ANTIMANIJA

ANTIMANIJA

Antimanija – tai grupė vaistų, vartojamų nuotaikai kontroliuoti arba nuotaika . Tai nuotaika Kontrolinis vaistas vartojamas kaip ilgalaikis gydymas tokioms ligoms kaip bipolinis sutrikimas, sunki depresija ar manijos epizodai.

Antimania veikia kontroliuojant nuotaika, ypač manijos epizodų metu. Tokiomis sąlygomis sergantieji dažnai patiria pernelyg didelę euforiją ir hiperaktyvų elgesį. Manijos epizodams būdingi tokie simptomai kaip miego sutrikimas, per didelis kalbėjimas, per didelis pasitikėjimas savimi ir padidėjęs apetitas. Išsivysčius manijos epizodui, sergantieji gali patirti papildomų simptomų, tokių kaip chaotiškos mintys, nerimas, kliedesiai ar kliedesiai, haliucinacijos, baimė, noras susižaloti.

Be to, antimanijos vaistų grupė taip pat naudojama epilepsijai, trišakio nervo neuralgijai ir šizofrenijai gydyti. Toliau pateikiami vaistų tipai, klasifikuojami į antimaniją:

  • Asenapinas
  • Karbamazepinas
  • Lamotriginas
  • Valproatas

Įspėjimas:

  • Nėščioms moterims, maitinančioms motinoms ar moterims, kurios planuoja nėštumą, prieš vartojant bet kokius vaistus nuo manijos, patariama pasitarti su gydytoju.
  • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei turite inkstų, kepenų sutrikimų, širdies nepakankamumo, širdies priepuolių, aritmijų, užsikimšusių arterijų, insulto, hipokalemijos, dehidratacijos, Parkinsono ligos, demencijos arba jei yra buvę traukulių.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate cimetidiną, cisplatiną, kvetiapiną, ciklofosfamidą, aripriprazolį, takrolimą, lapatinibą, hidrochlorotiazidą, furozemidą, fluvoksaminą arba levodopą, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Antimanijos šalutinis poveikis

Kiekvienas žmogus po vaisto vartojimo turi skirtingą reakciją. Kiekvienos rūšies vaistų nuo manijos šalutinis poveikis, kuris dažniausiai pasireiškia, yra sumišimas, atminties praradimas, sąmonės netekimas, galvos svaigimas, labai greitas arba sulėtėjęs širdies susitraukimų dažnis, dažnas troškulio jausmas, dažnas šlapinimasis, rankų ar kojų sustingimas, pasunkėjęs kvėpavimas, nuovargio ar silpnumo jausmas ir svorio padidėjimas.

Be to, retai pasitaikantis šalutinis poveikis yra akių skausmas, regos sutrikimai ir skausmingi arba šalti rankų ar kojų pirštai.

Antimanijos tipai, prekių ženklai ir dozės

Toliau pateikiami vaistų tipai, įtraukti į antimanijos klasę. Norėdami gauti išsamų paaiškinimą apie kiekvieno iš šių vaistų šalutinį poveikį, įspėjimus ar sąveiką, žr. AZ vaistų puslapį.

Asenapinas

Asenapino prekės ženklas: Saphris

Vaisto forma: poliežuvinės tabletės

  • Manijos epizodai sergant bipoliniu sutrikimu
    Suaugusieji: 5 mg, 2 kartus per dieną. Dozė gali būti padidinta iki 10 mg 2 kartus per parą, atsižvelgiant į paciento reakciją į vaistą.

  • Šizofrenija
    Suaugusieji: 5 mg, 2 kartus per dieną. Dozė po savaitės gydymo gali būti padidinta iki 10 mg 2 kartus per parą, atsižvelgiant į paciento reakciją į vaistą.

Karbamazepinas

Karbamazepino prekės ženklai: Bamgetol 200, Carbamazepine, Tegretol

Vaisto forma: tabletės, sirupas

  • Bipolinis sutrikimas
    Suaugęs: 400 mg per parą, kuri yra padalinta į kelias dozes. Jei reikia, dozę galima padidinti. Palaikomoji būklės dozė yra 400-600 mg per parą, kuri yra padalinta į kelias dozes. Didžiausia paros dozė yra 1,6 g.

  • Epilepsija
    Suaugusieji: 100-200 mg 1-2 kartus per dieną. Kas savaitę dozę galima palaipsniui didinti iki 200 mg per parą. Palaikomoji dozė yra 0,8-1,2 g per parą, kuri padalijama į kelias dozes. Didžiausia dozė yra 2 g per dieną.
    Vaikai: 10-20 mg / kg, kuris yra padalintas į keletą dozių
  • Trišakio nervo neuralgija
    Suaugusieji: 100-200 mg, 2 kartus per dieną, kuri, jei reikia, palaipsniui didinama. Palaikomoji dozė yra 400-800 mg per parą, kuri padalijama į kelias dozes. Didžiausia paros dozė yra 1,2 g

Lamotriginas

Lamotrigino prekės ženklai: Lamictal, Lamiros

Vaisto forma: tabletė

  • Bipolinis sutrikimas
    Suaugusieji: Pradinė dozė yra 25 mg 1 kartą per dieną 2 savaites. Po to 2 savaites skiriama 50 mg per parą vieną kartą per parą arba padalinta į 2 dozes. Po to dozę galima vėl didinti, kol pasieks tikslinę 200 mg per parą dozę
  • Epilepsija
    Suaugęs: 25 mg 1 kartą per dieną 2 savaites. Po to – 50 mg 1 kartą per dieną. Po to dozę galima didinti kas 1-2 savaites, kol pasiekiama didžiausia 50-100 mg paros dozė.
    2-12 metų vaikai: 0,3 mg / kg, 2 savaites. Po to – 0,6 mg / kg per dieną, 2 savaites. Po to dozę galima vėl didinti iki 0,6 mg/kg per parą, kas 1-2 savaites.

Ličio

Ličio prekės ženklas: Frimania

Vaisto forma: tabletė

  • Manija, bipolinis sutrikimas, depresijos pasikartojimas
    Suaugęs: dozė koreguojama pagal naudojamą preparatą. Dozavimas bus koreguojamas taip, kad ličio koncentracija serume būtų 0,4–1 mmol/l. Dozė tvarkant yra 1-1,5 g per dieną. Nors pradinė dozė profilaktikai yra 300-400 mg per parą.
    12 metų ir vyresni vaikai: Ūminės fazės dozė yra 1-1,2 mEq/l koncentracija serume. Didžiausia dozė yra 1,5 mekv / l. Pradinė dozė yra 1,8 g per parą arba įprastinės tabletės, padalytos į 3-4 dozes.
    Vyresnio amžiaus: 900 mg ar mažiau per dieną

Valproinė rūgštis

Valproinės rūgšties prekės ženklai: Ikalep, Sodium Valproat, Valeptic, Valpi

Vaisto forma: sirupas

  • Ūminės manijos, bipolinio sutrikimo epizodai
    Suaugusieji: Pradinė dozė yra 750 mg per parą, kuri padalijama į kelias dozes. Dėl pratęstas leidimas tabletės, dozė yra 25 mg / kg, 1 kartą per dieną. Kad pacientai pasiektų optimalų atsaką, dozę galima padidinti iki 50-125 mkg/ml. Didžiausia dozė yra 60 mg / kg per parą.
  • Bipolinis sutrikimas
    Suaugusieji: 600-1800 mg per parą, padalytas į 2 dozes. Įprasta dozė yra 1200 mg per parą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI