Amilo nitritas

Amilo nitritas

Amilo nitritas yra kraujagysles plečiančių vaistų klasė, vartojama skausmui malšinti dėl krūtinės anginos priepuolių. Be to, šis vaistas taip pat naudingas kaip priešnuodis, norint įveikti apsinuodijimą cianidu. Amilo nitritas plečia kraujagysles, todėl padidėja deguonies ir kraujo tiekimas į širdį. Šios sąlygos sumažins širdies apkrovą. Amilo nitritą galima vartoti tik pateikus gydytojo receptą, nes vartojant didesnę dozę nei nurodyta, gali kilti pavojus vartotojui.

Apie Amil Nitrit

Grupė Vazodilatatoriai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
  • Įveikti krūtinės anginą
  • Kova su apsinuodijimu cianidu
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Nežinoma, ar amilo nitritas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tirpalas ampulėse, skirtas įkvėpti

Įspėjimas :

Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei esate alergiškas organiniams nitratams, sergate sunkia anemija, širdies raumens sutrikimais, ortostatine hipotenzija arba jei neseniai patyrėte galvos traumą. Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą ir alpimą, ypač pabudus iš sėdėjimo ar gulėjimo. Lėtas kėlimasis gali padėti sumažinti galvos svaigimą. Bet jei būklė tęsiasi arba blogėja, nedelsdami kreipkitės į gydytoją Vartodami amilo nitritą, negerkite alkoholinių gėrimų, nes tai gali sukelti galvos svaigimą ir apalpimą. Be to, gali smarkiai sumažėti kraujospūdis. Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles. Jei pavartojus amilo nitrito pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Amilo nitrito dozavimas

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Krūtinės angina Įkvėpimas Suaugęs 0,3 ml (1 ampulė). Kvėpuokite per nosį 2-6 kartus. Jei reikia, pakartokite po 3-5 minučių.
Apsinuodijimas cianidu Įkvėpimas Suaugęs 0,3 ml (1 ampulė). Įkvėpkite 15-30 sekundžių su 2 minučių atsilikimu.

Tinkamas amilo nitrito naudojimas

Prieš naudodami amilo nitritą, vadovaukitės gydytojo nurodymais ir perskaitykite naudojimo instrukcijas ant vaisto pakuotės. Amilo nitritas yra labai degus. Todėl šį vaistą dėkite į uždarą kambario temperatūros patalpą ir laikykite atokiau nuo karščio ir ugnies, ypač jei norite jį vartoti. Amilo nitritą laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje ir išmeskite, jei pasibaigė jo galiojimo laikas.

Vaistų sąveika

Amilo nitrito vartojimas kartu su sildenafiliu gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą, galvos svaigimą iki alpimo. Kai kuriais atvejais sildenafilio vartojimas kartu su nitratų klasės vaistais gali sukelti mirtį.

Amyl N Šalutiniai poveikiai

Kaip ir kiti vaistai, amilo nitritas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti po šio vaisto vartojimo, yra šie:

  • Hipotenzija (žemas kraujospūdis)
  • Pykinimas
  • Gag
  • Apsvaigęs
  • Paraudęs veidas
  • Tachikardija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI