VITAMINAS B1

VITAMINAS B1

Vitaminas B1 arba tiaminas yra vitaminas, kuris yra naudingas angliavandenius paverčiant energija organizmui, ypač smegenims ir nervų sistemai. Vitamino B1 galima rasti įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, grūduose, jautienoje, pupelėse ir kiaušiniuose.

Vitamino B1 trūkumas gali sukelti beriberi ligą arba Wernicke-Korsakoff sindromą. Paties vitamino B1 trūkumą dažnai patiria žmonės, kurie yra priklausomi nuo alkoholio, reguliariai vartoja furosemido vaistus, žmonės, sergantys ŽIV / AIDS, ir žmonės, kuriems atliekama bariatrinė operacija, ty skrandžio apimties sumažinimas norint numesti svorio. Jei vitamino B1 nepakanka su maistu, gydytojas rekomenduos vartoti vitamino B1 papildus. Vitamino B1 papildai tiekiami vieno vaisto pavidalu, kartu su kitais B grupės vitaminais arba kartu su kitais vitaminais ir mineralais.

Prekės ženklas vardai: Neurobion, Neurodex, Farbion, vitaminas B1

Mitybos adekvatumo rodiklis

Rekomenduojamas mitybos adekvatumo santykis (RPN) skiriasi priklausomai nuo kiekvieno amžiaus, lyties ir sveikatos būklės. Toliau pateikiama vitamino B1 paros RDA:

  • Amžius 0-6 mėn.: 0,2 mg.
  • 7-12 mėnesių amžiaus: 0,3 mg.
  • Amžius 1-3 metai: 0,5 mg.
  • 4-8 metų amžiaus: 0,6 mg.
  • 9-13 metų amžiaus: 0,9 mg.
  • 14 metų ir vyresni vyrai: 1,2 mg.
  • 14-18 metų moterys: 1 mg.
  • 19 metų ir vyresnės moterys: 1,1 mg.
  • Nėščios ir maitinančios moterys: 1,4 mg.

Apie vitaminą B1

Grupė Vitaminas
Kategorija Papildymas
Pranašumai Patenkinti vitamino B1 poreikius ir gydyti ligas dėl vitamino B1 trūkumo
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos A kategorija: Kontroliuojami tyrimai su nėščiomis moterimis nerodo pavojaus vaisiui ir yra mažiau linkę pakenkti vaisiui. (Jei dozė neviršija mitybos adekvatumo normos) C kategorija: Tyrimai su gyvūnais rodo, kad yra šalutinis poveikis vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. (Jei dozė viršija mitybos adekvatumo normą).

Žindančioms motinoms, nors vitamino B1 papildai patenka į motinos pieną, jie laikomi saugiais maitinančioms motinoms. Vis dar patartina vartoti papildus, specialiai skirtus nėščiosioms ar krūtimi maitinančioms moterims.

Vaisto forma Tabletės ir injekcijos

Įspėjimas:

  • Apskritai, vitamino B1 papildų vartojimas laikomas saugiu, kai vartojamas laikantis rekomenduojamos dozės.
  • Būkite atsargūs žmonėms, turintiems inkstų sutrikimų ir kuriems planuojama leisti vitamino B1 injekcijomis.
  • Vitamino B1 trūkumą gali paskatinti būklės, galinčios sukelti kitų vitaminų trūkumą, dėl galimo vitamino trūkumo, išskyrus vitaminą B1, patartina pasitarti su gydytoju.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vitamino B1 dozė

Vaisto forma Būklė Dozė
Kapsulės (geriamos) Vitamino B1 trūkumas Suaugusieji: Iki 300 mg per dieną. Vaikai: 10-50 mg per dieną.
Vitamino B1 trūkumo prevencija. Suaugusieji: 10-25 mg vieną kartą per parą arba padalytas į kelias dozes.
Parenterinis (injekcija po oda) Wernicke-Korsakoff sindromas. Suaugęs: 100 mg pirmą kartą, švirkščiant į veną (IV). Po to jis gali būti tęsiamas 50-100 mg per parą per IV arba švirkščiant į auto (IM), kol pacientas galės vartoti vitaminą B1 tablečių pavidalu.
Beriberio liga Suaugęs: 5-30 mg IM vieną kartą per dieną 1 mėnesį Vaikai: 10-25 mg IV arba IM 2 savaites, po to 5-10 mg tabletės per dieną 1 mėnesį.

Vitamino B1 sąveika su kitais vaistais

Vitamino B1 papildymas azitromicinu, klaritromicinu ir eritromicinu gali sumažinti vitamino B1 poveikį.

Pripažinkite vitamino B1 šalutinį poveikį ir pavojus

Vitaminas B1 beveik niekada nesukelia šalutinio poveikio, ypač jei jis vartojamas tinkamomis dozėmis. Kartais vitamino B1 vartojimas gali sukelti tokias reakcijas kaip karštis, niežulys, dilgčiojimas ir pykinimas. Nors ir labai retai, jis gali sukelti anafilaksinį šoką, ypač vitamino B1 injekcijų pavidalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI