METFORMINAS

METFORMINAS

Metforminas yra vaistas, vartojamas cukraus kiekiui kraujyje mažinti, kuris padidėja sergant diabetu. Šis vaistas gali būti vartojamas kaip vienas arba kartu su kitais cukraus kiekį kraujyje mažinančiais vaistais.

Sergant 2 tipo cukriniu diabetu, organizmas negali optimaliai panaudoti hormono insulino, kurį kasa gamina cukraus kiekiui kraujyje reguliuoti. Dėl to cukraus kiekis kraujyje padidėjo.

Metforminas padidina organizmo veiksmingumą naudojant insuliną, kad slopintų padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad šio vaisto negalima skirti žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu, kurių kasos organai nebegamina insulino.

Kai kuriais atvejais metforminas taip pat vartojamas PCOS gydyti. Tačiau metformino vartojimas PCOS sergantiems pacientams vis dar turi būti toliau tiriamas.

Metforminas prekių ženklai: Metforminas, Benofominas, Diabex, Efomet, Eraphage, Forbetes, Formell, Gliformin, Glucomet, Glucotika, Glufor, Glumin, XR Reglus, Tudiab, Zendiab.

Kas yra Metforminas?

Grupė Antidiabetinis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai 2 tipo diabeto įveikimas
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais nerodo pavojaus vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Metforminas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimai prieš vartojant metforminą:

  • Nustokite vartoti metforminą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei po šio vaisto vartojimo viduriuojate ir vemiate.
  • Vartodami metforminą nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai padidins sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje ir acidozės riziką.
  • Prieš pradėdami vartoti metforminą, pasakykite gydytojui, jei sirgote kepenų, inkstų liga, kvėpavimo sutrikimais ir kraujo krešėjimo sutrikimais.
  • Jei planuojate operaciją arba nuskaitymą su kontrastiniu skysčiu, pasakykite gydytojui, kad vartojate metforminą.
  • Prieš vartodami metforminą, pasitarkite su gydytoju, ypač jei esate alergiškas maistui, vaistams ar kitoms metformino vaistų sudedamosioms dalims.

Dozavimas ir naudojimo taisyklės Metforminas

Metformino dozės skiriasi priklausomai nuo amžiaus, sunkumo, ligos istorijos ir paciento reakcijos į vaistą. Štai metformino vartojimo matavimai:

  • Suaugęs
    Pradinė dozė 500-850 mg, 2-3 kartus per dieną. Didžiausia dozė yra 3000 mg per dieną, padalinta į 3 kartus po gėrimą.
  • Vaikai 10 metų ir vyresni
    Pradinė dozė 500-850 mg, 1 kartą per dieną. Didžiausia dozė yra 2000 mg per parą, padalyta į 2-3 kartus per dieną.

Kaip vartoti Metforminas Teisingai

Cukrinio diabeto gydymas metforminu turi būti lydimas disciplinos, laikantis gydytojų rekomenduojamos sveikos mitybos ir stropiai sportuojant. Be to, pacientai turi reguliariai tikrinti cukraus kiekį kraujyje pas gydytoją.

Būtinai laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite ant vaisto pakuotės esančias metformino vartojimo instrukcijas. Vartokite šį vaistą su maistu ir gerkite daug vandens, nebent gydytojas nurodys kitaip. Nurykite visą metformino tabletę, prieš tai jos nekramtydami ir nesunaikindami.

Vartokite metforminą kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad gydymas būtų veiksmingas. Pamiršus išgerti šio vaisto, patariama jį išgerti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Metformino sąveika su kitais vaistais

Kontrastingi skysčiai, kurie kartais naudojami skenavimo procedūrose, gali sumažinti inkstų funkciją, kai jie naudojami kartu su metforminu. Gydymą metforminu reikia nutraukti likus 48 valandoms prieš ir po kontrastinio tyrimo.

Be kontrastinių skysčių, šie vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, jei jie vartojami kartu su metforminu:

  • Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ir antihipertenziniai vaistai, jų poveikis didina acidozės riziką.
  • Diuretikai, kortikosteroidai ir kontraceptinės tabletės, jų poveikis didina cukraus kiekį kraujyje ir mažina metformino veiksmingumą.
  • Insulinas, jo poveikis padidina sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje ar hipoglikemijos riziką.

Metforminas Šalutinis poveikis ir pavojai

Metforminas gali sukelti daugybę šalutinių poveikių, įskaitant:

  • Kosulys
  • Karščiavimas ir šaltkrėtis
  • Viduriavimas
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Sumažėjęs apetitas
  • Metalo skonis burnoje
  • Nugaros skausmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI