VIRŠKINIMO MEDICINA

VIRŠKINIMO MEDICINA

Virškinimą skatinantys vaistai – tai vaistai, kurių sudėtyje yra virškinimo fermentų, tokių kaip amilazė, lipazė arba proteazė, derinys, kurie padeda organizmui virškinti maistą, kai kasa negali gaminti pakankamai virškinimo fermentų. Virškinimą skatinantys vaistai paprastai skiriami tiems, kurie kenčia nuo virškinimo sutrikimų, dėl kurių dažniausiai skundžiasi pilvo pūtimu, pilvo skausmu, pilnu skrandžiu, pykinimu ir rėmuo. Virškinimą skatinantys vaistai gali būti naudojami kaip papildai arba kaip pakaitinė fermentų terapija, kurios trūksta. Sąlygos, dėl kurių gali sumažėti virškinimo fermentų kiekis, yra cistinė fibrozėlėtinis pankreatitas, kasos vėžys ir pooperacinės kasos ar pilvo sritys. Prekių ženklai: Benozym, Decazym, Elsazym, Enzycomb, Enzyplex, Flazymec, Pancreatin, Tripanzym, Vitazym, Xepazym.

Apie Vaistai nuo virškinimo trakto

Grupė Vaistai virškinimui
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Padeda organizmui virškinti maistą
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Dar nežinoma, ar jie gali patekti į motinos pieną, ar ne. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims, prieš pradėdami vartoti virškinimo trakto vaistus, būtina pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, kapsulės, kapsulės, geriamieji milteliai ir sirupai

Įspėjimas :

  • Virškinimą gerinančių vaistų negalima skirti pacientams, sergantiems ūminiu pankreatitu.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę.

Digestant narkotikų dozavimas

Virškinimą skatinančių vaistų dozė priklauso nuo gydomos būklės ir paciento poreikių. Virškinimui skirtų vaistų dozė gali būti susijusi su lipazės fermentu, kai kiekvieno valgio metu dozė yra 500 vienetų lipazės vienam kgBB. Didžiausia dozė yra 2500 vienetų lipazės vienam kgBB kiekvieno valgio metu ir neturi viršyti 10000 vienetų lipazės/kgBB per dieną. Digestant vaistus galima gerti po 1-2 tabletes 1-3 kartus per dieną, priklausomai nuo vaisto markės ir kiekio jame.

Vartokite Digestant vaistus Teisingai

Būtinai perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės ir laikykitės gydytojo patarimų dėl virškinimą skatinančių vaistų vartojimo. Virškinimą skatinančius vaistus galima vartoti valgio metu arba po jo. Virškinimą skatinančius vaistus tablečių pavidalu reikia vartoti nepažeistus arba tiesiogiai nuryti užsigeriant vandeniu. Virškinimui gydyti kapsulių pavidalu galima nuryti tiesiogiai. Arba jei sunku, pirmiausia galima atidaryti kapsulės turinį, tada įmaišyti į maistą ar gėrimus. Pasirūpinkite, kad kapsulės turinys ar milteliai nebūtų įkvėpti, nes tai gali sukelti nosies dirginimą ir astmos priepuolius. Nedidinkite ir nemažinkite dozių be gydytojo leidimo. Kad pasiektumėte optimalų poveikį, naudokite virškinimo sistemą kasdien tuo pačiu metu.

Narkotikas Sąveikos

Pasitarkite su savo gydytoju dėl virškinimą skatinančių vaistų, kurių sudėtyje yra amilazės, lipazės, proteazės ir celiuliozės fermentų, vartojimo kartu su šiais vaistais, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos:

  • Akarbozė – mažina akarbozės veiksmingumą.
  • Folio rūgštis – trukdo folio rūgšties pasisavinimui.

Atpažinkite virškinamų vaistų šalutinį poveikį ir pavojų

Kiekvienas žmogus išgėręs virškinimą skatinančių vaistų turi skirtingą reakciją. Gali pasireikšti šie šalutiniai poveikiai:

  • Diskomfortas arba lengvas ar stiprus pilvo skausmas.
  • Skausmas šlapinantis.
  • Sąnarių skausmas.
  • Pykinimas.
  • Viduriavimas.

Virškinimą skatinantys vaistai retai sukelia alergines reakcijas. Tačiau nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pajutote alerginės reakcijos simptomus, tokius kaip galvos svaigimas, odos bėrimas, niežulys, veido, liežuvio ar gerklės patinimas ir pasunkėjęs kvėpavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI