.

Kiek laiko užtrunka boro rūgštimi, kad išgydytų mielių infekciją?

Klinikai 13 mėnesių naudojo intravaginalinę boro rūgšties palaikomąją terapiją pasikartojančios vulvovaginalinės kandidozės ir bakterinės vaginozės gydymui ir nustatė, kad jis yra visiškai veiksmingas, labai patenkintas pacientais ir mažai neigiamas. Mielių infekcijos išgydymas taip pat labai priklauso nuo sunkumo. Sunkesnė ir gretutinė infekcija turės įtakos gydymo laikui, dozei ir dozavimo režimui.

Kada neturėtumėte naudoti boro rūgšties?

Pagrindinė atsargumo priemonė, kurios reikia laikytis vartojant boro rūgštį, jos negalima vartoti didesnėmis dozėmis ilgesnį laiką, nes jos perdozavimas gali sukelti sunkių alerginių reakcijų ar odos sudirginimo užkrėstose vietose. Kai kurie kiti svarstymai yra

Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti

Verta pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie nėštumą, žindymą arba planuojamą pastoti, nes boro rūgšties dozės gali turėti įtakos vaisiui.

Žinomos alergijos

Jei žinote arba įtariate alergiją boro rūgščiai, jos naudojimo reikėtų vengti.

Vaikai

Nerekomenduojama naudoti boro rūgšties vaikų lytinių organų srityje ar aplink juos. Verta nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl mielių infekcijų vaikams.

Inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas

Asmenims, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi, gali būti sunku apdoroti boro rūgštį, todėl gali padidėti toksinio poveikio rizika.

Neprižiūrimas arba ilgalaikis naudojimas

Boro rūgšties naudojimas ilgą laiką arba be medicininės priežiūros gali sukelti komplikacijų arba nepageidaujamų reakcijų. Naudojimas turi griežtai laikytis sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo nurodymų.

Sunkios nepageidaujamos reakcijos

Jei vartojant boro rūgštį atsiranda stiprus dirginimas, deginimo pojūtis ar pastebimos nepageidaujamos reakcijos, rekomenduojama nutraukti jos vartojimą ir kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą.

Veiksmingas alternatyvus gydymas

Jei esami mielių infekcijos gydymo būdai, kaip patarė sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas, yra veiksmingi, boro rūgšties įvedimas gali būti nereikalingas. Tik sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali pasitarti dėl boro rūgšties poreikio, jei kiti gydymo režimai yra neveiksmingi.

Ko nedaryti įpylus boro rūgšties?

Jei gydotės boro rūgštimi, venkite lytinių santykių, jei yra makšties mielių infekcija. Gerai visiškai vengti bet kokios nereikalingos makšties veiklos, kol visiškai pasveiksite. Venkite, kad makšties sritis visada būtų drėgna, nes tai gali pasireikšti daugiau infekcijų, išskyrus mielių infekcijas. Pasistenkite, kad makšties sritis būtų švari ir sausa. Rankų plovimas ir jų džiovinimas prieš įdedant boro rūgšties kapsules į makštį yra esminė gijimo proceso dalis. Nešvarios rankos gali sukelti mikrobus, kurie gali sukelti įvairias sunkias sąlygas.

DUK apie boro rūgštį

Ar gydytojai rekomenduoja boro rūgštį nuo mielių infekcijų?

Taip, boro rūgštis gali būti rekomenduota kaip pasirinktas vaistas nuo mielių infekcijų, ir jis bus prieinamas be recepto. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskirs jį po to, kai kiti vaistai nepadės nuo mielių makšties infekcijų.

Kodėl man pasikartoja grybelinės infekcijos?

Tikriausiai taip yra dėl to, kad vaistai, kuriuos anksčiau vartojote nuo mielių infekcijos, tinkamai neišgydė mielių infekcijos, todėl mielių Candida rūšys liko makšties ertmėje, o tai sukėlė pasikartojančią mielių infekciją.

Ar saugu naudoti boro rūgšties žvakutes kiekvieną dieną?

Tai saugu tik tuo atveju, jei jis yra paskirtas. Prieš nustatydami dozę, turite pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Paprastai jis skiriamas vieną kartą per dieną kelis mėnesius (3–6 mėnesius), kad išnaikintų mieles.

Ar galiu kartu vartoti flukonazolą ir boro rūgštį?

Taip, bet tik tuo atveju, jei sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas paskiria tai, nes abu yra priešgrybeliniai vaistai, naudojami mielių infekcijoms gydyti. Flukonazolas skiriamas prieš bet kokius kitus vaistus. Boro rūgštis skiriama kaip alternatyva, jei jokie kiti vaistai neveikia. Dėl jų abiejų derinimo gali nuspręsti tik sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI