PERINDOPRILIS

PERINDOPRILIS

Perindoprilis yra AKF inhibitorius, kuris yra naudingas aukštam kraujospūdžiui ar hipertenzijai kontroliuoti. Šis vaistas veikia stabdydamas natūralių organizmo medžiagų, dėl kurių susiaurėja kraujagyslės, gamybą, todėl kraujas gali tekėti sklandžiau ir sumažėti kraujospūdis.

Sumažėjus kraujospūdžiui, hipertenzija sergantys žmonės gali išvengti ligų komplikacijų, tokių kaip insultas, infarktas, inkstų sutrikimai. Šis vaistas taip pat vartojamas širdies nepakankamumui ir koronarinei širdies ligai gydyti.

Šio vaisto vartojimas turi būti atliekamas pagal gydytojo nurodymus.

Perindoprilis yra dviejų formų: erbamino druska ir arginino druska. Nors tai turi įtakos perindoprilio dozei, šios dvi vaisto formos veikia vienodai.

Prekių ženklai: Bioprexum, Coveram, Cadoril

Apie perindoprilį

Grupė ACE inhibitoriai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Kontroliuokite aukštą kraujospūdį ir gydykite širdies problemas.
Vartoja Suaugęs ir pagyvenęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos D kategorija: Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas. Kol kas nežinoma, ar perindoprilis patenka į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, plėvele dengtos tabletės

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs vartodami perindoprilį, kai yra arba buvo susiaurėjusios inkstų arterijos, hipertrofinė kardiomiopatija, kraujagyslių liga ir hipotenzija.
 • AKF suvartojimas inhibitoriai gali sukelti angioedemą, hipotenzinę agranulocitozę, hiperkalemiją, inkstų funkcijos pokyčius, kosulį ir geltą.
 • Pasakykite gydytojui, jei šiuo metu gydotės kitais vaistais, papildais ir augaliniais produktais, ypač everolimuzu, sakubitrilu-valsartanu, ARB (pavyzdžiui, kandesartanu) ir aliskirenu.
 • Jei po perindoprilio pavartojimo simptomai pasunkėja, pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Perindoprilio dozė

Kiekvieno dozė yra skirtinga ir paprastai koreguojama pagal būklę, amžių ir organizmo reakciją į vaistą. Toliau pateikiamos dažniausiai vartojamos perindoprilio dozės:

Būklė Amžius Dozė
Hipertenzija Suaugęs Pradinė dozė: 4 mg (erbamino pavidalu) arba 5 mg (arginino pavidalu), 1 kartą per dieną. Jei reikia, dozę galima padidinti iki didžiausios 8 mg (erbamino) ir 10 mg (arginino).
Vyresnio amžiaus Pradinė dozė: 2 mg (erbuminas) arba 2,5 mg (argininas) 1 kartą per dieną.
Širdies nepakankamumas Suaugęs Pradinė dozė: 2 mg (erbuminas) arba 2,5 mg (argininas), geriama ryte. Po 2 gydymo savaičių dozę galima padidinti. Palaikomoji dozė: 4 mg (erbuminas) arba 5 mg (argininas), 1 kartą per dieną.
Koronarinės širdies ligos Suaugęs Pradinė dozė: 4 mg (erbuminas) arba 5 mg (argininas), 1 kartą per dieną 2 savaites. Palaikomoji dozė: 8 mg (erbuminas) arba 10 mg (argininas) 1 kartą per dieną.
Vyresnio amžiaus Pradinė dozė: 2 mg (erbuminas) arba 2,5 mg (argininas) 1 kartą per dieną pirmąją gydymo savaitę.

Vartokite Perindopril Actavis teisingai

Prieš pradėdami vartoti Perindopril, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite informaciją ant vaisto pakuotės, kad sužinotumėte daugiau apie vaisto vartojimą ir šalutinį poveikį.

Pirmąją perindoprilio dozę reikia išgerti vakare, prieš einant miegoti. Taip yra todėl, kad perindoprilis gali sukelti galvos svaigimą. Kai pabudus svaigimo efektas išnyksta, perindoprilį vartokite likus 30-60 minučių iki pusryčių.

Perindoprilio plėvele dengtų tablečių pavidalu suvartokite visą vaistą. Tabletės nekramtykite ir nedalykite, nes tai gali sustiprinti šalutinį poveikį.

Reguliariai vartokite vaistus, kad pasiektumėte maksimalų rezultatą. Nors simptomai pagerėjo, tęskite gydymą pagal gydytojo nurodymus.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei simptomai nepagerėja.

Perindoprilį laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės poveikio, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Perindoprilio vartojant kartu su kitais vaistais, gali pasireikšti tokia sąveika:

 • Vartojant kartu su diuretikais, gali padidėti hipotenzinis poveikis.
 • Gali padidinti ličio kiekį kraujyje.
 • Gali sumažinti kraujospūdį mažinantį (antihipertenzinį) perindoprilio poveikį, jei jis vartojamas kartu su aspirinu arba nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.
 • Vartojant kartu su vaistais nuo diabeto, padidėja hipoglikemijos rizika.
 • Vartojant kartu su aliskirenu pacientams, sergantiems cukriniu diabetu ar inkstų ligomis, padidėja hipotenzijos, hiperkalemijos ir inkstų funkcijos pokyčių rizika.
 • Vartojant kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, padidėja inkstų sutrikimų rizika.
 • Padidina hiperkalemijos poveikį, jei vartojama kartu su kalio papildais, kalį tausojančiais diuretikais, ciklosporinu, heparinu ir indometacinu.

Pripažinkite perindoprilio šalutinį poveikį ir pavojus

Galimas perindoprilio vartojimo šalutinis poveikis:

 • Galvos skausmas
 • Sąmoningumas mažėja
 • Menstruacijų sutrikimai
 • Širdies plakimas
 • Nugaros skausmas
 • Apsvaigęs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI