Nereguliarios mėnesinės: kaip bloga žarnyno sveikata gali paveikti jūsų menstruacinį ciklą

Nereguliarios mėnesinės: kaip bloga žarnyno sveikata gali paveikti jūsų menstruacinį ciklą

Mūsų žarnynas gali turėti įtakos mūsų gebėjimui virškinti, įsisavinti organizmui reikalingas maistines medžiagas ir medžiagų apykaitą. Mūsų žarnyno sveikata taip pat turi įtakos mūsų menstruaciniam ciklui. 2014 metais JAV nacionalinėje medicinos bibliotekoje paskelbtas tyrimas parodė, kad nesubalansuotas žarnyno mikrobiomas gali būti siejamas su hormonų disbalansu. Tai, savo ruožtu, yra atsakinga už nereguliarius mėnesinius. Taigi, jei norite reguliarių mėnesinių, taip pat skirsite dėmesio žarnyno sveikatai.

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock1-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock1-86686’);});}

Prasta žarnyno sveikata

Virškinimo trakto sistema, kurią dauguma mūsų tiesiog vadina žarnynu, virškina maistą, kurį valgome, ir pasisavina maistines medžiagas, kurios palaiko mūsų organizmą įvairioms veikloms atlikti. Žarnyne yra pusiausvyra tarp gerųjų ir blogųjų bakterijų. Prasta žarnyno sveikata yra mikrobiomo, sudėtingos mikroorganizmų bendruomenės, apimančios mūsų virškinamajame trakte gyvenančias bakterijas, virusus ir grybelius, disbalansas.

Šis disbalansas gali atsirasti dėl tokių veiksnių kaip prasta mityba, stresas, miego trūkumas ir per didelis antibiotikų vartojimas. Kai mikrobiomas yra nesubalansuotas, tai gali sukelti įvairių virškinimo problemų ir gali turėti įtakos bendrai gerovei.

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock2-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock2-86686’);});}

Prastos žarnyno sveikatos požymiai yra šie:

• Lėtinis pilvo pūtimo pojūtis pavalgius
• Laisvos išmatos
• Lėtinis vidurių užkietėjimas
• Širdies nudegimas
• Pykinimas
• Apetito praradimas
• Vėmimas
• Nuovargis
• Blogas miegas
• Odos problemos
• Blogas kvapas

Kaip žarnyno sveikata veikia menstruacijas

Žarnyno sveikata ir menstruacijų sveikata yra tarpusavyje susijusios. Štai kaip:

Hormoninis reguliavimas

Moterų lytinius hormonus, daugiausia estrogenų, reguliuoja žarnyno mikrobai, reguliuodami hormonus surišančių globulinų kiekį, sako daktaras Kumari. Jie nustato laisvą hormono kiekį kraujyje. Tai žarnyno mikrobiomas, galintis paveikti hormonų apykaitą. Hormonai, tokie kaip estrogenas, progesteronas ir testosteronas, metabolizuojami kepenų konjugacijos metu, o žarnyno flora vaidina pagrindinį vaidmenį jų pašalinimo procese. Nesubalansuota mikrobioma gali turėti įtakos šiems hormonų lygiams, todėl gali atsirasti nereguliarių mėnesinių ar hormonų disbalanso

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock3-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock3-86686’);});}

Uždegimas

Sutrikusi žarnyno mikrobioma gali sukelti lėtinį uždegimą, kuris gali paveikti menstruacinį ciklą. Jums gali pasireikšti nereguliarios mėnesinės, stipresnis kraujavimas arba pablogėti priešmenstruaciniai simptomai.

Imuninė sistema

Gana didelę imuninės sistemos dalį galima rasti žarnyne. Nesubalansuotas žarnyno mikrobiomas gali turėti įtakos imuniniam atsakui, o imuninės funkcijos sutrikimas gali turėti įtakos mėnesinių sveikatai. Autoimuninės sąlygos ir su imunitetu susijusios problemos gali turėti įtakos mėnesinių ciklui.

Maistinių medžiagų įsisavinimas

Kalbant apie maistinių medžiagų įsisavinimą, sveika žarnyno gleivinė yra labai svarbi. Maistinių medžiagų trūkumas gali netiesiogiai paveikti mėnesinių sveikatą, paveikdamas hormonų gamybą ir bendrą organizmo funkciją, teigia ekspertas Health Shots.

Reagavimas į stresą

Tarp jūsų žarnyno ir smegenų yra stiprus ryšys. Nesveikas žarnynas gali paveikti atsaką į stresą ir nuotaikos reguliavimą. Stresas savo ruožtu gali paveikti menstruacinį ciklą ir sustiprinti priešmenstruacinius simptomus.

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock4-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock4-86686’);});}

Įtaka kūno svoriui

Žarnyno sveikata gali paveikti medžiagų apykaitą ir kūno svorį. Per didelis svorio padidėjimas ar sumažėjimas gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir mėnesinių reguliarumą.

Patarimai, kaip pagerinti žarnyno sveikatą

Žarnyno sveikatos kontrolė gali padėti subalansuoti hormonus, sako Haripriya N, Cloudnine ligoninių grupės, T Nagar, Čenajus, vykdomoji mitybos specialistė. Į savo racioną įtraukite šiuos maisto produktus:

Priešuždegiminis maistas

Toks maistas gali padėti sumažinti hormonus ardančių cheminių medžiagų kiekį ir subalansuoti cukraus bei insulino kiekį kraujyje. Tai yra du svarbūs hormonų reguliavimo ir bendro uždegimo mažinimo veiksniai.

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock5-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock5-86686’);});}

Visavertis maistas

Haripriya sako, kad sveiki grūdai ir ankštiniai augalai turėtų būti įtraukti į įprastą mitybą, kad būtų skatinama neuromediatorių gamyba ir nuramintų žarnyno ir smegenų ryšį.

Fermentuoti maisto produktai

Fermentuotuose maisto produktuose, tokiuose kaip jogurtas, kefyras, rauginti kopūstai ir kimchi, yra daug polifenolių ir maisto, kuriame gausu skaidulų. Visi jie gali maitinti žarnyno mikrobiomą ir palaikyti sveiką virškinimo funkciją, o tai gali padėti palengvinti virškinimo simptomus menstruacijų metu.

Tirpios skaidulos

Jei menstruacijų metu turite skystą išmatą, rinkitės tirpių skaidulų, tokių kaip avižos, žirniai, pupelės, obuoliai, citrusiniai vaisiai, morkos ir miežiai. Jis pritraukia vandenį ir virškinimo proceso metu sudaro gelį. Tai sulėtina žarnyno judėjimą ir keičia išmatų konsistenciją, sako Haripriya.

Taip pat galite praktikuoti streso mažinimo metodus, skatinančius sveikesnį žarnyno ir smegenų ryšį, gerti daug vandens, kad palaikytumėte tinkamą virškinimo funkciją ir palaikytumėte žarnyno gleivinę.

if(checkviewmobile()==’desk’){googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock6-86686’);});}else{googletag.cmd.push(function(){googletag.display(‘div-gpt-ad-storyBlock6-86686’);});}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *