Spuogai prieš herpesą: išvaizda, simptomai ir gydymas

Spuogai prieš herpesą: išvaizda, simptomai ir gydymas

Ar kada susimąstėte, kaip šie spuogeliai žino tikslų laiką, kada pasirodys jūsų laukiamiausia proga? Na, mes vis dar tai išsiaiškiname, bet kas, jei vietoj veido jie nusprendžia pasirodyti lytinių organų srityje? Ar juos tiesiog vadinsime genitalijų spuogeliais ar genitalijų pūsleline? Sužinokime šiek tiek išsamiau apie lytinių organų pūslelinę ir spuogus, jų išvaizdą, simptomus ir gydymą. Skirtumas tarp pūslelinės ir spuogų: Pirminės formos spuogai ar pūslelinė atrodys kaip išsipūtusi raudona oda, dažniausiai uždegta ir kartais prisipildys skysčio. Tai niežti odą ir kartais sukels didelį skausmą. Pasak PSO, dauguma HSV infekcijų yra besimptomės arba neatpažįstamos, tačiau herpeso simptomai yra skausmingos pūslelės ar opos, kurios laikui bėgant gali atsinaujinti. Genitalijų spuogus nuo pūslelinės atskirsime pagal jų atsiradimo vietą, išvaizdą, spalvą ir skysčiu užpildyto spuogelio konsistenciją.

Genitalijų spuogai

Genitalijų spuogai yra panašūs į spuogus, kurie gali atsirasti kitose kūno vietose. Genitalijų spuogai kartais gali turėti baltą arba gelsvą centrą, primenantį tipišką spuogą. Genitalijų spuogai nėra susiję su virusinėmis priežastimis. Dažniausiai tai yra bakterijų kolonizacija kartu su nešvarumais ir aliejumi. Genitalijų spuogai gali atsirasti lytinių organų srityje, kuri apima vulvą, varpą, kapšelį ir aplink išangę. Yra žinoma, kad jie atsiranda gaktos regionuose.

Lytinių organų pūslelinės

Herpes genitalijų srityje yra maža ir užpildyta kristaliniu skysčiu. Pūslelės paprastai turi raudoną pagrindą, susitelkusį vienoje konkrečioje vietoje. Kai pūslelės plyšta, jose gali susidaryti negilios opos arba atsirasti opų, kurios, gydamos, gali susisluoksniuoti. Jis perduodamas tiesioginio kontakto su skysčiais metu lytinių santykių metu. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) žurnalo pranešimu, daugiau nei 500 milijonų žmonių visame pasaulyje kenčia nuo lytinių organų pūslelinės. Genitalijų pūslelinė iš esmės paveikia išangės sritis. Moterims pūslės gali atsirasti ant vulvos, makšties ir gimdos kaklelio. Vyrams jie dažniausiai gali atsirasti ant varpos ir kapšelio.

Genitalijų spuogų ir herpeso simptomai

Atskirkime lytinių organų spuogų simptomus nuo herpeso. Jie abu turi skirtingus požymius ir simptomus, todėl reikia tinkamo medicininio įvertinimo, kad gydytojas nustatytų tikrąją priežastį. Apskaičiuota, kad 3,7 milijardo žmonių iki 50 metų (67 %) visame pasaulyje turi 1 tipo herpes simplex viruso (HSV-1) infekciją, kuri yra pagrindinė burnos pūslelinės priežastis. Pažvelkime į lytinių organų pūslelinės simptomus ir stadijas.

Spuogų simptomai

Genitalijų spuogai, dar vadinami folikulitu, gali pasireikšti šiais simptomais:

  • Tvirti liesti: spuogeliai paprastai yra tvirti ir gali būti jaučiami po oda.
  • Baltieji spuogai arba pūlingi spuogai: kai kurių lytinių organų spuogų centre gali būti balta smailė arba balta galvutė, kai jie užpildyti pūliais.
  • Apvali ir rausva išvaizda: spuogai gali būti apskritimo formos ir rausvi dėl uždegimo.
  • Galimos pūlingos išskyros: spuogams plyšus arba atsivėrus, iš jų gali išsiskirti pūliai, kurie gali būti tirštas baltas skystis.
  • Pavieniai arba grupiniai: genitalijų spuogai gali atsirasti atskirai arba grupėmis.
  • Gali būti susiję su plaukų folikulais: kai kuriais atvejais genitalijų spuogai yra susiję su plaukų folikulais ir gali būti susiję su tokiomis ligomis kaip folikulitas ar plaukų folikulų infekcija.
  • Paprastai nėra labai skausmingi: genitalijų spuogai paprastai nėra pernelyg skausmingi, nebent jie yra spaudžiami ar sudirginami.
  • Dažni srityse, kuriose yra prakaito liaukų ir riebalų gamyba: šie spuogai dažnai aptinkami regionuose, kuriuose yra didesnė prakaito liaukų koncentracija ir padidėjusi riebalų gamyba, pavyzdžiui, lytinių organų ir gaktos srityse.

Herpes simptomai

Genitalijų pūslelinės simptomai kiekvienam žmogui gali skirtis, o kai kuriems asmenims simptomų gali būti nedaug arba jų visai nėra. Tačiau, kai atsiranda simptomų, jie paprastai pasireiškia dviem pagrindiniais etapais:

1 etapas: pradinis protrūkis

Per 2–14 dienų nuo pradinio herpes simplex viruso (HSV) sąlyčio, dažniausiai per seksualinę veiklą, gali pasireikšti į gripą panašūs simptomai, įskaitant karščiavimą, galvos skausmą, raumenų skausmus ir limfmazgių padidėjimą.

  • Lyties organų srityje gali būti jaučiamas dilgčiojimas, niežulys ar deginimo pojūtis.
  • Ant lytinių organų arba aplink juos gali atsirasti mažų arba raudonų mažų pūslelių, užpildytų skysčiu.
  • Šios pūslelės gali iššokti, sudarydamos skausmingas opas.

2 etapas: nuolatinis arba pasikartojantis protrūkis

Pasikartojančių protrūkių pusinės eliminacijos laikas yra trumpesnis. Prieš atsirandant naujoms pūslelėms, lytinių organų srityje galite jausti dilgčiojimą ar niežėjimą. Ant lytinių organų ar išangės arba aplink juos gali vėl atsirasti mažų, skysčio pripildytų pūslelių sankaupos.

Genitalijų spuogų priežastys

Pirmoji ir pagrindinė genitalijų spuogų priežastis yra bakterijų kolonizacija. Propionibacterium acnes yra bakterijų klasė, atsakinga už sveikos odos palaikymą, o viena iš jos taksonominių klasifikacijų Cutibacterium acnes (C.acnes) vaidina svarbų vaidmenį formuojant spuogus. Bakterijos tampa spuogų priežastimi, kai odos poras užsikemša nešvarumai, dulkės ar aliejus. Šios bakterijos dauginasi ir dalijasi, kad užsikimšusios poros atrodytų kaip pūlingos, todėl susidaro spuogai. Išnykus spuogui, jis gali sukelti geliantį skausmą ir ištekės kaip pūslelinė, bet geriau vengti spuogų ar pūslelinės atsiradimo, kad būtų išvengta pūlių ir virusų plitimo.

Genitalijų pūslelinės priežastys

Herpes yra liga, kurią sukelia herpes simplex virusas, lytiškai plintantis virusas. Jis egzistuoja dviem skirtingomis formomis:

  1. HSV-1
  2. HSV-2

HSV-1 nėra lytinių organų pūslelinės priežastis, nes jis sukelia burnos infekciją artimo asmeninio kontakto metu, įskaitant bučiavimąsi su užsikrėtusiu asmeniu. HSV-2 gali plisti per kontaktą su užsikrėtusio asmens lytiniais skysčiais arba kontaktuojant su užkrėstos pūslelinės pūslelės skysčiu. Jis taip pat vadinamas lūpų pūsleline ir pasireiškia spiečiaus pavidalu su balta smailia išsipūtusia galva. Jis taip pat gali paveikti burną ir aplinkines sritis oralinio ar oralinio sekso metu.

Herpes prieš spuogus: diagnozė

Norint diagnozuoti skirtumą tarp pūslelinės ir genitalijų spuogų, reikia nuodugniai įvertinti sveikatos priežiūros paslaugų teikėją. Štai kaip tai galima diagnozuoti.

Genitalijų spuogų diagnozė

Genitalijų spuogų diagnozė apima sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo atliekamą fizinę apžiūrą. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai gali paklausti:

  • Apie visus naujausius higienos praktikos pokyčius
  • Galimų dirgiklių ar alergenų poveikis.
  • Vizualiai apžiūrėkite pažeistą vietą, kad įvertintumėte iškilimų ar spuogų atsiradimą.

Jei yra neaiškumų dėl diagnozės, pagal gydytojo nurodymus gali būti atliekami papildomi tyrimai, įskaitant kraujo tyrimus / antikūnų tyrimus.

Genitalijų pūslelinės diagnozė

Herpeso diagnozė taip pat apima medicininės ir fizinės apžiūros derinį. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali paskirti laboratorinius tyrimus, tokius kaip viruso kultūra, polimerazės grandininės reakcijos (PGR) tyrimas arba herpeso serologinis tyrimas (kraujo tyrimas).

Gydymai

Genitalijų spuogus ir pūslelinę galima diagnozuoti ir gydyti taikant palaikomąją priežiūrą, naudojant benzoilo peroksidą arba salicilo rūgštį, užteptą ant švaraus paviršiaus. Acikloviras, famcikloviras ir valacikloviras yra antivirusiniai vaistai, kuriuos paprastai skiria sveikatos priežiūros specialistai lytinių organų pūslelinės gydymui. Gyvenimo būdo keitimas, įskaitant gerą higieną ir apsaugotus lytinius santykius, taip pat gali prisidėti prie bendros pūslelinės ir spuogų būklės pokyčių. PSO teigimu, lytinių organų pūslelinė yra gydoma, bet neišgydoma. Tai aiškiai reiškia, kad ją galima mediciniškai pagerinti, įskaitant skausmą ir jo simptomus, bet negali būti visiškai išgydoma. Yra tikimybė, kad liga vėl pasireikš.

DUK apie spuogus ir herpesą

Kokios yra ankstyvosios veido pūslelinės stadijos?

Yra 2 etapai. Pirmasis yra pradinis etapas, kai protrūkis įvyksta kartu su dilgčiojimo pojūčiais. Vėliau jie išsivystys į klasterius.

Ar genitalijų pūslelinę skauda liesti?

Taip, jie tai daro, jei yra paskutiniame etape. Pradiniame etape jie neskauda liesti.

Kiek laiko turėtų trukti kruvinos išmatos?

Kruvinos išmatos neturėtų trukti ilgiau nei kelias dienas. Jei tai išlieka, verta pasikonsultuoti su profesionaliu sveikatos priežiūros specialistu arba paslaugų teikėju.

Ar spuogas gali virsti pūsleline?

Ne, tai negali būti, nes abiejų priežasčių priežastys skiriasi. Spuogus sukelia bakterijos, pavadintos Cutibacterium Acnes, o Herpes sukelia Herpes simplex virusas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI