MODAFINILAS

MODAFINILAS

Modafinilas yra vaistas, vartojamas pernelyg dideliam mieguistumui, kurį sukelia narkolepsija, gydyti aktyviomis valandomis (po pietų), miego apnėjaar kitų miego sutrikimų. Šį vaistą taip pat dažnai vartoja darbuotojai, turintys pamaininis darbas laikas nemiegoti dirbant ( pamaininio darbo miego sutrikimas ). Modafinilas yra stimuliatorius, veikiantis keičiant natūralias medžiagas smegenyse, reguliuojančias miego ciklą ir žmogaus išsaugojimą.

Kadaise buvo manoma, kad modafinilas buvo smegenis gerinantis vaistas. Tačiau tyrimo rezultatai iš tikrųjų rodo, kad šių vaistų vartojimas gali sulėtinti reakciją arba gebėjimą sugauti ką nors į pamokas ar atliekamus testus. Be to, modafinilas taip pat negali būti naudojamas nuovargiui įveikti arba kaip miego priemonė žmonėms, kurie neturi tokių sąlygų kaip aukščiau.

Prekės ženklas: Modalert, Provigil

Apie Modafinilą

Grupė Stimuliatoriai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Nugalėti narkolepsijos sukeltą mieguistumą, miego apnėja, arba pamaina darbininkų.
Vartoja Suaugusieji ir Vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Nežinoma, ar modafinilas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Nevartokite šio vaisto be gydytojo patarimo.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs vartodami modafinilą, jei sergate ar sirgote krūtinės angina, koronarine širdies liga, širdies priepuoliais, kairiojo skilvelio hipertrofija, širdies vožtuvų liga, kepenų sutrikimais, psichoze ar Tourette sindromu.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Modafinilio dozavimas

Modafinilio dozės kiekvienam asmeniui ne visada yra vienodos, turi būti pritaikytos atsižvelgiant į patirtas sąlygas. Įprastos modafinilio dozės yra šios:

Būklė Amžius Dozė
Narkolepsija Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 16 metų) 200 mg kiekvieną rytą. Didžiausia dozė 400 mg.
Miego apnėja Suaugęs 200 mg kiekvieną rytą. Didžiausia dozė 400 mg.
Miego sutrikimas dėl pamaina dirbti Suaugusieji ir vaikai (vyresni nei 16 metų) 200 mg, likus 1 valandai iki paciento aktyvumo ar darbo.

Tinkamas Modafinil vartojimas

Perskaitykite informaciją, išspausdintą ant vaisto pakuotės. Pasitarkite su savo gydytoju apie modafinilio vartojimo naudą ir riziką.

Modafinilas tiekiamas tablečių pavidalu. Naudokite vandenį, kad būtų lengviau vartoti modafinilą. Modafinilą galima vartoti prieš valgį arba po jo.

Reguliariai vartokite modafinilą. Nemažinkite, nedėkite arba nenustokite vartoti vaistų be gydytojo patarimo. Jei simptomai nepalengvėja, atsiranda alerginių reakcijų ar perdozavus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiamos kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti, jei modafinilas vartojamas su kitais vaistais:

  • Modafinilo kiekis kraujyje sumažės, jei bus vartojamas kartu su karbamazepinu ir fenobarbitaliu.
  • Gali sumažinti kontraceptinių tablečių veiksmingumą.
  • Sumažinti fenitoino, varfarino, diazepamo, propranololio ir omeprazolo pasišalinimą iš organizmo.

Atpažinkite Modafinilio šalutinį poveikį ir pavojus

Šalutinis poveikis, kuris gali atsirasti vartojant modafinilį, gali skirtis kiekvienam asmeniui. Dažnas modafinilo šalutinis poveikis yra:

  • Galvos skausmas
  • Jaučiasi sutrikęs ir neramus
  • Viršutinių kvėpavimo takų infekcija
  • Nervingas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI