Long Byčo pareigūnai paskelbė tuberkuliozės visuomenės sveikatos ekstremalią situaciją

Long Byčo pareigūnai paskelbė tuberkuliozės visuomenės sveikatos ekstremalią situaciją

Long Byče pareigūnai ketvirtadienio popietę paskelbė visuomenės sveikatos ekstremalią situaciją, kai vienas žmogus mirė, o dar devyni buvo paguldyti į ligoninę dėl mieste kilusio tuberkuliozės protrūkio.

Miesto vyriausioji sveikatos priežiūros pareigūnė dr. Anissa Davis sakė, kad protrūkis buvo lokalizuotas vieno kambario viešbutyje, kurio sveikatos pareigūnai atsisakė nustatyti.

Pirmadienio duomenimis, iš viso nustatyta 14 atvejų. Tačiau sveikatos departamento tuberkuliozės kontrolės darbuotojai nustatė dar 170 žmonių, kurie greičiausiai buvo paveikti.

Pasak sveikatos apsaugos pareigūnų, šie asmenys yra šiuo metu arba bus tikrinami vienu iš kelių būdų, įskaitant krūtinės ląstos rentgeno spindulius, kraujo ir odos tyrimus bei simptomų peržiūrą.

Deivisas sakė, kad su žmonėmis, tuo metu apsistojusiais viešbutyje arba kitaip galėjusiais būti atskleisti, buvo arba bus susisiekta.

Visuomenės sveikatos pareigūnai negalėjo patvirtinti pirmojo užregistruoto atvejo datos.

Protrūkis kyla tuo metu, kai tuberkuliozės infekcijų skaičius šalyje auga.

2023 m. atvejų skaičius Kalifornijoje, palyginti su praėjusiais metais, išaugo 15 proc., kovo mėnesį pranešė valstijos visuomenės sveikatos departamentas. Tai didžiausias augimas per metus nuo 1989 m., kai jis buvo susijęs su žmonėmis, užsikrėtusiais ŽIV.

Iš viso pernai visoje šalyje buvo 2 113 atvejų, maždaug tiek pat buvo pranešta 2019 m., prieš COVID-19 pandemiją.

Siekdami apsaugoti pacientų privatumą, pareigūnai atsisakė atskleisti Long Byčo verslą ar protrūkio vietą.

Davisas sakė, kad objektas yra privatus ir nevaldomas Long Byčo miesto.

Long Byčo sveikatos pareigūnai patvirtino, kad aptariamas viešbutis nebuvo karantine ir vis dar veikia. Neaišku, ar įstaigoje apsistoję gyventojai buvo iškelti.

Pasak Daviso, sveikatos departamentas turi teisę suteikti laikiną būstą, maistą ir transportą nukentėjusiems.

Tuberkuliozės gydymą taip pat apmoka sveikatos skyrius.

Jennifer Rice Epstein, Long Byčo viešųjų reikalų pareigūnė, sakė, kad pirmasis teigiamas testas buvo patvirtintas vietinėje ligoninėje.

Davisas teigė, kad protrūkis šiuo metu yra izoliuotas ir „rizika plačiajai visuomenei yra maža“.

Mažas pajamas gaunantys gyventojai, kuriems gresia šis protrūkis, „turi didelių kliūčių rūpintis, įskaitant benamystę ir būsto nesaugumą, psichikos ligas, medžiagų vartojimą ir rimtas gretutines ligas“, – sakė Davisas.

Rice’as Epsteinas teigė, kad kiekvienas gyventojas, manantis, kad gali būti užsikrėtęs, turėtų kreiptis į gydytoją.

Pasak Long Byčo sveikatos pareigūnų, ši liga yra rimta liga, plintanti oru, tokia kaip COVID-19. Tačiau skirtingai nei COVID-19, tuberkuliozei paprastai reikia ilgesnio poveikio.

„Paprastai TB platina žmonės, gyvenantys kartu artimoje aplinkoje“, – sakė Rice’as Epsteinas. „Jis lengviau plinta prastai vėdinamose patalpose.

Dėl ekstremalios situacijos paskelbimo antradienį oficialiai balsuos miesto taryba. Pasak pareigūnų, jei jis bus patvirtintas, sveikatos departamentas galės sutelkti miesto išteklius, racionalizuoti personalą ir derinti veiksmus su išorės agentūromis.

Pasak visuomenės sveikatos pareigūnų, kaimyninėje Los Andželo apygardoje nėra atvejų, susijusių su protrūkiu Long Byče.

Tačiau departamento atstovas sakė, kad agentūra ketina „remti Long Byčą“ aprūpindama savo sveikatos ligų kontrolės biuro ir kitų departamentų darbuotojus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI