Neuropatija

Neuropatija

Jei skausmas, silpnumas ar jutimo praradimas kūno dalyje atsiranda be akivaizdžios priežasties, pvz., mėlynės ar uždegimo, priežastis gali būti neuropatija. Tai būklė, kai nervai pažeidžiami, praranda savo funkciją ir negali tinkamai perduoti elektros impulsų.

Kas yra neuropatija

Neuropatija (seniai žinoma kaip neuropatija) yra bendras vieno ar kelių nervų pažeidimo ar veikimo sutrikimo terminas. Dažniausiai pasireiškia skausmu, tirpimu, dilgčiojimu, dažnai be matomų pažeidimų. Periferiniai nervai yra atsakingi už signalų perdavimą tarp centrinės nervų sistemos ir įvairių kūno dalių, užtikrina visų organizmo sistemų koordinaciją, jautrumą ir funkcionavimą. Jie atlieka svarbų vaidmenį nustatant, kaip žmogus jaučia prisilietimą, aplinkinių objektų temperatūrą ir jų tekstūrą, taip pat kontroliuoja raumenų judesius ir vidaus organų veiklą. Pagrindiniai funkciniai nervų sistemos vienetai yra nervinės ląstelės arba neuronai. Jie generuoja ir perduoda elektrinius impulsus iš organų į nugaros smegenis, smegenis ir atgal. Neuronai, išsidėstę ilgomis grandinėmis, per savo procesus formuoja nervines skaidulas. Nervai yra tokių skaidulų pluoštai.

Neuronas yra pagrindinis nervų „statybos vienetas“.

Kai kurie nervai yra padengti mielino apvalkalu. Tai apsaugo juos nuo pažeidimų ir skatina greitesnį elektros impulsų perdavimą

Mielino apvalkalas dengia nervus, atsakingus už „avarinių pranešimų“ siuntimą į smegenis (pavyzdžiui, kad paviršius yra pavojingai karštas) ir už judėjimą.

Nervinių skaidulų galinės dalys, esančios audiniuose ir organuose, vadinamos nervų galūnėmis. Jie yra atsakingi už dirgiklių, atsirandančių veikiant išoriniams veiksniams ar vidaus procesams, suvokimą ir šios informacijos perdavimą į smegenis. Jei nervai pažeisti, pavyzdžiui, dėl traumos ar infekcijos, medžiagų apykaitos sutrikimų ar suspaudimo, jie gali netinkamai suvokti ir perduoti informaciją apie dirgiklius. Pavyzdžiui, žmogus gali jausti dilgčiojimo ar deginimo pojūtį be jokio matomo dirgiklio, o kai kuriais atvejais – aštrų skausmą reaguojant į lengvą prisilietimą. Viena dažna neuropatijos rūšis, kurią gali patirti kiekvienas, yra riešo kanalo sindromas (arba riešo kanalo neuropatija). Tai būklė, kai dėl dažnų, pasikartojančių rankos judesių (pavyzdžiui, naudojant kompiuterio pelę) pažeidžiamas riešo nervas ir žmogus jaučia skausmą, dilgčiojimą, tirpimą ir silpnumą rankoje bei pirštuose. Tačiau neuropatija, be mechaninio nervo pažeidimo, gali turėti daug kitų priežasčių ir pasireikšti įvairiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI