Kiek veiksmingos yra radialinio slėgio bangos gydant erekcijos disfunkciją?

Kiek veiksmingos yra radialinio slėgio bangos gydant erekcijos disfunkciją?

Erekcijos disfunkcija (ED) yra nesugebėjimas pasiekti arba išlaikyti erekciją, kuri būtų pakankamai tvirta, kad būtų galima patenkinti seksualinę veiklą. Daugelis vyrų kenčia nuo ED, o vyrams senstant ji tampa vis dažnesnė dėl jos ryšio su kitomis sveikatos būklėmis, tam tikrais vaistais ir natūralaus testosterono kiekio sumažėjimu vyrams senstant.

Tyrėjai seksualinės medicinos srityje dažnai kuria ir išbando galimas naujas ED gydymo galimybes, įvertindami jų saugumą ir veiksmingumą klinikiniuose tyrimuose. Vienas iš tokių galimų ED gydymo būdų yra radialinių bangų terapija.

Pastaruoju metu keliuose tyrimuose buvo ištirtas mažo intensyvumo smūginės bangos terapijos veiksmingumas gydant ED, o kartais spindulinės bangos terapija buvo prilyginama smūginės bangos terapijai. Nors šios terapijos yra panašios (ty abiem atvejais naudojamas rankinis prietaisas energijos impulsams tiekti į tam tikrą kūno vietą, siekiant gydyti šios srities audinius), radialinių bangų terapija skiriasi nuo židininės smūginės bangos terapijos dėl savo mechanizmo. veiksmų. Iš esmės tyrimai, atlikti dėl mažo intensyvumo smūginės bangos terapijos ir ED, negali būti taikomi radialinės bangos terapijai, o radialinės bangos terapijos tyrimai gydant ED šiuo metu yra labai riboti.

Naujo atsitiktinių imčių, dvigubai aklo, placebu kontroliuojamo klinikinio tyrimo kūrėjai norėjo išsiaiškinti, kaip veiksmingos radialinio slėgio bangos gali būti gydant vidutinio sunkumo ar lengvą ar vidutinio sunkumo ED. Norėdami tai padaryti, jie įdarbino 60 dalyvių su ED iš seksualinės sveikatos klinikų Bogotoje ir Cali, Kolumbijoje.

Pagal tarptautinį erekcijos indeksą visi dalyviai buvo vyresni nei 18 metų amžiaus, jiems buvo diagnozuotas ED mažiausiai prieš tris mėnesius, jie patyrė ED daugiau nei 50 % lytinių santykių ir turėjo vidutinio sunkumo ar lengvą ar vidutinio sunkumo ED. Funkcija – erekcijos funkcijos (IIEF-EF) balai.

Atrinkti dalyviai buvo atsitiktinai paskirstyti santykiu 1:1 į vieną iš dviejų grupių: radialinės bangos terapijos grupę arba fiktyvios terapijos (kontrolinę) grupę. Pirmosios grupės pacientai gavo šešis savaitinius radialinės bangos terapijos seansus, o kontrolinės grupės pacientams buvo taikoma fiktyvi terapija, kurios metu metalinis strypas radialinės bangos aplikatoriuje neleido bangoms patekti į pacientą. Abi grupės šešias savaites vartojo 25 mg sildenafilio per dieną.

Po šešių gydymo savaičių mokslininkai nustatė, kad vidutinis erekcijos funkcijos balų pokytis fiktyvios terapijos grupėje buvo 4,2, o vidutinis erekcijos funkcijos balų pokytis radialinių bangų grupėje buvo 3,4. Tolesnės sesijos metu, praėjus mėnesiui po to, vidutinis šių balų pokytis (nuo pradinio matavimo) buvo 2,3 kontrolinėje grupėje ir 0,72 radialinės bangos terapijos grupėje.

Šie rezultatai rodo, kad tokiomis sąlygomis radialinio slėgio bangos neveikė geriau nei fiktyvus gydymas. Šis tyrimas yra reikšmingas, nes jis yra pirmasis žmogaus ED tyrimas, atliktas naudojant radialinių bangų terapiją, o rezultatai paneigia daugelį šiuo metu reklamuojamų teiginių apie veiksmingumą. Remdamiesi šiomis išvadomis, ekspertai įspėja dėl įprastinio radialinės bangos terapijos naudojimo ED gydyti ne mokslinio klinikinio tyrimo metu, kol bus atlikti tolesni tyrimai su žmonėmis, kaip teigiama SMSNA pozicijos pareiškime dėl ED atkuriamojo gydymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI