Manitolis

Manitolis

Manitolis yra diuretikas, vartojamas spaudimui galvoje (intrakranijiniam) sumažinti dėl smegenų patinimo ir akies spaudimui dėl glaukomos sumažinti. Dėl manitolio kraujas, kurį inkstai turi filtruoti, taps labiau koncentruotas, todėl inkstų funkcija vėl įsisavinti vandenį bus sutrikdyta. Dėl to organizmas išskiria daugiau šlapimo. Šis didelis šlapimo kiekis pašalina vandenį iš smegenų ląstelių ir akių obuolių, o tai sumažina spaudimą.

Šis manitolio poveikis taip pat kartais naudojamas esant oligurijai arba sumažėjusiai šlapimo gamybai dėl ūminio inkstų nepakankamumo. Tačiau manitolio vartojimą sergant ūminiu inkstų nepakankamumu reikia dar kartą aptarti su gydytoju apie riziką ir naudą. Manitolis tiekiamas tik infuzijos pavidalu, kurį skiria tik gydytojas.

Prekių ženklai: Infusan M-20, Manitolis, Otsu-Manitolis 20

Apie Manitolį

Grupė Diuretikas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Sumažina galvos ir akių spaudimą
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar manitolis gali patekti į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Figūra IV

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs vartodami manitolį, jei patiriate širdies nepakankamumą, plaučių edemą, sunkią dehidrataciją, būklę, dėl kurios visiškai nesiskiria šlapimas (dažniausiai žmonėms, sergantiems sunkia inkstų liga), ir kraujavimas smegenyse.
  • Manitolio negalima duoti kartu su kraujo perpylimu, ypač viso kraujo tipų, ty perpilami visi kraujo komponentai.
  • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant vaistažoles ar papildus, kurie gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Manitolio dozė

Suaugusiųjų manitolio dozė, skirta sumažinti spaudimą smegenyse arba akies obuolyje, yra 0,25–2 g / kg KM. Infuzuojama per giliąsias venas (intraveniškai) tirpale, kuriame yra 15-25% manitolio, 30-60 minučių.

Naudojant Manitolis Teisingai

Manitolio infuziją gali skirti tik gydytojas, todėl dozė atitiktų paciento poreikius. Prieš naudodami apžiūrėkite manitolio infuzinį buteliuką arba pakuotę. Manitolio infuzinis skystis turi būti skaidrus ir be dalelių. Nenaudokite, jei skystis pakeitė spalvą, jame yra dalelių arba nutekėjo pakuotė. Jei taip, paprašykite medicinos personalo pakeisti ir pateikti naują vaisto pakuotę.

Vaistų sąveika

Pasitarkite su gydytoju, jei kartu su manitoliu vartojate kitus vaistus, nes baiminamasi, kad tai gali sukelti nepageidaujamą vaistų sąveiką. Manitolio vartojimas kartu su ciklosporinu gali sustiprinti inkstų funkcijos susilpnėjimą.

Pripažinkite manitolio šalutinį poveikį ir pavojus

Kiekvienas pacientas paprastai turi skirtingą organizmo reakciją į vaistą. Kai kurie patiria šalutinį poveikį, o kiti ne. Nors ir retai, manitolis gali sukelti keletą šalutinių poveikių, įskaitant:

  • Galvos skausmas
  • Gag
  • Gerklės skausmas
  • Nosies užgulimas
  • Sunku kvėpuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI