LIUTINAS

LIUTINAS

Liuteinas yra vitamino rūšis, vadinama karotenoidais, kurie yra organiniai pigmentai, randami maisto produktuose, tokiuose kaip špinatai, brokoliai, kukurūzai, vynuogės, apelsinai, kiviai ir kiaušinių tryniai. Šį junginį organizmas gali tinkamai pasisavinti, jei vartojamas su daug riebalų turinčiu maistu.

Žmonėms liuteinas veikia kaip spalvos pigmentas žmogaus akyje (dėmėje ir tinklainėje), kuris veikia kaip šviesos filtras ir apsaugo akies audinį nuo saulės daromos žalos.

Liuteinas laikomas akių vitaminu, nes jis yra naudingas akių ligų, tokių kaip geltonosios dėmės degeneracija (AMD) ir katarakta, profilaktikai. Taip pat manoma, kad liuteinas yra naudingas mažinant akių įtampą, taip pat užkertant kelią diabetui, gaubtinės žarnos vėžiui, amiotropinė šoninė klerozė (ALS) ir preeklampsija. Tačiau tai vis dar reikalauja tolesnių tyrimų.

prekių ženklai : Blackmores Lutein-Vision, Nutrilite mėlynės su liuteinu, GNC Herbal Plus mėlynių plius liuteinas, Schiff Vit-A + liuteinas, GNC natūralus liuteinas

Mitybos adekvatumo rodiklis (RDA): Liuteinui nėra nustatytos RDA.

Apie liuteiną

Grupė Papildymas
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Apsaugo nuo geltonosios dėmės degeneracijos ir kataraktos
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas. Dar nežinoma, ar liuteinas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jei maitinate krūtimi, nenaudokite šio papildo nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės ir kapsulės

Įspėjimas:

  • Venkite vartoti liuteino papildų, jei esate alergiškas šiam papildui.
  • Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei šiuo metu gydotės kitais vaistais, įskaitant augalinius produktus ar kitus papildus.
  • Jei kenčiate, pirmiausia kreipkitės į gydytoją cistinė fibrozė . Cistinė fibrozė sergančiųjų gali nesugebėti tinkamai pasisavinti karotinoidų iš maisto, o liuteino kiekis kraujyje yra mažas. Ši būklė turi įtakos organizmo gebėjimui įsisavinti karotinoidų kiekį papilduose.
  • Būkite atsargūs, jei anksčiau sirgote odos vėžiu. Yra susirūpinimas, kad didelis liuteino kiekis kraujyje padidins odos vėžio riziką.
  • Jei pavartojus liuteino papildų pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Liuteino dozavimas

Būklė Dozė
Su amžiumi susiję
ryškus
d egeneracija (AMD)
AMD prevencija: 6-12 mg per dieną, laikantis dietos arba vartojant papildus.
Palengvina AMD simptomus: 10-20 mg per dieną
Katarakta Užkirsti kelią kataraktai: 6-12 mg per dieną.
Pašalina simptomus: 15 mg 3 kartus per savaitę

Vartoti Teisingai liuteinas

Prieš vartodami šį priedą, būtinai perskaitykite informaciją, esančią pakuotės etiketėje.

Nedidinkite dozės ir nevartokite šio papildo per dažnai. Jei abejojate, pirmiausia kreipkitės į gydytoją.

Nepamirškite, kad pagrindinė akių mityba yra sveika ir subalansuota mityba. Liuteino papildus turi būti vartojama laikantis sveikos mitybos.

Liuteino papildus laikykite kambario temperatūroje ir uždarytoje talpyklėje, kad išvengtumėte saulės spindulių, ir laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Vaistų sąveika

Toliau pateikiamos kelios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant liuteiną su papildais, augaliniais produktais ar kitais maisto produktais, būtent:

  • Vitaminas E ; sumažinti organizmo pasisavinamo vitamino E efektyvumą ir kiekį.
  • Beta karotinas ; sumažinti organizmo pasisavinamo liuteino kiekį ir paveikti organizmo įsisavinamo beta karotino kiekį.

Liuteino šalutinis poveikis

Vartojant rekomenduojamą dozę, liuteino papildai paprastai nesukelia šalutinio poveikio. Liuteino papildus saugu vartoti po 15 mg per parą 2 metus. Būtinai perskaitykite ir atkreipkite dėmesį į kiekvieno vaisto sudedamąsias dalis. Nevartokite daugiau nei vieno papildo, kurio sudėtyje yra liuteino, tuo pačiu metu, kad išvengtumėte perdozavimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI