Niežti sėklides – dažniausios priežastys

Niežti sėklides – dažniausios priežastys

Niežtintis kapšelis paprastai atsiranda dėl to, kad toje vietoje susikaupia prakaitas, arba dėl ilgalaikės lytinių organų odos trinties ant drabužių audinio. Niežulys paprastai nėra susijęs su rimta sveikatos būkle, o šis simptomas paprastai išnyksta savaime, laikantis tinkamos higienos ir pakeičiant apatinius. Tačiau niežtintis kapšelis, pasireiškiantis kitais simptomais, tokiais kaip bėrimas, gumbai ar paraudimas, gali būti sveikatos būklės, pvz., infekcijos, odos ligos ar LPI, požymis. Jei niežulys neišnyksta laikantis įprastos higienos arba atsiranda kitų papildomų simptomų, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų. Nebandykite bet kokių namų gynimo priemonių ar vaistinių kremų, prieš tai nepasitarę su gydytoju, nes jis gali nustatyti pagrindinę problemą ir paskirti tinkamą gydymą.

Pagrindinės kapšelio niežėjimo priežastys yra šios:

Per didelis prakaitavimas

Pernelyg didelis prakaitavimas lytinių organų srityje yra viena iš pagrindinių niežtinčio kapšelio priežasčių. Tai susiję su padidėjusiu niežuliu dienos pabaigoje arba po intensyvaus fizinio krūvio. Dėl netinkamos higienos gali kauptis prakaitas, o tai gali sukelti niežėjimą. Nesilaikant geros, dažnos higienos, taip pat didesnė tikimybė susirgti grybelinėmis infekcijomis, nes grybai klesti šiltose ir drėgnose vietose.

Ką daryti: Užtikrinkite kruopštų lytinių organų valymą ir nusiprauskite po dušu kartą per dieną, ypač po didelio fizinio krūvio. Niežulys, susijęs su prakaitu, paprastai išnyksta po plovimo.

Nuolatinė trintis

Nuolatinė trintis taip pat yra viena iš pagrindinių niežtinčio kapšelio priežasčių. Ši problema dažniau pasitaiko dviratininkams ir bėgikams, nes jie daug valandų praleidžia kartodami kojų judesius, o tai sukelia trintį šioje srityje.

Ką daryti: Apsaugokite nuo trinties, vengdami ilgalaikių pasikartojančių kojų judesių. Jei tai neišvengiama, galite naudoti kirkšnies apsaugą ar dirželį ir pasirinkti medvilninius apatinius. Po pratimų taip pat rekomenduojama laikytis tinkamos higienos.

Gaktos plaukų šalinimas

Vyrai, kurie reguliariai šalina gaktos plaukus, gali jausti niežėjimą sėklidžių srityje, ypač praėjus dviem ar trims dienoms po plaukų šalinimo. Kai plaukai vėl pradeda augti ir prasiskverbia pro epidermį, tai gali sukelti nedidelį diskomfortą, panašų į niežėjimą. Bendras niežulys paprastai pradeda mažėti po kelių plaukų šalinimo seansų, tačiau kai kuriems vyrams gali pasireikšti nuolatinis niežėjimas pašalinus plaukus (priklausomai nuo jų odos jautrumo).

Ką daryti: Kad paskatintumėte tolygų gaktos plaukų augimą ir sumažintumėte niežėjimą, naudokite peiliuką ir šalinkite plaukus plaukų augimo kryptimi. Lytinių organų odos drėkinimas po plaukų šalinimo taip pat gali padėti sumažinti niežėjimą po pašalinimo.

Grybelinė infekcija

Grybelinė infekcija kirkšnies srityje, pasižymi tuo, kad yra Tinea cruris grybelis. Šis grybelis linkęs vystytis vietose, kurios yra šiltos ir drėgnos ilgą laiką. Šia infekcija dažnai suserga vyrai, kurie po fizinio krūvio nesimaudo duše arba dėvi apatinius iš sintetinių audinių (kurie neleidžia odai kvėpuoti). Be niežėjimo, lytinių organų srityje gali atsirasti raudonų dėmių ar bėrimų. Sužinokite daugiau apie jock niežulio simptomus ir kas jį gali sukelti.

Ką daryti: Daugeliu atvejų tinkama lytinių organų higiena spontaniškai išspręs infekciją ir palengvins susijusius simptomus. Rekomenduojami medvilniniai apatiniai ar kiti natūralūs audiniai, nes jie geriau praleidžia orą ir neleis vietai įkaisti ar drėgna. Sunkesniais niežėjimo atvejais, kurie nepraeina savaime, gali tekti kreiptis į gydytoją. Jis arba ji gali paskirti vietinį priešgrybelinį vaistą, pavyzdžiui, klotrimazolą.

Alerginė reakcija

Kaip ir bet kurios kūno dalies odai, kapšelio odai taip pat kyla pavojus sudirgti ir patinti dėl alergijos. Dažniausia lytinių organų alergijos priežastis yra apatinių drabužių, pagamintų iš sintetinių medžiagų, tokių kaip poliesteris ar elastanas, naudojimas. Alerginė reakcija taip pat gali atsirasti naudojant muilus ar kremus su stipriais kvapais ar cheminėmis medžiagomis.

Ką daryti: Norėdami išvengti alergijos kirkšnių srityje, turėtumėte pasirinkti 100% medvilnės apatinius. Jei pakeitus audinį niežulys nepalengvėja, duše pabandykite naudoti kitokį kūno prausiklį ar muilą, geriausia tokį, kuriame nebūtų chemikalų ar kitų galimų odą dirgiklių. Sunkesniais atvejais, kurie savaime nepraeina, reikia kreiptis į gydytoją. Jis arba ji gali skirti vietinį kortikosteroidą, kad padėtų simptomams, pvz., Hidrokortizonui.

Gaktos utėlės

Gaktos utėlės, yra maži vabzdžiai, kurie vystosi plaukuose. Jie gali sukelti stiprų kapšelio niežėjimą ir odos paraudimą. Užsikrėtimo pradžioje krabai dažnai neaptinkami, tačiau laikui bėgant ir jiems pradėjus daugintis, gaktos plaukuose paprastai galima pamatyti mažus juodus taškelius. Viešosios utėlės ​​​​dažniausiai perduodamos per lytinius santykius, todėl ši būklė dažnai laikoma lytiškai plintančia infekcija.

Ką daryti: Po dušo pašalinkite kiekvieną vabzdį plonomis šukomis ir naudokite antiparazitinį losjoną arba purškiklį.

Genitalijų žvynelinė

Lytinių organų psoriazė yra odos liga, kuri gali turėti įtakos daugeliui vyrų, kurie taip pat nuolat serga psoriaze. Nors abi sąlygos gali sukelti niežulį, lytinių organų psoriazė skiriasi, nes pažeista oda dažnai yra blizga ir įtempta. Lytinių organų psoriazės priežastys nėra visiškai žinomos, tačiau atrodo, kad ji yra susijusi su rizikos veiksniais, tokiais kaip teigiama šeimos istorija, nutukimas, stresas ir kiti gyvenimo būdo veiksniai (pvz., rūkymas ir alkoholio vartojimas).

Ką daryti: Jei pastebėjote lytinių organų niežulį su įtemptomis, blizgančiomis odos dėmėmis išilgai kapšelio, koto ar gaktos, turėtumėte kreiptis į savo šeimos gydytoją arba dermatologą, kad įvertintų. Jei pasitvirtina, gydytojas gali skirti vaistus simptomams palengvinti ir gijimą pagreitinti, pvz., vietinius kortikosteroidus ar vitamino D tepalus. Pacientams, kuriems yra vidutinio sunkumo ar sunkūs simptomai, gali būti naudingas tikslesnis gydymas, pvz., biologiniai vaistai (pvz., iksekizumabas) arba sisteminiai vaistai (pvz., metotreksatas).

8. Lytiniu keliu plintančios infekcijos

Nors tai nėra taip įprasta, niežtinčios sėklidės taip pat gali būti lytiniu keliu plintančios infekcijos (LPI) požymis. Niežulys ypač pasireiškia esant herpeso ar ŽPV infekcijai. Šios infekcijos dažnos po nesaugių lytinių santykių, todėl jei po lytinių santykių niežulys išlieka, reikia kreiptis į gydytoją.

Ką daryti: Jei įtariate, kad turite lytiniu keliu plintančią infekciją, turėtumėte kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų. Jei diagnozė patvirtinama, gydymas bus pradėtas nedelsiant, kad būtų išvengta rimtų komplikacijų. Kad išvengtumėte pavojaus užsikrėsti LPI, būtinai naudokite prezervatyvą, ypač kai mylėtės su nauju partneriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI