5 būdai, kaip pradėti metus su sveika šypsena

5 būdai, kaip pradėti metus su sveika šypsena

Naujieji metai yra puikus metas pradėti iš naujo. Daugelis žmonių priims sprendimus būti sveikesni sportuodami ir (arba) dietomis, tad kodėl nepagerinus ir savo burnos sveikatos? Burna yra vartai į kūną, o geros burnos sveikatos palaikymas gali padėti išvengti kitų sveikatos problemų, tokių kaip širdies ligos, diabetas ir insultas.

Ypač vaikams, anksti sukūrus gerą burnos sveikatos rutiną, jie gali įgyti gerų įpročių visą gyvenimą. Būtinai padėkite savo vaikams valyti šepetėlį du kartus per dieną ir vieną kartą naudoti dantų siūlą, kad įsitikintumėte, jog jie eina teisingu keliu į sveiką burną!

Dar kartą peržiūrėkite savo dantų siūlų naudojimo tvarką

Valymas siūlu kartą per dieną yra labai svarbus jūsų burnos sveikatai. Dantų šepetėlis gali pasiekti tik 60% jūsų dantų paviršių, o dantų siūlas yra vienintelis būdas pašalinti apnašas ir šiukšles nuo kitų 40%. Tačiau dantų siūlų naudojimas yra naudingas jūsų burnos sveikatai tik tada, kai jis atliekamas teisingai. Nenaudodami C formos, kai naudojate tarpdančių siūlą ir nesileidžiate pakankamai toli po dantenomis, siūlas nepašalins tarp dantų ir giliai po dantenų linija pasislėpusių apnašų. Priešingai, tie, kurie per stipriai naudoja dantų siūlą, rizikuoja pažeisti savo dantenas, o tai gali sukelti papildomų burnos sveikatos problemų. Būtinai paprašykite savo higienisto patarimų kito susitikimo metu ir skirkite laiko išmokti tinkamos dantų siūlų naudojimo technikos.

Apsvarstykite galimybę pereiti prie elektrinio dantų šepetėlio

Elektrinis dantų šepetėlis dažnai laikomas efektyvesniu nei tradicinis dantų šepetėlis, kai naudojamas teisingai. Naudojant elektrinį dantų šepetėlį, naudotojams nereikia valytis pirmyn ir atgal, o tiesiog pervesti šepetėlį per burnos kvadrantus, o mažos vibracijos atlieka valymą. Ypač jei burnoje pastebite daugiau apnašų ir kalcio sankaupų, elektrinis dantų šepetėlis gali efektyviau pašalinti šias daleles kasdien. Daugelyje elektrinių dantų šepetėlių taip pat yra įmontuotas 2 minučių laikmatis, kuris padės išlaikyti jūsų atskaitomybę! Svarbu pažymėti, kad per stiprus dantų valymas elektriniu ar tradiciniu šepetėliu gali pažeisti dantenas. Būkite atsargūs valydami šepetėlį ir visada naudokite 45 laipsnių kampą link dantenų linijos ir valykite švelniai, kad nepažeistumėte dantenų ir nenusidėtumėte emalio.

Nepamirškite liežuvio!

Ant jūsų liežuvio gyvena milijonai bakterijų ir gali prisidėti prie apnašų kaupimosi, dėl ko susidaro ertmės. Jame taip pat yra skonio pumpurų ir raukšlių, kuriose gali kauptis nuosėdos, dėl kurių gali atsirasti blogas kvapas. Valydami šepetėlį, būtinai švelniai nuvalykite ir liežuvį, kad pašalintumėte bakterijas.

Sumažinkite cukraus kiekį

Cukrus turi tiesioginį ryšį su dantų ėduonimi. Sumažindami suvartojamo cukraus kiekį galite sumažinti ertmių atsiradimo riziką. Apriboti tuos skanius saldumynus gali būti sunku, todėl rekomenduoju išbandyti kai kuriuos pakaitalus, pvz., Vietoj sodos naudoti seltzerio vandenį be cukraus arba kramtyti gumą be cukraus, kai atsiranda potraukis. Kramtyti gumą be cukraus po valgio iš tikrųjų yra geras dalykas! Jis gali padėti nuplauti maisto daleles ir kenksmingas bakterijas, kol galėsite išsivalyti dantis. Ypatingomis progomis, kai reikia saldaus skanėsto, venkite kietų saldainių ar lipnių guminukų, nes jie ilgiau išlieka ant dantų ir susimaišo su ant dantų esančiomis apnašomis, kad virstų kenksminga rūgštimi, kuri ardo emalį. Vietoj jų taip pat galite rinktis šokoladinius saldainius, nes jie greitai tirpsta ir ilgai neužsilaiko burnoje.

Netrukus suplanuokite kitą susitikimą

Ypač jei nuo paskutinio apsilankymo praėjo daugiau nei 6 mėnesiai, būtinai greitai suplanuokite dantų valymą ir apžiūrą. Ypač jei jaučiate jautrumą ar skausmą arba burnoje yra nerimą keliančių vietų, geriau nelaukti. Kuo ilgiau laukiame, kol išspręsime bet kokias dantų problemas, tuo skausmingesnė (ir brangesnė!) problema tampa. Neleiskite, kad jūsų burnos sveikata suprastėtų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI