Vazopresinas

Vazopresinas

Vazopresinas yra antidiurezinis hormonas, kurį gamina smegenys liaukoje, vadinamoje pagumburiu, ir yra saugomas hipofizėje arba hipofizėje. Šis hormonas yra atsakingas už pagalbą inkstams reguliuoti vandens kiekį organizme.

Norint sumažinti šlapinimosi dažnį, kontroliuoti troškulį ir palaikyti vandens suvartojimą, reikalingą diabetikams insipidus, galima įsigyti sintetinį vazopresiną injekcijų pavidalu. Cukrinis diabetas yra reta būklė, kuriai būdingas didelis vandens tiekimas organizmui, dėl kurio trūksta skysčių (dehidratacija).

Vazopresino injekcijos ne tik reguliuoja vandens lygį organizme, bet ir mažina kraujavimą dėl stemplės varikozės plyšimo pacientams, sergantiems kepenų pažeidimu (ciroze).

Vazopresinas mažina išskiriamo šlapimo kiekį ir padeda inkstams sugerti tiekiamą vandenį atgal į organizmą. Be to, šis vaistas taip pat sutraukia kraujagysles.

Prekės ženklas: Farpresinas

Apie vazopresiną

Grupė Hormonas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Įveikti skundus dėl cukrinio diabeto
 • Vienas iš kraujavimo dėl stemplės varikozės plyšimo gydymo būdų
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Dar nežinoma, ar vazopresinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, patartina pasitarti su gydytoju.

Figūra Injekcinis skystis

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs, jei sergate koronarine širdies liga, širdies nepakankamumu, inkstų funkcijos sutrikimu, kraujagyslių sutrikimais, astma, traukuliais, epilepsija ar migrena.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija ir perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vazopresino dozė

Būklė Dozė
Cukrinis diabetas insipidus 0,25-1 ml (5-20 vienetų), kas 4 val.
Kraujavimas dėl varikozės plyšimo 1 ml (20 vienetų) ištirpinama 100 ml 5% gliukozės infuzijoje, duodama 15 minučių.

Tinkamas vazopresino vartojimas

Vazopresiną gali suleisti gydytojas ligoninėje arba pats pacientas. Pacientus, kuriems nereikia gydymo ligoninėje ar klinikoje, gydytojas arba slaugytoja išmokys jus švirkšti vazopresino ir kūno vietas, kurių reikia vengti švirkščiant šį vaistą.

Pirmiausia gydytojas stebės, ar vaistas veikia taip, kaip tikėtasi, ir patikrins, ar dozė yra tinkama. Taip pat reikia atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus, siekiant nustatyti vaisto poveikį ar nepageidaujamas reakcijas.

Visada naudokite naujas adatas ir įrankius, o vaistus švirkškite į skirtingas vietas, kad išvengtumėte šalutinio injekcijos odos sutrikimų poveikio. Panaudotas adatas išmeskite naudodami talpyklas, kurios nėra lengvai suplyšusios ar perdurtos adatomis. Saugoti nuo vaikų ir naminių gyvūnėlių.

Švirkškite vaistus pagal pateiktas instrukcijas, visada atkreipkite dėmesį į informaciją, esančią ant vaisto pakuotės, kad sužinotumėte apie vaisto galiojimo laiką arba šalutinį poveikį. Gydytojas apribos geriamo ar vartojamo skysčių kiekį.

Nedidinkite dozės dvigubai, jei švirkščiate vaistus, ypač jei praėjo laikas ne per toli nuo kitos vaisto dozės. Vartoti pagal kitą vaisto dozę.

Vazopresino sąveika

Toliau pateikiami kai kurie vaistai ar medžiagos, kurios gali sukelti neigiamą sąveiką, jei jie vartojami kartu su vazopresinu:

 • Tricikliai antidepresantai, karbamazepinas, fludrokortizonas ir karbamidas – gali sustiprinti vazopresino poveikį.
 • Alkoholis, heparinas, litis ir noradrenalinas – gali sumažinti vazopresino poveikį.

Pripažinkite vazopresino šalutinį poveikį ir pavojus

Kaip ir kiti vaistai, vazopresinas taip pat turi šalutinį poveikį. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus vazopresino, yra šie:

 • Galvos skausmas ar galvos svaigimas
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Pilvo pūtimas arba skrandžio spazmai
 • Hiponatremijos sukeltas nuovargis
 • Per didelis prakaitavimas
 • Toksiškumas dėl per didelio vandens kiekio organizme
 • Niežtintis
 • Sunku kvėpuoti
 • Širdies ritmas greitėja arba labai lėtėja
 • Krūtinės skausmas, sumažėjusi kraujotaka širdyje, širdies priepuoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI