Aneurizmos simptomai: 5 smegenų ar širdies aneurizmos požymiai

Aneurizmos simptomai: 5 smegenų ar širdies aneurizmos požymiai

Aneurizmos simptomai gali skirtis priklausomai nuo to, ar aneurizma yra smegenyse ar širdyje. Sergant smegenų aneurizma, pacientai patirs daugiau su galva susijusių simptomų, tokių kaip neryškus matymas, galvos skausmai ir traukuliai. Širdies aneurizmos sukelia daugiau su krūtine susijusių simptomų, tokių kaip dusulys, krūtinės skausmas ir sausas kosulys.

Aneurizma paprastai auga lėtai, todėl simptomai iš pradžių gali nebūti arba akivaizdūs. Kai jis užauga iki didelio dydžio, jis netgi gali pradėti spausti kitus audinius, sukeldamas simptomus, būdingus jo vietai. Aneurizma yra arterijos sienelės išsiplėtimas, kuris gali plyšti ir pradėti kraujuoti. Dažniausios aneurizmų sritys yra aortoje, kuri yra arterija, pernešanti kraują iš kraujo, ir smegenų arterijos, kuriomis kraujas teka į smegenis.

Aneurizmos dažniausi simptomai

Pagrindiniai aneurizmos simptomai skiriasi priklausomai nuo jų vietos:

Smegenų aneurizmos simptomai

Smegenų aneurizma dažniausiai aptinkama tik kompiuterinės tomografijos metu. Tačiau kai aneurizma išauga iki didelio dydžio arba plyšta, gali pasireikšti šie simptomai:

 1. Labai stiprus galvos skausmas, kuris su laiku stiprėja
 2. Silpnumas ir dilgčiojimas galvoje
 3. Išsiplėtęs vyzdys tik 1 akyje
 4. Priepuoliai
 5. Neryškus ar dvigubas matymas

Kai kurie pacientai taip pat praneša, kad jaučia karštą galvą arba jaučia, kad ji ištuštėja. Skaitykite daugiau apie tai, kas sukelia smegenų aneurizmą ir kaip jos diagnozuojamos.

Širdies aneurizmos simptomai

Aortos aneurizmos simptomai skiriasi priklausomai nuo paveiktos arterijos srities. Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra šie:

 1. Stiprus pulsas pilvo srityje
 2. Nuolatinis krūtinės skausmas
 3. Nuolatinis sausas kosulys
 4. Nuovargis ir dusulys
 5. Rijimo sunkumas

Jei atsiranda vienas ar daugiau iš šių simptomų, turėtumėte atlikti diagnostinius tyrimus. Gydytojas gali paskirti CT arba MRT, kad patvirtintų aneurizmos buvimą.

Kam gresia didžiausias pavojus?

Nors konkreti aneurizmų priežastis nėra visiškai žinoma, yra keletas rizikos veiksnių, susijusių su aneurizma. Tai apima tabako vartojimą, aukštą kraujospūdį, aterosklerozės istoriją ir infekuotą arteriją. Pacientai, kurių šeimoje yra buvę aneurizmų arba patyrę rimtą nelaimingą atsitikimą ar traumą, taip pat turi didesnę tikimybę susirgti aneurizma.

Kada eiti į ligoninę

Svarbu nedelsiant vykti į ligoninę arba kviesti greitąją pagalbą, jei įtariate aneurizmą kaip plyšimą. Kai kurie simptomai, rodantys plyšimą, yra šie:

 • Labai stiprus galvos skausmas
 • Apalpimas
 • Nuolatinis vėmimas ir pykinimas
 • Šviesos jautrumas
 • Kietas kaklas
 • Sunku vaikščioti arba staigus galvos svaigimas
 • Priepuoliai

Šie simptomai rodo labai rimtą klinikinę avariją, kuri gali būti pavojinga gyvybei. Turėtumėte nedelsiant iškviesti greitąją pagalbą arba vykti į ligoninę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI