Ciberžolė gali kvepėti kartaus kvapo, tačiau gelsvi milteliai bet kurį gėrimą gali paversti super gėrimu dėl daugybės savybių. Štai kodėl jūsų močiutė visada prašė jūsų išgerti ciberžolės arba auksinio pieno, prieš mušdama maišą. Nuo žaizdų gijimo iki peršalimo ligų – ciberžolės pienas visada buvo populiariausių namų gynimo priemonių sąraše kiekviename namų ūkyje. Jei jums įdomu, kodėl jis toks sveikas, turėtumėte žinoti, kad ciberžolės pienas turi keletą privalumų.
Ciberžolės pieno nauda sveikatai
Ciberžolė, kilusi iš Curcuma longa augalo šaknų, yra geltonasis prieskonis, pasižymintis sveikatai palankiomis savybėmis, kurios priskiriamos joje esančiam aktyviam ingredientui, vadinamam kurkuminu. Derinant su pienu, sustiprėja ir ciberžolės, ir pieno nauda. Štai keletas ciberžolės pieno maistinių savybių:
1. Turi priešuždegiminių savybių
Ciberžolės pieno gėrimas gali padėti išvengti tokių problemų kaip artritas ir uždegiminė žarnyno liga. Jame yra priešuždegiminių savybių, kurios padeda sumažinti uždegimą organizme ir sumažina tokių problemų riziką. Alternatyviosios medicinos apžvalgoje paskelbtame tyrime nustatyta, kad ciberžolėje esanti veiklioji medžiaga kurkuminas turi priešuždegiminių savybių, kurios padeda sumažinti sąnarių skausmo ir uždegimo riziką organizme.
2. Turtingas antioksidantų
Antioksidantai yra molekulės, padedančios kovoti su laisvaisiais radikalais organizme, kurie gali pažeisti ląsteles ir prisidėti prie įvairių lėtinių ligų. Kurkuminas ciberžolėje yra galingas antioksidantas, padedantis palaikyti bendrą sveikatą ir sulėtinti senėjimo procesą. Tai taip pat sumažina vėžio, širdies ligų ir kitų tokių ligų riziką.
3. Stiprina imunitetą
Jei dažnai sergate, turėtumėte pabandyti į savo racioną įtraukti ciberžolės pieno. Jis turi imunomoduliuojančių savybių, kurios padeda palaikyti imuninę sistemą ir gerina organizmo gebėjimą apsisaugoti nuo infekcijų ir ligų.
4. Gerina virškinimą
Ar turite virškinimo problemų, tokių kaip nevirškinimas ir pilvo pūtimas? Ciberžolės pieno gėrimas gali padėti palengvinti simptomus. Ekspertas teigia, kad ciberžolės piene yra savybių, kurios skatina tulžies gamybą kepenyse, padeda tinkamai virškinti riebalus.
5. Naudinga jūsų smegenims
Ciberžolės pieno gėrimas netgi gali pagerinti smegenų sveikatą. Samant sako, kad reguliarus vartojimas gali padėti atidėti ar net pakeisti smegenų ligas ir su amžiumi susijusias smegenų veiklos ligas.
6. Padeda gyti žaizdoms
Tyrimai parodė, kad ciberžolė turi antiseptinių, priešuždegiminių, antimikrobinių ir antialerginių savybių, kurios padeda gydyti žaizdas. Tai pagreitina gijimo procesą ir palaiko žaizdų gijimą. Jis taip pat padeda kovoti su įvairiomis infekcijomis, įskaitant bakterines ir virusines infekcijas.
7. Gerina širdies sveikatą
Ar žinojote, kad širdies ligos yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių pasaulyje? Pagrindinis ingredientas – šio gėrimo ciberžolė taip pat gali padėti sumažinti širdies ligų riziką. Kardiologijos pagrindinių tyrimų apžvalgoje nustatyta, kad kurkuminas pagerina kraujagyslių gleivinės funkciją, vadinamą endotelio funkcija, kuri yra labai svarbi sveikai širdžiai palaikyti. Ciberžolės pieno gėrimas taip pat gali padėti sumažinti rizikos veiksnius, tokius kaip cholesterolis ir kraujospūdis, kurie sukelia širdies ligas.
8. Sumažina nerimo ir depresijos riziką
Kadangi ciberžolės pieno gėrimas gerina smegenų sveikatą, jis taip pat gali padėti pagerinti jūsų psichinę sveikatą. Ekspertas teigia, kad kurkuminas turi antidepresinį poveikį ir gali padėti sumažinti depresijos ir nerimo simptomus.
Kaip pasigaminti ciberžolės pieną?
- Puode įkaitinkite puodelį pieniško arba ne pieno pieno.
- Į pieną įpilkite pusę arba vieną arbatinį šaukštelį ciberžolės miltelių arba nedidelį gabalėlį šviežios ciberžolės šaknies.
- Įberkite žiupsnelį juodųjų pipirų. Jame yra junginio, vadinamo piperinu, kuris gali pagerinti kurkumino absorbciją, aiškina ji.
- Virkite mišinį keletą minučių ir gerai išmaišykite.
- Pieną nukoškite, kad pašalintumėte likusias ciberžolės daleles.
Pastaba: Kurkumino kiekis ciberžolėje gali labai skirtis priklausomai nuo tokių veiksnių kaip ciberžolės šaltinis ir jos apdorojimas. Vidutiniškai ciberžolėje yra apie 2–5 % kurkumino masės. Kad iš ciberžolės organizme gautų apie 100 mg kurkumino, reikėtų suvartoti maždaug 2000–5000 miligramų (2–5 gramus) ciberžolės. Nors šiuo raminančiu ir maistingu gėrimu galite mėgautis kasdienybe, ekspertas teigia, kad prireikus tai nepakeičia medicininio gydymo. Prieš įtraukdami jį į savo mitybą arba jei turite kokių nors konkrečių sveikatos problemų, turite pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.