12 populiariausių priežasčių naudoti actą skalbiniuose

12 populiariausių priežasčių naudoti actą skalbiniuose

šviežias skalbinių įkrovimas skalbimo mašinoješviežias skalbinių įkrovimas skalbimo mašinoje

Atrodo, kad actas gali būti naudojamas buityje be galo daug, o skalbiniai yra vienas iš jų.

Baltojo acto naudojimas skalbiniuose pakeičiant tradicinius stiprius cheminius minkštiklius taip pat nėra nauja mada. Žmonės dešimtmečius naudojo actą savo skalbiniams, kad padėtų suminkštinti, balinti, pašviesinti ir sumažinti kvapus – visa tai natūraliai.

Geras acto dalykas yra tai, kad jis yra ekologiškas ir saugus aplinkai. Tai taip pat reiškia, kad jį saugu naudoti namų ūkiuose su nuotekomis. Jis netgi gali būti naudojamas didelio efektyvumo poveržlėse.

Bet kodėl naudoti baltąjį actą, o ne komercinį audinių minkštiklį? Yra keletas priežasčių…

Kodėl turėtumėte vengti audinių minkštiklio

Tradiciniuose audinių minkštikliuose gausu cheminių medžiagų, ypač kvapiųjų medžiagų, kurios kelia didelę grėsmę mūsų centrinei nervų sistemai.

Daugumos valiklių ir namų apyvokos gaminių kvapas iš tikrųjų yra jų mišinys nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų cheminių medžiagų. Nė viena iš šių cheminių medžiagų neturi būti atskleista dėl taisyklių, susijusių su bendru terminu „kvapas“.

Kai kurie iš labiausiai kenksmingų džiovinimo lakštų ir skystų audinių minkštiklio sudedamųjų dalių yra benzilo acetatas, benzilo alkoholis, etanolis, limonenas ir chloroformas. Šios cheminės medžiagos buvo siejamos ir (arba) yra žinomos kancerogeninės medžiagos (1✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinįneurotoksinai (2✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinįcentrinę nervų sistemą ardančių medžiagų (3✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinįir kvėpavimo takų dirgiklius (4✓)✓ Patikimas šaltinisPubMed CentralLabai gerbiama Nacionalinių sveikatos institutų duomenų bazėSkaityti šaltinį.

Šios cheminės medžiagos sumažina oro kokybę namuose, kuriuo mes įkvepiame kiekvieną dieną.

Šios cheminės medžiagos, didindamos patalpų oro taršą, gali sustiprinti alergijas ir susilpninti plaučių funkciją.

Blogiausias dalykas šiose cheminėse medžiagose yra tai, kad jie sukurti taip, kad tarnautų. Štai kodėl kvapą ant drabužių galite užuosti kelias savaites.

Be anksčiau minėtų sveikatos būklių, šios cheminės medžiagos taip pat gali sukelti galvos skausmą, apsvaigimą, nuovargį ir rimtus organų pažeidimus.

Taigi, jei actas iš esmės atlieka tą patį darbą kaip ir audinių minkštiklis, kodėl gi nepasinaudojus šia nebrangia ir hipoalergine alternatyva?

Kaip veikia acto įpylimas į skalbinius?

Actas gaunamas iš fermentuoto skysčio. Kai natūraliai atsirandančios bakterijos, vadinamos acetobakterijomis, laikui bėgant susijungia su deguonimi, skystis virsta acto rūgštimi, dar vadinama actu. Tas pats atsitinka, kai vyno butelis paliekamas atidarytas per ilgai.

Būtent acte esanti acto rūgštis yra tokia veiksminga valymo priemonė.

Galite rinktis iš kelių rūšių acto, tačiau distiliuotas baltas actas yra geriausias pasirinkimas skalbimui. Jis yra mažiau rūgštus nei kitas actas, todėl yra švelnus, tačiau pakankamai stiprus, kad ištirptų ploviklio, kvapų ar cheminių medžiagų likučius.

Geriausia vengti sidro acto, nes jame yra taninų (natūralių augalinių dažiklių), kurie gali ištepti jūsų drabužius.

12 priežasčių naudoti actą skalbiniuose

Acto naudojimas skalbiniams yra pigus ir ekologiškas. Tai taip pat naudinga dėl įvairių priežasčių, ne tik minkštinant drabužius!

Štai 12 būdų, kaip actas gali 10 kartų pagerinti jūsų skalbinių būklę:

1. Natūralus minkštiklis

Įdėję acto į skalbimo ciklus, drabužiai ir rankšluosčiai vėl taps minkšti ir purūs. Actas nepalieka likučių ant jūsų audinių, kitaip nei daugelis audinių minkštiklių.

Norėdami suminkštinti drabužius, į minkštinimo dozatorių arba į paskutinį skalavimo ciklą įpilkite 1/2–1 puodelio acto.

2. Ryškinti ir balinti drabužius

Actas yra pakankamai stiprus, kad ištirpintų muilo ir ploviklių paliktus likučius, tuo pat metu yra pakankamai švelnus, kad nesugadintų audinių.

Įdėję vos pusę puodelio acto į paskutinį skalavimo ciklą arba į audinių minkštiklio dozatorių, jūsų drabužiai taps šviesesni ir baltesni.

3. Sumažinkite prilipimą ir pūkavimą

Kad pūkai ir naminių gyvūnėlių plaukai nepriliptų prie jūsų drabužių, įpilkite tik 1/2 puodelio acto į audinių minkštiklio dozatorių prieš pat paskutinį skalavimo ciklą. Tai taip pat padės atsikratyti pūkelių, kurie gali atsirasti, jei netyčia išskalbsite tamsius audinius pūkelius gaminančiais rankšluosčiais.

4. Natūralus dezodorantas

Actas yra puikus natūralus dezodorantas. Jei jaučiate, kad jūsų drabužiai kvepia kaip miltligė arba tiesiog neturi didžiausio kvapo, actas gali sunaikinti bakterijas, sukeliančias šiuos kvapus.

Apskritai, norint atsikratyti nemalonių kvapų, į skalbimo mašinos skalavimo ciklą pakaks įpylus 1/2-1 puodelio acto. Kad kvapas būtų ypač stiprus, prieš skalbimą galite juos dvidešimt minučių pamirkyti viename puodelyje acto, sumaišyto su šaltu vandeniu.

Norėdami atsikratyti cigarečių ar cigarų dūmų kvapo, į plovimo ciklą įpilkite 1/2 puodelio distiliuoto baltojo acto. Taip pat galite iš anksto mirkyti daiktus, kad gautumėte ilgalaikį poveikį.

Actas netgi gali būti naudojamas norint pašalinti stiprų dūmų kvapą iš mažų namų gaisrų, pavyzdžiui, virtuvės gaisrų.

5. Pašalinkite prakaito kvapus ir dėmes

Jei pastebėsite, kad drabužiai turi stiprų prakaito kvapą ir geltonų dėmių po pažastų srityje, galite užpildyti purškimo buteliuką gryno distiliuoto baltojo acto ir purkšti juo tiesiai ant probleminės vietos. Prieš įdėdami drabužį į skalbimo mašiną, palikite bent 10 minučių.

6. Hipoalerginė alternatyva

Actas yra puiki alternatyva įprastiems audinių minkštikliams, kurių sudėtyje naudojamos atšiaurios cheminės medžiagos. Jis yra draugiškas žemei, mažina alergijas ir puikiai tinka jautriai odai.

Daugelis žmonių, kurių oda yra jautri, negali naudoti skalbinių ploviklių ar audinių minkštiklių, nes jie turės alerginį bėrimą, vadinamą kontaktiniu dermatitu. Jei tai patiriate, bet dar nežinote, kas tai sukelia, tai gali būti jūsų ploviklis arba minkštiklis.

Daugelis audinių minkštiklių ir skalbinių ploviklių taip pat yra gana kenksmingi aplinkai, todėl jei norite labiau tausoti aplinką, būtų protinga pereiti prie acto.

7. Tamsūs drabužiai turi būti tamsūs

Jei ant juodų drabužių liko muilo ar ploviklio likučių, į paskutinį mašinos skalavimo ciklą galite įpilti 1/2 puodelio baltojo acto, kad padėtumėte juos pašalinti. Tai turėtų padėti išryškinti tamsesnius atspalvius ir neleisti drabužiams atrodyti nuobodu.

8. Sumažinti statinį

Actas ne tik suminkštins jūsų drabužius, bet ir padės sumažinti statinį krūvį. Tai reiškia, kad taip pat galite praleisti toksiškus džiovintuvo lakštus, kurie taip pat turi daug neigiamų padarinių sveikatai.

Skalbdami drabužius, paskutinio skalavimo ciklo metu į audinių minkštiklio skyrių įpilkite 1/2 puodelio acto.

9. Nužudyk bakterijas

Actas yra natūraliai antibakterinis, todėl gali sunaikinti kvapą sukeliančias bakterijas ant drabužių ir kitų audinių. Jei jaučiate kvapą, kuris prilimpa net po skalavimo actu, pabandykite juos mirkyti 1:1 acto ir vandens mišinyje per naktį. Acte esančios rūgštys išsiskirs ir suės bakterijas, todėl jūsų audiniai bus minkštesni ir geriau kvepės.

10. Prailgina drabužių tarnavimo laiką

Tradiciniai audinių minkštikliai, pagaminti naudojant stiprias chemines medžiagas, laikui bėgant suvalgys jūsų audinius, todėl jie bus nuobodūs ir negyvi. Kita vertus, actas yra švelnesnis ir ne taip greitai ardo siūlus. Tai reiškia, kad galite pratęsti savo drabužių ir rankšluosčių tarnavimo laiką tiesiog pasirinkę actą!

11. Užkirsti kelią spalvų nutekėjimui

Actas padeda išvengti spalvų nutekėjimo „pagaudamas spalvas“ tuo atveju, jei spalvas reikia plauti kartu. Tai iš tikrųjų gali užkirsti kelią spalvų nutekėjimui ant kitų audinių.

Į skalavimo ciklą įpilkite 1 puodelį acto, kad išlaikytumėte spalvas, o ne joms išsilietų.

12. Cleaner Skalbimo mašina

Jei norite švaresnės ir geriau kvepiančios skalbimo mašinos, actas gali padėti tai pasiekti. Puiku yra tai, kad šis poveikis pasireikš natūraliai, kai jį naudosite skalbdami. Arba galite jį naudoti vieną mašinai valyti.

Švaresnė skalbimo mašina sumažins muilo nuosėdas ir mineralų nuosėdas, kurios gali kauptis jūsų skalbimo mašinos linijose ir žarnose.

Kas porą mėnesių galite atlikti pagrindinį valymą su actu, atlikdami visą plovimo ciklą karštu vandeniu ir 2 puodeliais acto.

Kaip naudoti actą skalbiniuose

Acto įpylimas į skalbinius priklauso nuo to, ką bandote pasiekti. Daugeliu atvejų tereikia acto arba acto ir vandens mišinio pilti tiesiai į skalbyklę, kai ji prisipildo vandens.

Niekada nepilkite acto tiesiai ant audinių.

Į švarus savo drabužius, į skalbimo mašiną įpilkite 1/2 puodelio distiliuoto baltojo acto, pakeisdami įprastai naudojamą ploviklį.

Į suminkštinti arba destatiškas drabužius, į minkštinimo dozatorių įpilkite 1 puodelį distiliuoto baltojo acto. Arba taip pat galite jį pridėti, kai skalbinių įkrova pasiekia paskutinį skalavimo ciklą.

Į iš anksto apdoroti dėmes, praskieskite 1/2 puodelio acto galone vandens ir užtepkite juo tiesiai ant audinių dėmių. Tada nuplaukite kaip įprastai.

Į atsikratyti kvapų, per skalavimo ciklą įpilkite 1 puodelį acto tiesiai į skalbimo indą arba naudokite jį vietoj įprasto ploviklio. Į skalavimo ciklą įpilkite dar puodelį acto, kad kvapai būtų stipresni.

Į pašviesinti drabužius, įpilkite acto į baliklio dozatorių.

Į išvalykite savo mašiną, įpilkite 1 puodelį acto į skalbimo mašiną ir paleiskite neįkeldami drabužių. Tai pašalins likučius iš mašinos pakrovimo dėžės.

Atsargumo priemonės naudojant actą skalbiniuose

Yra keletas atsargumo priemonių, kurių reikia imtis naudojant actą skalbimo mašinose ir ant pačių drabužių.

Naudodami actą skalbiniams būtinai atsiminkite šiuos dalykus:

  • Skalbimo priemonę ir actą galima naudoti vieną po kito, bet niekada nemaišyti. Jei naudojate ploviklį, į skalavimo ciklą įpilkite acto po to, kai ploviklis nusivalo. Priešingu atveju jūsų drabužiai gali būti riebūs.
  • Jei valote gležnus audinius, būkite atsargūs dėl naudojamo acto koncentracijos. Įsitikinkite, kad jis yra ne didesnis kaip 5% acto rūgšties arba visiškai venkite.
  • Prieš naudodami actą, pasitarkite su skalbimo mašinos gamintoju. Kai kurios skalbimo mašinos nėra pagamintos iš medžiagų, kurios gali atlaikyti actą, todėl actas iš tikrųjų gali suvalgyti jūsų mašiną. Nors tai nėra labai įprasta, turėtumėte tai žinoti.
  • Acto naudokite saikingai. Kai kuriuose anekdotiniuose pranešimuose buvo pastebėta, kad tai ilgainiui užkemša vamzdžius ir žarnas bei sugadina mašinas.

Esmė

Acto įpylimas į skalbinius yra saugus ir ekonomiškas būdas pasiekti panašių komercinių audinių minkštiklio rezultatų, bet be papildomų cheminių medžiagų. Actas, pridėtas į skalbinius, gali išbalinti ir suminkštinti drabužius, sumažinti statinį krūvį ir netgi išvalyti skalbimo mašiną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI