NIFUROKSAZIDAS

NIFUROKSAZIDAS

Nifuroksazidas yra antibiotikas, vartojamas žarnyno ligoms gydyti. Žarnyno sutrikimai gali pasireikšti kaip vidinės storosios žarnos gleivinės infekcijos (kolitas) ir ūminis viduriavimas, kurį sukelia bakterinės Escherichia coli arba Stafilokokas kurie gali turėti įtakos suaugusiems ir vaikams. Šios klasės antibiotikų vaistai slopina infekciją sukeliančių bakterijų ataką.

Prekių ženklai: Fuzidas, Hufafuralis, Nifudiaras, Niralas, Sanfuras, Ksanas

Apie Nifuroksazidą

Grupė Antibiotikai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Bakterinių infekcijų sukelto viduriavimo gydymas E. coli ir S tafilokokas .
 • Storosios žarnos infekcijų (kolito) gydymas.

Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas. Žindančioms motinoms, prieš pradedant vartoti nifuroksazidą, patariama pasitarti su gydytoju.
Figūra Sirupas ir suspensija

Įspėjimas:

 • Būkite atsargūs, naudodami nifuroksazidą vaikams.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei karščiuojate, vemiate, išmatos su krauju, yra inkstų sutrikimų, kepenų liga, nepakankama skydliaukės veikla (hipertiroidizmas) arba yra alergija jodui.
 • Nustokite vartoti vaistą, jei per tris dienas viduriavimas nepraeina. Po to nedelsdami kreipkitės į gydytoją dėl gydymo tęsimo.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nifuroksazido dozė

Nifuroksazido dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga. Dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į ligos būklę ir kiekvieno paciento organizmo reakciją.

Paprastai nifuroksazido dozė suaugusiesiems yra 800 miligramų per dieną, padalinta į kelias dozes, arba 200 miligramų keturis kartus tris dienas.

Tinkamai vartokite Nifuroxazide

Prieš pradėdami vartoti nifuroksazidą, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite ant vaisto pakuotės pateiktas instrukcijas.

Nifuroksazido sirupą ir suspensiją galima vartoti valgio metu arba nevalgius. Nedidinkite ir nemažinkite dozių be gydytojo leidimo.

Kai pirmą kartą norite naudoti, purtykite suspensijos buteliuką, kol jis tolygiai pasiskirstys, tada sumaišykite nifuroksazido suspensiją su vandeniu tokiu kiekiu, kuris atitinka instrukcijas ant pakuotės ir gydytojo nurodymus. Prieš vartojimą maišykite, kol tolygiai susimaišys vaistas ir vanduo. Sumaišytus vaistus reikia suvartoti nedelsiant arba, jei norite vartoti kitą kartą, laikykite vėsioje ir sandariai uždarytoje vietoje.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti nifuroksazidą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gautumėte maksimalius gydymo rezultatus.

Pacientams, pamiršusiems pavartoti nifuroksazido, rekomenduojama tai padaryti kuo greičiau, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Vaistų sąveika

Nifuroksazido vartojimas kartu su cefalosporinais, chloramfenikoliu, grizeofulvinu, metrodinazolu ar sulfonamidais gali padidinti šalutinio poveikio, pvz., pykinimo, vėmimo, galvos skausmo ir padažnėjusio širdies plakimo, riziką.

Pripažinkite nifuroksazido šalutinį poveikį ir pavojus

Galimas šalutinis poveikis po nifuroksazido vartojimo yra:

 • Sumažėjęs grybelių ir gerųjų bakterijų kiekis virškinamajame trakte
 • Rėmuo
 • Viduriavimas
 • Liežuvis, šlapimas ir išmatos yra žalsvos spalvos
 • Nervų sistemos sutrikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI