Mažas seksualinis potraukis vyrams

Mažas seksualinis potraukis vyrams

Vilmantas prarado susidomėjimą seksu ir negalėjo suprasti, kodėl. Jam tai nebuvo prasminga. Juk jis buvo vaikinas. Ar jis neturėjo norėti sekso visą laiką? Sulaukęs paauglystės ir dvidešimties jis nuolat apie tai galvojo

. Kai jis pirmą kartą vedė Izabelę, tai vis dar buvo įdomu. Jie mėgdavo mylėtis įvairiose vietose, pavyzdžiui, skalbykloje ar kieme. Tai buvo seni geri laikai. Tačiau dabar, po dvylikos metų, viskas buvo kitaip. Vaikai atėjo kartu ir buvo sunku rasti laiko ir energijos seksui. Jis nerimavo dėl to, kad išgyvens kitą atleidimų iš darbo etapą, ir tai tikrai atitraukė dėmesį. Izabel4 taip pat patyrė stresą, nes visos papildomos pareigos jai buvo užkrautos darbe. Seksas nebebuvo kupinas nuotykių; tai buvo ta pati sena rutina. Kartais jis negalėjo pasiekti tvirtos erekcijos ir tai vargino juos abu. Tačiau jie apie tai nekalbėjo. Dažnai girdime, kad moterys praranda susidomėjimą seksu. Tiesą sakant, Moterų sveikatos tyrimų draugija hipoaktyvų seksualinį potraukį (HSDD) vadina dažniausiai pasitaikančia moterų seksualine disfunkcija. Atrodo, kad mažas vyrų seksualinis potraukis neskiria tiek daug dėmesio. Bet atsitinka. Pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose Nacionalinis sveikatos ir socialinio gyvenimo tyrimas parodė, kad 14% vyrų nuo 18 iki 29 metų per pastaruosius dvylika mėnesių tam tikru momentu neturėjo seksualinio potraukio. Vyrams nuo 50 iki 59 metų šis rodiklis buvo 17%. Kodėl vyrai gali prarasti susidomėjimą seksu? Neseniai Europos mokslininkų grupė nagrinėjo šį klausimą. Pažvelkime į kai kurias jų išvadas.

Tyrimas

Tyrėjai apklausė daugiau nei 5000 heteroseksualių vyrų, kurie praėjusiais metais turėjo bent vieną sekso partnerę. Vyrai buvo nuo 18 iki 75 metų amžiaus, tačiau jų amžiaus vidurkis buvo 36 metai. Jie buvo iš Portugalijos, Norvegijos ir Kroatijos. Dauguma jų palaikė įsipareigojusius santykius. Vyrai atsakė į įvairius klausimus apie savo seksualinį gyvenimą, nagrinėdami tokias problemas kaip seksualinis pasitenkinimas, seksualinės problemos, susidomėjimas seksu ir seksualinio nuobodulio lygis. Jie taip pat kalbėjo apie kūno įvaizdį, pasitikėjimą savimi, savo santykių būklę, asmeninį kančią dėl seksualinių problemų, nerimą ir depresiją. Maždaug 14% vyrų teigė, kad per pastaruosius metus juos kankino seksualinio susidomėjimo trūkumas, kuris truko du mėnesius ar ilgiau. Tai buvo dažniau vyrams, kurie buvo vedę arba gyvena su partneriu. Vyrai, kurie mažiau pasitikėjo savo gebėjimu turėti erekciją, buvo labiau linkę prarasti seksualinį susidomėjimą, taip pat tie, kurie nejautė traukos savo partneriui, ir tie, kurie palaikė ilgalaikius santykius. Vyrai taip pat nurodė savo nepasidomėjimo priežastis, tarp kurių buvo:

  • Nuovargis ir nuovargis
  • Darbinis stresas
  • Nuobodulys seksualiniam gyvenimui
  • Santykių problemos, pvz., seksualiai pasyvus partneris, konfliktai ar prastas bendravimas
  • Ilgą laiką buvimas su partneriu

Ką gali padaryti vyrai?

Laimei, vyras gali imtis veiksmų, kad palengvintų kai kurias iš šių problemų.

  • Kreipkitės į gydytoją. Vyras gali nemėgti prisipažinti, kad turi seksualinių problemų. Tačiau seksualinės sveikatos specialistas gali padėti jam tiksliai nustatyti priežastis ir pasiūlyti būdus, kaip ją valdyti. Pavyzdžiui, yra daug priežasčių, dėl kurių vyras gali turėti problemų dėl erekcijos, todėl svarbu gydytis. Poroms, turinčioms santykių problemų, gali būti naudingos konsultacijos.
  • Pasikalbėkite su jo partneriu. Gali būti nepatogu kalbėti apie seksą, tačiau pradėję diskusiją abu partneriai gali palengvėti. Sąžiningumas ir atvirumas gali nueiti ilgą kelią.
  • Įdėkite šiek tiek prieskonių. Lengva patekti į sekso vėžes, ypač kai partneriai jau seniai kartu ir yra užsiėmę bei patiria stresą. Poros gali rasti būdų, kaip padaryti seksą įdomesnį. Tai gali reikšti seksą kitu paros metu arba kitoje vietoje. Tai gali reikšti sekso žaislų įtraukimą ar vaidmenų žaidimo fantazijas. Tai taip pat gali reikšti pasimatymo vakaro ar romantiško savaitgalio išvyką dviems.
  • Valdykite stresą ir nerimą. Tai naudinga bendrai vyro sveikatai, o ne tik seksualiniam gyvenimui. Ėjimas dirbti mažiau valandų, daugiau mankštintis ir smagiau praleisti laiką su draugais gali padaryti stebuklus. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas taip pat gali pasiūlyti strategijas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI