LANOLINAS

LANOLINAS

Lanolinas yra riebi medžiaga, randama avies kailyje ir naudojama kaip drėkinančių odos produktų ingredientas, kuris yra naudingas sausos, šiurkščios, niežtinčios ir pleiskanojančios odos profilaktikai ir gydymui. Sausa oda atsiranda dėl vandens trūkumo išoriniame odos sluoksnyje, o šis vaistas veikia formuodamas riebų sluoksnį, kuris yra atsakingas už vandens sulaikymą išoriniame odos sluoksnyje.

Be odą drėkinančių produktų, lanolino taip pat yra keliuose kasdienės priežiūros ir kosmetikos gaminiuose, tokiuose kaip muilas ir lūpų dažai.

Prekių ženklai : Decubal, Oilum, Subdocrem

Apie lanoliną

Grupė Minkštiklis / drėkiklis
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Apsaugokite ir gydykite sausą, niežtinčią ir sudirgusią odą.
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija riziką vaisiui. Nežinoma, ar lanolinas patenka į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms šio vaisto vartoti negalima, nebent nurodė gydytojas.
Vaisto forma Vietiniai vaistai

Įspėjimas:

  • Prieš naudodami lanoliną, pasitarkite su gydytoju, jei turite atvirų ar gilių įpjovimų, spuogų, odos patinimų, odos paraudimo, kraujavimo, odos sudirginimo ar odos infekcijų.
  • Kai kuriuose lanolino gaminiuose dažniausiai yra ir kvepalų bei kitų medžiagų, dėl kurių oda tampa jautresnė saulės šviesai. Venkite kaitintis ir pasitarkite su gydytoju dėl lanolino naudojimo saulėje.
  • Pasakykite gydytojui, jei esate buvę alergiški drėkinamiesiems kremams.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Lanolino dozavimas

Lanolino vartojimo dozė kiekvienam žmogui iš esmės skiriasi, priklausomai nuo būklės ir probleminės odos vietos dydžio. Geriau lanoliną pirmiausia vartoti pasitarus su gydytoju, kadangi šio vaisto vartojimas gali sukelti šalutinį poveikį, pvz., deginimo pojūtį ir odos paraudimą. Gydytojas pateiks informaciją, susijusią su narkotikų vartojimo dydžiu ir dažnumu, pritaikytą prie paciento būklės. Gydytojas taip pat paaiškins riziką, susijusią su lanolino vartojimu, ir pastangas, kurių galima imtis siekiant sumažinti šią riziką.

Lanolino naudojimas Teisingai

Perskaitykite informaciją, išspausdintą ant vaisto pakuotės. Taip pat pasitarkite su gydytoju apie lanolino naudojimo naudą ir riziką.

Lanolinas yra vietinių vaistų (kremų ir tepalų) pavidalu. Probleminės odos vietą tepkite plonai, tolygiai ir darykite tai lėtai. Venkite patekimo į akis, nosį, burną, tiesiąją žarną (tiesiąją žarną) ir makštį. Jei taip atsitiktų, nedelsiant nuplaukite vandeniu.

Norint gydyti vystyklų bėrimą arba jo išvengti, prieš duodami lanoliną, kūdikio odą reikia nuvalyti ir leisti išdžiūti. Lanolinas naudojamas vystyklų bėrimui gydyti arba jo profilaktikai kiekvieną kartą pakeitus vystyklą.

Vaistų sąveika

Kol kas tiksliai nežinoma, kokia sąveika gali atsirasti, jei lanolinas vartojamas su kitais vaistais. Tačiau jei lanolinas vartojamas kartu su kitais vaistais, įskaitant vitaminus ir augalinius produktus, kreipkitės į gydytoją.

Atpažinkite lanolino šalutinį poveikį ir pavojus

Dažnas lanolino vartojimo šalutinis poveikis yra:

  • Degimo pojūtis ant odos
  • Rausvai
  • Odos dirginimas ir infekcija
  • Oda atrodo baltesnė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI