Klomifenas

Klomifenas

Klomifenas yra vaistas, vartojamas nevaisingumui gydyti dėl ovuliacijos nebuvimo (subrendusio kiaušinėlio išsiskyrimo iš kiaušidės). Šis vaistas skatina ovuliaciją, sukeldamas hormono gonadotropino gamybą hipofizėje ( hipofizė ) smegenyse.

Prekių ženklai: Provula, Profertil, Pinfetil, GP-Fertil, Genoclom, Fervula, Fertin, Dipthen, Clomifil, Clovertil, Clomifene Citratas, Blesifen

Apie klomifeną

Grupė Sintetiniai hormonai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Nevaisingumo ar nevaisingumo įveikimas dėl ovuliacijos sutrikimo
Naudojama Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos Kategorija X : tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus anomalijas arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti.

Dar nežinoma, ar klomifenas patenka į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

  • Prieš pradėdami vartoti klomifeną, pasakykite gydytojui, jei anksčiau buvo kraujavimas iš makšties ne menstruacinio ciklo metu, kiaušidžių cistos, endometriozė, gimdos navikai, kepenų ligos, antinksčių sutrikimai, smegenų augliai ir didelis trigliceridų kiekis kraujyje.
  • Prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, ypač jei esate alergiškas maistui, vaistams ar kitoms klomifeno sudedamosioms dalims.
  • Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Išgėrę šio vaisto, venkite vairuoti ir nesiimti veiklos, kuriai reikalingas budrumas.
  • Šio vaisto vartojimas gali sukelti dvynių gimimą.

Klomifeno dozė

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Nevaisingumas Tablėtė Suaugęs 50 mg 1 kartą per dieną 5 dienas.

Vaistas gali būti vartojamas 5 menstruacijų dieną arba kai nėra kraujavimo iš makšties.

Dozė gali būti padidinta iki 100 mg vieną kartą per parą po 1 mėnesio vaisto vartojimo.

Tinkamas klomifeno vartojimas

Klomifeno dozė nustatoma atsižvelgiant į paciento būklę ir atsaką į vaistą. Nerekomenduojama vartoti šio vaisto ilgiau nei 6 mėnesinių ciklus.

Vartokite šį vaistą taip, kaip nurodė gydytojas, kad gydymas būtų veiksmingas.

Vaistų sąveika

Klomifeno vartojimas kartu su ospemifeno vaistais gali padidinti ospemifeno kiekį kraujyje ir sukelti kasos uždegimą vartojant kartu su beksarotenu.

Šalutiniai poveikiai

Kiekvieno žmogaus reakcija į vaistą gali skirtis. Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti dėl klomifeno vartojimo, yra šie:

  • Paraudimas (vyriškumas ir šilumos pojūtis ant veido ir kaklo)
  • Endometriozė
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Krūtų skausmas
  • Neryškus matymas
  • Skrandžio skausmai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI