Susirūpinimas dėl erekcijos po prostatos biopsijos

Susirūpinimas dėl erekcijos po prostatos biopsijos

Kai jo gydytojas paminėjo prostatos biopsiją, Stano širdis sustojo. Ką tai reiškė? Ar jis sirgo vėžiu? Ir jei taip, kaip pasikeistų jo gyvenimas? Tyliai jis klausėsi gydytojo paaiškinimo. Stano buvo didelis prostatos specifinio antigeno (PSA) kiekis, o gydytojas, atlikęs skaitmeninį tiesiosios žarnos tyrimą, ant jo prostatos rado neįprastą gumbą. Dėl šių dviejų veiksnių reikėjo atlikti biopsiją. Stanas galėjo susirgti vėžiu ir buvo svarbu anksti jį pasigauti.

Biopsija gali būti atliekama biure ir tikriausiai užtruks apie penkiolika minučių. Adata būtų naudojama maždaug dešimčiai jo prostatos audinių mėginių paimti. Tada ekspertas analizuos audinius laboratorijoje, ieškodamas vėžio ląstelių. Biopsija dar nereiškia, kad jis sirgo vėžiu. Tai tiesiog reiškė, kad jiems reikia atidžiau pažvelgti.

Stano išraiška buvo stoiška, bet viduje jo kūne tvyrojo suirutė. Žinoma, jis nerimavo dėl savo prognozės. Be to, mintis turėti adatą asmeninėse dalyse jį nervino. Jis žinojo, kad biopsija būtina. Jis žinojo, kad tai gali išgelbėti jo gyvybę. Tačiau jis turėjo ir kitų klausimų. Pavyzdžiui, kas nutiktų jo erekcijai? Ar biopsijos procedūra paveiks jo seksualinį gyvenimą? Daugelis vyrų dalijasi Stano rūpesčiais. Biopsijos nerimo pakanka, kad su juo susidorotum, tačiau po to taip pat sunku susimąstyti apie erekciją. Kai kuriems vyrams po prostatos biopsijos tam tikrą laiką išsivysto erekcijos disfunkcija (ED). Bet ne visi tai daro. Pažvelkime į šią temą atidžiau.

Kas atsitinka prostatos biopsijos metu?

Kaip paaiškino Stano gydytojas, biopsija apima audinių pašalinimą specialia adata. Norėdami atlikti išsamią analizę, gydytojas paima kelis mėginius iš skirtingų prostatos sričių. Tada specialistas tiria mėginius mikroskopu, kad patikrintų, ar nėra vėžio. Paprastai prostatos biopsija atliekama vienu iš trijų būdų:

  • Per tiesiąją žarną. Atliekant transrektinę biopsiją, adata keliauja per tiesiąją žarną (paskutinę storosios žarnos dalį, kuri baigiasi išangėje). Tai yra labiausiai paplitęs metodas.
  • Per šlaplę. Nedidelės kameros pagalba gydytojas per vamzdelį pašalina audinį, kuriuo iš organizmo išnešama sperma ir šlapimas.
  • Per tarpvietę. Gydytojai, naudojantys transperinealinį metodą, padaro nedidelį pjūvį tarpvietėje (zonoje tarp kapšelio ir išangės). Adata praleidžiama per pjūvį, kad būtų surinktas audinys.

Ar vėliau turėsiu problemų su erekcija?

Tu galėtum. Prostatą supa jautrūs nervai, svarbūs erekcijai. Įdėjus adatą šiuos nervus sunku nepastebėti. Kartais tai priklauso nuo turimos biopsijos tipo. 2015 m. BJU International atliktas tyrimas parodė, kad vyrai, kuriems buvo atlikta transrektinė biopsija, gali turėti problemų su erekcija praėjus 12 savaičių po procedūros, ypač jei jie yra vyresni nei 60 metų. Kitas 2015 m. tyrimas, paskelbtas Tarptautiniame impotencijos tyrimų žurnale, pranešė, kad vyrams po transperinealinės biopsijos ED rizika padidėjo 5%, tačiau ED paprastai pagerėjo per tris ar šešis mėnesius. Dažnai psichologinės problemos taip pat prisideda prie ED. Gali būti, kad nerimas dėl biopsijos ar depresijos po vėžio diagnozės gali sukelti erekcijos sunkumų. Jei nerimaujate dėl savo erekcijos funkcijos po prostatos biopsijos, būtinai pasakykite apie tai savo gydytojui. Jis arba ji gali peržvelgti jūsų situacijai tinkamiausių procedūrų tipus ir vėliau aptarti ED tikimybę. Jūsų gydytojas taip pat gali pasikalbėti su jumis apie ED gydymą, pvz., vaistus ir vakuuminius prietaisus. Taip pat galite kreiptis į konsultantą, kuris gali padėti jums (ir jūsų partneriui) susidoroti su nerimu, susijusiu su ED arba laukiančia vėžio diagnoze. „SexHealthMatters“ svetainėje turime daug informacijos apie prostatos vėžį. Tiesiog spustelėkite šią nuorodą ir skaitykite daugiau. Čia taip pat rasite išsamios informacijos apie ED ir jos gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI