Alfuzozinas

Bendras pavadinimas: alfuzozinas [ al-FUE-zoe-sin ]

Markės pavadinimas: Uroksatralis

Dozavimo forma: geriamosios tabletės, pailginto atpalaidavimo (10 mg)

Kas yra alfuzozinas?

Alfuzozinas yra alfa adrenerginis (AL-fa ad-ren-ER-Jk) blokatorius, naudojamas vyrų, sergančių gerybine prostatos hiperplazija (padidėjusia prostata), šlapinimuisi pagerinti. Alfuzozinas taip pat gali būti naudojamas tikslams, kurie nėra išvardyti šiame vaistinių preparatų vadove.

Alfuzosino šalutinis poveikis

Gaukite skubios medicinos pagalbos, jei turite alerginės reakcijos požymiai: dilgėlinė; sunkus kvėpavimas; veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimas.

Alfuzozinas gali sukelti sunkų šalutinį poveikį. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei turite:

 • apsvaigimo jausmas, tarsi galėtumėte apalpti;
 • naujas arba pasunkėjęs krūtinės skausmas;
 • viršutinės pilvo dalies skausmas, apetito praradimas, tamsus šlapimas, molio spalvos išmatos, gelta (odos arba akių pageltimas); arba
 • varpos erekcija, kuri yra skausminga arba trunka 4 valandas ar ilgiau.

Dažnas alfuzosino šalutinis poveikis gali būti:

 • galvos svaigimas;
 • galvos skausmas; arba
 • jaučiuosi pavargęs.

Tai nėra visas šalutinių poveikių sąrašas ir gali atsirasti kitų. Kreipkitės į savo gydytoją dėl medicininės konsultacijos dėl šalutinio poveikio.

Įspėjimai dėl Alfuzosino vartojimo

Jei sergate vidutinio sunkumo ar sunkia kepenų liga, alfuzosino vartoti negalima. Daugelis vaistų gali turėti įtakos alfuzozinui, o kai kurių jų negalima vartoti tuo pačiu metu. Pasakykite gydytojui apie visus šiuo metu vartojamus vaistus ir bet kokius, kuriuos pradedate arba nustojate vartoti. Alfuzozinas mažina kraujospūdį ir gali sukelti galvos svaigimą ar alpimą, ypač jei vartojate vaistus nuo širdies ar kraujospūdžio. Venkite vairuoti ar užsiimti pavojinga veikla, kol nežinosite, kaip alfuzozinas jus paveiks. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate apsvaigimą, pavyzdžiui, galite apalpti.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Alfuzosino vartoti negalima, jei esate jam alergiškas arba jeigu:

 • vidutinio sunkumo ar sunki kepenų liga.

Kai kurie vaistai, vartojami kartu su alfuzozinu, gali sukelti nepageidaujamą arba pavojingą poveikį. Gydytojas gali pakeisti gydymo planą, jei taip pat vartojate:

 • antibiotikas;
 • priešgrybeliniai vaistai;
 • vaistai nuo širdies;
 • antivirusiniai vaistai nuo hepatito C arba ŽIV/AIDS; arba
 • vaistų, panašių į alfuzoziną (doksazoziną, prazoziną, silodoziną, tamsuloziną arba terazosiną).

Pasakykite gydytojui, jei kada nors buvo:

 • žemas kraujospūdis, ypač jei jį sukėlė vaistų vartojimas;
 • kepenų liga;
 • inkstų liga;
 • prostatos vėžys; arba
 • ilgo QT sindromo (jums ar šeimos nariui).

Alfuzozinas gali paveikti jūsų vyzdžius. Jei turite kataraktos operaciją, iš anksto pasakykite savo chirurgui, kad vartojate alfuzoziną. Alfuzozinas neskirtas moterims, o šio vaisto poveikis nėštumo metu ar žindančioms moterims nežinomas. Alfuzozinas nepatvirtintas jaunesniems nei 18 metų asmenims.

Kaip vartoti alfuzosiną?

Prieš pradėdamas vartoti alfuzosiną, gydytojas gali ištirti prostatos specifinį antigeną (PSA), kad patikrintų, ar nėra prostatos vėžio. Vykdykite visas recepto etiketėje pateiktas instrukcijas ir perskaitykite visus vaistų vadovus arba instrukcijų lapus. Gydytojas kartais gali pakeisti dozę. Vartokite vaistą tiksliai taip, kaip nurodyta. Alfuzosiną vartokite iškart po valgio, kiekvieną dieną tuo pačiu laiku.

Nevartokite vaisto tuščiu skrandžiu. Nurykite visą tabletę ir jos netraiškykite, nekramtykite ir nelaužykite. Alfuzozinas mažina kraujospūdį ir gali sukelti galvos svaigimą ar alpimą, ypač pradėjus jį vartoti. Pirmą kartą pabudę galite labai svaigti. Venkite per greitai keltis iš sėdimos ar gulimos padėties, nes gali svaigti galva. Jūsų kraujospūdis turės būti dažnai tikrinamas. Kai kurie dalykai gali sukelti per žemą kraujospūdį. Tai apima vėmimą, viduriavimą ar stiprų prakaitavimą. Kreipkitės į gydytoją, jei vemiate ar viduriuojate. Laikyti kambario temperatūroje nuo drėgmės, karščio ir šviesos.

Informacija apie alfuzosino dozavimą

Įprasta suaugusiųjų dozė gerybinei prostatos hiperplazijai gydyti: Pailginto atpalaidavimo tabletė: 10 mg per burną vieną kartą per dieną iš karto po to paties valgio kiekvieną dieną

Kas atsitiks, jei praleisiu dozę?

Išgerkite vaistą kuo greičiau, bet praleiskite praleistą dozę, jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę. Nevartokite dviejų dozių vienu metu.

Ką turėčiau vengti vartojant alfuzoziną?

Venkite vairuoti ar užsiimti pavojinga veikla, kol nežinosite, kaip alfuzozinas jus paveiks. Jūsų reakcijos gali būti sutrikusios. Alkoholio vartojimas kartu su šiuo vaistu gali sukelti šalutinį poveikį.

Kokie kiti vaistai paveiks alfuzoziną?

Pasakykite gydytojui apie visus šiuo metu vartojamus vaistus. Daugelis vaistų gali padidinti labai žemo kraujospūdžio riziką vartojant alfuzoziną, ypač:

 • širdies ar kraujospūdžio vaistai;
 • nitratų vaistai (pvz., nitroglicerinas); arba
 • sildenafilis (Viagra) ir kiti vaistai nuo erekcijos disfunkcijos.

Šis sąrašas nėra baigtas. Daugelis kitų vaistų gali turėti įtakos alfuzozinui, o kai kurių vaistų tuo pačiu metu vartoti negalima. Pasakykite gydytojui apie visus šiuo metu vartojamus vaistus ir bet kokius vaistus, kuriuos pradedate arba nustojate vartoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI