RIVAROKSABANAS

RIVAROKSABANAS

Rivaroksabanas yra kraują skystinantis vaistas arba antikoaguliantas, vartojamas gydymui giliųjų venų trombozė, plaučių embolija ir prieširdžių virpėjimas. Kai kuriais atvejais ribaroksabanas taip pat vartojamas širdies ir kraujagyslių ligų rizikai sumažinti. Šis vaistas veikia slopindamas baltymus, kurie padeda krešėti kraujui (kraujo krešėjimo faktoriai).

Be gydymo giliųjų venų trombozėRivaroksabanas taip pat skiriamas profilaktikai giliųjų venų trombozė pacientams, kuriems atliekama kelio ar klubo sąnario pakeitimo operacija.

Rivaroksabaną reikia vartoti pasikonsultavus su gydytoju. Dozavimas ir naudojimas kiekvienam pacientui turi būti pritaikyti pagal numatytą paskirtį. Jei vaisto dozė ar vartojimo būdas netinkamas, gali padidėti šalutinio poveikio, pvz., kraujavimo, rizika.

Prekės ženklas: Xarelto

Apie Rivaroksabaną

Grupė Antikoaguliantai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Gydyti giliųjų venų trombozėprieširdžių virpėjimas ir plaučių embolija
 • Užkerta kelią giliųjų venų trombozė po klubo ar kelio sąnario keitimo operacijos
 • Sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Rivaroksabanas gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Plėvele dengtos tabletės

Įspėjimas :

 • Venkite vartoti šį vaistą, jei turite būklę, kuriai yra didelė kraujavimo rizika, pvz., stemplės venų varikozė ir kraujagyslių aneurizma (kraujagyslių patinimas, dėl kurio jos gali plyšti).
 • Nenaudokite šio vaisto, jei ką tik buvo atlikta smegenų, stuburo ar akių operacija.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate arba kenčiate nuo kepenų ar inkstų sutrikimų, hipertenzijos, širdies vožtuvų ligos, kraujagyslinės retinopatijos (akies kraujagyslių pažeidimo) ar bronchektazės.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Rivaroksabano dozė

Toliau pateikiama rivaroksabano dozė su kiekvienu iš jos tikslų:

Būklė Dozė
Prieširdžių virpėjimas 20 mg vieną kartą per dieną.
Giliųjų venų trombozė arba plaučių embolija 15 mg 2 kartus per dieną 21 dieną. Po 21 dienos, po to 20 mg dozė vieną kartą per parą.
Užkerta kelią giliųjų venų trombozė po kelio ar klubo sąnario keitimo operacijos Pooperacinė kelio sąnario keitimo dozė yra 10 mg vieną kartą per parą 12 dienų. Tuo tarpu pooperacinė klubo sąnario pakeitimo dozė yra 10 mg vieną kartą per parą 35 dienas.
Sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką 2,5 mg 2 kartus per dieną.

Vartokite Rivaroksabaną teisingai

Prieš pradėdami vartoti vaistą, perskaitykite informaciją ant pakuotės. Jei reikia, dar kartą aptarkite naudą ir riziką su gydytoju.

Rivaroksabanas tiekiamas plėvele dengtų tablečių pavidalu. Vartoti visą vaistą, prieš tai jo neišlyginant ir nekramtant, nes tai gali sumažinti vaisto veiksmingumą.

Rivaroksabaną galima vartoti prieš valgį arba po jo. Dar kartą aptarkite tai su savo gydytoju apie tinkamą rivaroksabano vartojimo laiką.

Reguliarus narkotikų vartojimas. Nedidinkite, nesumažinkite ir nenutraukite vaistų vartojimo be gydytojo patarimo. Jei būklė negerėja, yra alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Venkite rivaroksabano derinti su kitais vaistais. Rivaroksabano derinys su toliau nurodytais vaistais gali sukelti tokias sąveikas:

 • Didina kraujavimo riziką, jei vartojama kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (pvz., diklofenaku ar ketoprofenu), antitrombocitais (pvz., aspirinu ar klopidogreliu), priešgrybeliniais vaistais (pvz., ketokonazolu ar itrakonazolu), kai kuriais antivirusiniais vaistais (pvz., lopinaviru) ir kiti antikoaguliantai (pvz., varfarinas ar heparinas).
 • Sumažinti vaisto veiksmingumą, jei jis vartojamas kartu su vaistais nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinu).

Rivaroksabano šalutinis poveikis

Kaip ir vaistai apskritai, rivaroksabanas taip pat gali sukelti šalutinį poveikį, kuris apima:

 • Vidurių užkietėjimas ar viduriavimas
 • Pilvo skausmas
 • Nugaros skausmas
 • Apsvaigęs
 • Galvos skausmas
 • Kūnas jaučiasi pavargęs
 • Kraujavimas, pvz., mėlynės, kraujavimas iš nosies, kraujavimas iš dantenų arba kraujavimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI