Tinklainės atsiskyrimas

Tinklainės atsiskyrimas

Šviesos blyksniai, „žaibas“, šydo jausmas prieš akis, objektų iškraipymas ar sumažinimas regėjimo lauke gali rodyti tinklainės atsiskyrimą – pavojingą ligą, kuri be gydymo gali sukelti visišką aklumą.

Kaip veikia akis?

Akies obuolys – akis – susideda iš trijų membranų: išorinės, vidurinės ir vidinės. Kiekvienas iš jų turi savo funkcijas.

Išoriniame apvalkale yra sklera (nepermatoma balkšva dalis) ir ragena (skaidrus išgaubtas lęšis, fokusuojantis ir laužiantis šviesos spindulius).

Pagrindinė išorinio apvalkalo užduotis yra apsauginė: tai savotiškas barjeras, neleidžiantis sužaloti trapesnių akies struktūrų. Be to, išorinis akies apvalkalas suteikia elastingumo ir tinkamo akies obuolio forma Akies obuolio formaPaprastai akies obuolys yra rutulys. Tačiau sergant kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, trumparegystė, pasikeičia forma – ji tampa pailgesnė, ovalesnė..

Vidurinį akies sluoksnį sudaro rainelė, ciliarinis kūnas ir gyslainė (gyslainė).

Irisas – Tai diafragma su skylute (vyzdžiu) centre. Įsikūręs tarp rainelės ir gyslainės ciliarinis kūnas. Jis gamina akies skystį ir sulaiko lęšį – skaidrų biologinį lęšį, kuris gali pakeisti savo kreivumą ir taip suteikia aiškų vaizdą.

Choroidas – gyslainė. Pagrindinė jo užduotis – aprūpinti akies struktūras deguonimi ir maistinėmis medžiagomis.

Tinklainė – daugiasluoksnė struktūra, susidedanti iš skirtingų funkcijų ląstelių sluoksnių. Regimoji tinklainės dalis – skaidrus, plonas, minkštas (bet ne elastingas) tinklinės struktūros audinys.

Išorinė tinklainės dalis yra greta gyslainės, o vidinė – prie stiklakūnio kūno. Tinklainė beveik per visą ilgį laikosi spaudimu stiklakūnis kūnas. Stiklinis akies kūnasSkaidri, želė pavidalo medžiaga, išlaikanti akies formą.

Būtent tinklainė yra atsakinga už dienos, nakties ir prieblandos regėjimą, taip pat užtikrina centrinį ir periferinį regėjimą. Tuo pačiu metu tinklainėje nėra jautrių nervinių galūnėlių, todėl visos jos ligos yra neskausmingos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI