MĖLYNAS

MĖLYNAS

Mėlynės yra rūšis uogų augalas, naudojamas kaip alternatyvus viduriavimo ir diabetinės retinopatijos gydymas. Diabetinė retinopatija yra tinklainės arterijų pažeidimo būklė, kurią sukelia diabeto komplikacijos. Be to, šis vaistas taip pat vartojamas kojų kraujotakos sutrikimams gydyti arba vadinamas lėtinis venų nepakankamumas .

Mėlynės arba Vaccinium myrtillus L. galima patiekti įvairiai. Pavyzdžiui, kaip žolelės, kurios pirmiausia džiovinamos arba verdamos, ir mėlynių ekstraktas, kuris vartojamas kapsulių pavidalu.

Mėlynės veikia suaktyvindamos augalų medžiagų, vadinamų taninais, poveikį. Manoma, kad taninai padeda nuo viduriavimo. Nors mėlynių lapuose yra flavonoidų, kurie, kaip teigiama, mažina cukraus, cholesterolio kiekį kraujyje ir gerina diabetu sergančių pacientų kraujotaką, kad būtų išvengta diabetinės retinopatijos. Antocianinai, pagaminti iš mėlynių ekstrakto, veikia kaip antioksidantas, galintis pagerinti kraujotaką.

Prekės ženklas: GNC žolelių mėlynių ekstraktas 60 mg, mėlynių kapsulės, Nutrimax mėlynių ekstraktas

Apie mėlynę

Grupė Vaistažolės
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Įveikti viduriavimą, susidoroti su sutrikusia galūnių kraujotaka arba lėtinis venų nepakankamumasir įveikti diabetinę retinopatiją
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas. Kol kas nežinoma, ar mėlynės gali patekti į motinos pieną, ar ne. Todėl maitinančioms motinoms prieš vartojant šią žolelę patariama pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Kapsulės (ekstraktas)

Įspėjimas:

  • Neduokite mėlynių ekstrakto kūdikiams ir vaikams, jei jie negauna gydytojo leidimo ir patarimo vartoti.
  • Būkite atsargūs, jei sergate cukriniu diabetu. Pasakykite gydytojui apie šią būklę, jei norite vartoti mėlynių ekstrakto.
  • Nustokite vartoti mėlynių žoleles likus bent dviem savaitėms iki dantų operacijos.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant vaistažoles ar papildus, nes jie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Mėlynių dozavimas

Mėlynių vaisių, kurie buvo virti ir džiovinti arba vadinami mėlynių ekstraktu, paprastai suvartojama net 20-60 gramų per dieną. Be to, mėlynių virimo vandenį galima pasigaminti ir iš 5-10 gramų susmulkintų mėlynių vaisių arba 1 gramo arbatos lapelių, sumaišytų su 150 ml karšto vandens.

Tinklainės sutrikimams gydyti galite suvartoti net 160 mg mėlynių ekstrakto du kartus per dieną.

Naudojant mėlynę teisingai

Prieš vartodami vaistažolių produktus, kurių sudėtyje yra mėlynių ekstrakto, vykdykite gydytojo nurodymus arba perskaitykite informaciją, išspausdintą ant pakuočių.

Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti mėlynes kiekvieną dieną tuo pačiu metu, kad padidintumėte jų poveikį.

Informacijos apie praleistą dozę nėra. Todėl šiuo klausimu pasitarkite su gydytoju.

Vaistų sąveika

Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate šiuos vaistus, nes baiminamasi, kad tai gali sukelti nepageidaujamą sąveiką su mėlynių ekstraktu:

  • Vaistai nuo diabeto, tokie kaip pioglitazonas arba insulinas.
  • Kraują skystinantys vaistai, tokie kaip aspirinas, varfarinas, heparinas, klopidogrelis arba enoksaparinas.
  • Vaistažolių preparatai ar papildai cukraus kiekiui kraujyje mažinti.
  • Augaliniai vaistai ar papildai, galintys turėti įtakos kraujo krešėjimo procesui.
  • Augaliniai vaistai arba papildai, kurių sudėtyje yra chromo.

Atpažinkite mėlynių šalutinį poveikį ir pavojus

Nerekomenduojama vartoti mėlynių ekstrakto per didelėmis dozėmis ar ilgai, nes tai sukels apsinuodijimą. Tačiau nesaikingo mėlynių vartojimo šalutinis poveikis vis dar nėra tiksliai žinomas. Alergines reakcijas gali sukelti mėlynių vartojimas, nors taip nutinka retai. Kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija, pasireiškianti lūpų, liežuvio, veido patinimu, dilgėline ar dusuliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI