Priemonės, padedančios sustabdyti knarkimą

Priemonės, padedančios sustabdyti knarkimą

Anatominiu požiūriu knarkimas atsiranda dėl to, kad viršutiniai kvėpavimo takai (nosis ir gerklė) yra iš dalies uždaryti.

Kodėl žmogus knarkia?

Mūsų kaklo raumenys atsipalaiduoja, kai miegame, bet kartais jie taip atsipalaiduoja, kad viršutiniai kvėpavimo takai iš dalies užsidaro ir tampa per siaura, kad oras praeitų, o tai sukelia vibraciją mūsų gerklėje ir dėl to knarkimą. Dėl padidėjusių tonzilių, išsiplėtusio liežuvio ir perteklinio svorio aplink kaklą žmonės labiau linkę knarkti. Struktūrinės priežastys, tokios kaip nosies ar žandikaulio forma, taip pat gali sukelti knarkimą. Galiausiai, ypatingi momentai, tokie kaip nėštumas, taip pat sukelia knarkimą.

Miego apnėja ir knarkimas

Knarkimas ir miego apnėja yra labai susiję. Miego apnėja apima trumpą laiką sutrikęs kvėpavimas miego metukuris neleidžia mums gauti atkuriamąjį miegą, kurio reikia, kad jaustumėmės žvaliems ir tinkamai pailsėtume, be to, tai padidina riziką susirgti širdies ligomis.

Priemonės, padedančios sustabdyti knarkimą

Yra daugybė natūralių sprendimų ir gyvenimo būdo pokyčių, kurie gali padėti mums sustabdyti knarkimą.

  • Pakeiskite savo padėtį miegodami: Miegojimas ant nugaros reiškia, kad liežuvio pagrindas ir minkštasis gomurys patenka į užpakalinę gerklės sienelę, sukeldami ryškų garsą miego metu. Miegas ant šono gali padėti to išvengti. Teniso kamuoliuko padėjimas į pižamos viršutinę dalį taip pat gali neleisti jums miegoti ant nugaros. Visada miegojimas ant šono gali būti sprendimas, kaip pašalinti knarkimą. Vadinasi, patartina tai daryti kiekvieną kartą, kai einame miegoti arba kai pabundame gulime ant šonones tai padės mums neknarkti.
  • Numesti svorio: Padidėjęs svoris aplink kaklą suspaudžia vidinį gerklės skersmenį, todėl miegant ji sugrius ir sukels knarkimą. A sveika subalansuota mityba, sportuoti, vengti gausios riebus maistas prieš miegą, taip pat pagerins mūsų sveikatą ir savijautą, kaip sprendimas sustabdyti knarkimą.
  • Venkite alkoholio: Alkoholis ir raminamieji vaistai mažina užpakalinės gerklės dalies raumenų ramybės tonusą, todėl didesnė tikimybė, kad juos pavartojus knarksite. Vengti tokio gėrimo yra išeitis nuo knarkimo. Sveika gyvensena su gerais mitybos įpročiais yra puikus receptas namuose, norint sumažinti ar pašalinti knarkimą.
  • Laikykitės geros miego higienos: Blogi miego įpročiai, tokie kaip, pavyzdžiui, ilgas darbas be miego, gali turėti panašų poveikį kaip ir alkoholio vartojimas. Gera miego higiena labai priklauso nuo mūsų sveikatos ir gerovės. Vadinasi, geri sveikatos įpročiai, subalansuota mityba ir mankštakaip minėjome ankstesniuose punktuose, ypač palankiai veikia mūsų gyvenimą ir yra mūsų knarkimo sprendimas.
  • Išvalytos nosies ertmės: Jei knarkimas prasideda nosyje, nosies takų laikymas atvirus gali padėti sumažinti knarkimą. Įpročiai tokie rūkymas dirgina nosies ertmės gleivinės membraną ir ryklę bei blokuoja kraujagysles, kurios yra susijusios su mūsų plaučiais. Šie veiksniai reiškia, kad oro srautas, kuriuo kvėpuojame per nosį, gerokai sumažėja, o tai trukdo kvėpuoti šiuo kanalu ir skatina knarkimo atsiradimą. Mesti rūkyti pagerins mūsų sveikatą, taip pat ir miego metu.
  • Gerai drėkinkite:Nosies išskyros ir minkštasis gomurys tampa lipnesni, kai esame dehidratuoti, todėl gali toliau knarkti, todėl svarbu per dieną gerti pakankamai skysčių. Geras hidratacijos palaikymas yra vaistas nuo knarkimo; be to, jis palaiko gerą burnos sveikatą, nes, kai burnoje išsausėja skysčiai, išsiskiria mažiau seilių, ji linkusi užsikrėsti ir sukelti daugiau dantų ėduonies.

Medicininės rekomendacijos dėl knarkimo

Be pirmiau minėtų „naminių“ patarimų, taip pat yra tam tikrų medicininių sprendimų, kurie gali būti naudojami esant ekstremalesniems atvejams ir (arba) sindromams, pvz., miego apnėja, kai specialistas turi nustatyti tinkamą gydymą jūsų atveju. Pažiūrėkime keletą pavyzdžių:

  • Smakro juosta: Šie prietaisai taip pat žinomi kaip dirželiai nuo knarkimo dedami ant smakro, kad burna būtų uždaryta ir išvengti knarkimo per šiuos kvėpavimo takus Šis metodas bus veiksmingas, jei knarksite per burną.
  • Apatinio žandikaulio pakėlimo įtaisas: Jei knarkiate dėl liežuvio vibracijos, šis pasirinkimas gali būti jūsų sprendimas. Pagaminta dantų techniko, tai a plastikinis dėklas, kuris stumia žandikaulį į priekį kad palengvintumėte vietos gerklės gale. Naudodami šį prietaisą galime palengvinti oro praėjimą per šiuos kvėpavimo takus.
  • Nosies kaukė: Tai dirbtinis respiratorius, naudojamas nuolatinis teigiamas kvėpavimo takų slėgio gydymas. Šis prietaisas naktį tiekia suslėgtą orą. Taigi išvalomi kvėpavimo takai ir pašalinamas knarkimas.
  • Chirurgija: Jei nosies kaukė neduoda rezultatų, kitokia specializuota chirurgija yra gydomoje srityje (nosies, ryklės, tonzilių ir kt.). Chirurgija bus sprendimas, kurį visada turi patarti gydytojas, atsižvelgdamas į atvejį ir konkretų sudėtingumą.

Šiame straipsnyje apžvelgėme kai kuriuos sprendimus, kurie gali būti naudingi knarkimo pašalinimas ir leidžia mums pagerinti miegą. Kai kurie geri sveikatos įpročiai bus būtini norint pagerinti mūsų gyvenimo kokybę ir, žinoma, pagerinti poilsį bei miegą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI