METAMIZOLĖ

METAMIZOLĖ

Metamizolas arba taip pat žinomas kaip metampironas arba dipironas yra vaistas, mažinantis skausmą ir mažinantis karštį. Skausmas, kurį galima jausti, gali būti danties skausmas, galvos skausmas, lengvo ar vidutinio stiprumo artralgija. Metamizolas slopina prostaglandinus ir sukelia uždegimines reakcijas, pasireiškiančias skausmu, patinimu ir karščiavimu.

Jie yra prekių ženklai : Dolo Licobion, Goralgin, Metamizole Sodium, Dormi Compositum, Selesgin, Trovinal, Stileran, Antalgin, Ginifar, Penagon, Omegesic, Spasmal, Ravalgin, Trimalgin, Neurodial, Procolic, Novarol, Trovinal, Stileran, Antalgin, Gynecar, Spasmal, Omegin , Ravalgin, Trimalgin, Neurodial, Procolic, Novolic, Trovinal, Stileran, Antalgin, Gynecar, Penagon, Omegesic, Spasmal, Ravalgin, Trimalgin, Neurodial, Procolic, Novarole, Trovinal, Stileran, Antalgin, Ginger Arsinal, Novapyron, Hufra, Santagesik, Novaldo, Proneuron, Licogin, Potensic, Unigin, Norages, Opineuron, Neuroval, Alvita, Birpyron, Corsanural, Metasic, Antrain, Selpyron, Licogin, Potencial, Unigin, Norages, Opineuron, Neuroval, Alvita, Birpyron, Metas Cors, Antrain, Selpyron, Licensin, Potencialas, Unigin, Norages, Opineuron, Neuroval, Alvita, Birpyron, Corsanural, Metasic, Antrain, Selpyron, Licensin, Potencialas, Unigin, Norages, Opineuron, Neuroval, Alvita, Birpyron, Corsanural, Metas Selpyronas , Licensin, Potencialas, Unigin, Norages, Opineuron, Neuroval, Alvita, Birpyron, Corsanural, Metasic, Antrain, Selpyron, Neurogens, Plus, Pragesol, Neuphginal, Supranal, Viron, Panstop, Yekalgin, Caranal, Rheumalgin, Gine Lexa, , Antalgidone, Analsic, Tropineuron, Neuropyron-V, Etalgin, Etaneural, Mixalgin, Adineuron Plus, Neurobat-A, Eralpha Vitalgin, Analphic, Tropineuron, Neuropyron-V, Etalgin, Etaneural, Mixalgin, Adineuron-Plus, Neurobatlg-Plus, Erofagon , Fisheuron Plus Neural, Mionalgin, Neurotrpic Plus, Methampyrone, Infalgin, Metaneuron, Ligesic, Betalgin, Anacof, Emmer, Cetalgin, Danalgin, Scanalgin

Apie metamizolį

Grupė Nesteroidinis vaistas nuo uždegimo
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Malšina skausmą ir karščiavimą
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija (p yra pirmas ir antras trimestrai ): Tyrimai su gyvūnais rodo, kad yra šalutinis poveikis vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. D kategorija (trečiajame trimestre) : Yra teigiamų įrodymų apie pavojų žmogaus vaisiui, tačiau gaunamos naudos dydis gali būti didesnis už riziką, pavyzdžiui, sprendžiant gyvybei pavojingas situacijas. Metamizolis gali patekti į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės, sirupai, injekcijos

Įspėjimas:

 • Venkite vartoti metamizolo, jei esate alergiškas šiam vaistui.
 • Pasakykite gydytojui, jei šiuo metu gydotės kitais vaistais, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Pasakykite gydytojui, jei anksčiau sirgote porfirija, kraujo sutrikimais ir G6PD trūkumu.
 • Būkite atsargūs vartodami metamizolą, jei turite žemą kraujospūdį, nes metamizolas gali sukelti hipotenziją.
 • Venkite vartoti alkoholinius gėrimus, nes tai gali sustiprinti metamizolo mieguistumą.
 • Jei pavartojus metamizolo pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Metamizolio dozavimas

Metamizolis vartojamas skausmui ir karščiavimui gydyti. Metamizolo dozė suaugusiems yra 0,5-4 g per parą, padalinta į kelis kartus

Tinkamas metamizolio vartojimas

Būtinai perskaitykite vaisto pakuotės etiketėje esančias instrukcijas ir laikykitės gydytojo rekomendacijų dėl metamizolo vartojimo.

Geriamąjį metamizolį reikia gerti po valgio, nes tuščiu skrandžiu jis sukels skrandžio opas.

Jei vartojate metamizolo tabletę, nurykite tabletę stikline vandens. Tabletės nesmulkinkite, nekramtykite ar nedalykite, nes tai gali sustiprinti šalutinį poveikį.

Jei metamizolas yra sirupo pavidalo, pirmiausia suplakite buteliuką, kad vaistas būtų puikiai sumaišytas. Naudokite matavimo šaukštą, kuris paprastai yra vaistų pakuotėse. Nenaudokite įprastų šaukštų, nes dozės gali skirtis.

Metamizolo vartojimas injekcijų į kraujagysles arba infuzijų pavidalu, atliekamas medicinos personalo pagal gydytojo nurodymus.

Pacientams, pamiršusiems išgerti metamizolo, patartina tai padaryti nedelsiant, kai tik prisiminė, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Laikykite metamizolą kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad jo nepatektų tiesioginiai saulės spinduliai ir vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Narkotikas Sąveikos

Toliau pateikiamos kelios rizikingos sąveikos, atsirandančios vartojant metamizolį kartu su kitais vaistais:

 • Ciklosporinas – padidina ciklosporino kiekį kraujyje.
 • Antikoaguliantai ir SSRI antidepresantai – padidina kraujavimo riziką.
 • Chlorpromazinas – padidina hipotermijos riziką.
 • Sulfonilkarbamido tipo diabeto vaistas (pvz., glibenklamidas) – padidina hipoglikemijos riziką.
 • Levofloksacinas – padidina traukulių riziką.
 • Metotreksatas – padidina metotreksato kiekį kraujyje.

Metamizolo šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus metamizolo, yra šie:

 • Apsvaigęs
 • Pykinimas
 • Gag
 • Skrandžio skausmai
 • Viduriavimas
 • Sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius
 • Žemas kraujospūdis arba hipotenzija

Jei šalutinis poveikis pasireiškia ilgai, sutrikdo veiklą arba atsiranda alerginių reakcijų, tokių kaip bėrimas ir odos paraudimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad gautumėte gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI