Karvedilolis

Karvedilolis

Karvedilolis yra beta adrenoblokatorių klasė vaistų, vartojamų aukštam kraujospūdžiui, krūtinės anginai ir širdies nepakankamumui gydyti. Šis vaistas plečia širdies kraujagysles, todėl širdies darbas tampa lengvesnis ir sumažėja kraujospūdis. Karvedilolis gali būti naudojamas kaip vienas vaistas arba kartu su kitais vaistais.

Prekės ženklas: Blorec, V-blokas

Apie Karvedilolis

Grupė Beta blokas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai
 • Hipertenzijos įveikimas
 • Įveikti krūtinės anginą
 • Vienas iš širdies nepakankamumo gydymo būdų

Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar karvedilolis gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jei maitinate krūtimi, nevartokite šio vaisto prieš tai nepasitarę su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

Pacientai, kuriems yra buvęs Stivenso ir Džonsono sindromas, anafilaksinis šokas ar angioneurozinė edema, pavartoję karvedilolio, šių vaistų nebegali vartoti.

Karvedilolio taip pat neturėtų vartoti žmonės, sergantys lėtine obstrukcine plaučių liga, astma, bradikardija ir sunkia kepenų liga.

Pasitarkite su gydytoju prieš vartodami šį vaistą, ypač tiems, kurie yra alergiški maistui, vaistams ar kitoms karvedilolio sudedamosioms dalims.

Prieš pradėdami vartoti karvedilolio, pasakykite gydytojui, jei sirgote širdies nepakankamumu, inkstų liga, kraujotakos sutrikimais (pvz., Raynaud liga), hipertiroidizmu, myasthenia gravispsoriazė, diabetas, hipoglikemija ir akių ligos (pvz., katarakta ar glaukoma).

Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles, kad išvengtumėte nepageidaujamos vaistų sąveikos.

Šis vaistas nerekomenduojamas vaikams iki 18 metų.

Jei pavartojus karvedilolio pasireiškė alerginė reakcija arba perdozuota, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Karvedilolio dozė

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Sutrikusi širdies veikla po infarkto Tablėtė Suaugęs Pradinė dozė yra 6,25 mg 2 kartus per dieną. Jei reikia, po 3-10 dienų ją galima padidinti iki 12,5 mg per parą. Didžiausia dozė yra 25 mg 2 kartus per dieną.
Hipertenzija Tablėtė Suaugęs Pradinė dozė yra 12,5 mg 1 kartą per dieną. Jei reikia, po 2 dienų dozę galima padidinti iki 25 mg vieną kartą per parą.
Vyresnio amžiaus 12,5 mg 1 kartą per dieną.
Širdies nepakankamumas Tablėtė Suaugęs Pradinė dozė yra 3,125 mg 2 kartus per dieną. Jei reikia, po 2 savaičių ją galima padvigubinti iki 6,25 mg 2 kartus per dieną. Didžiausia dozė yra 25 mg 2 kartus per dieną, jei kūno svoris mažesnis nei 85 kg, arba 50 mg 2 kartus per dieną, jei kūno svoris didesnis nei 85 kg.
Krūtinės angina Tablėtė Suaugęs Pradinė dozė yra 12,5 per dieną. Galima padidinti iki 25 mg, 2 kartus per dieną, po 2 dienų.

Vartokite Karvedilolis Actavis teisingai

Vartodami karvedilolą, būtinai laikykitės gydytojo nurodymų ir perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės.

Karvedilolio dozė nustatoma atsižvelgiant į paciento amžių, būklę ir atsaką į vaistą. Vartokite šį vaistą kartu su maistu arba taip, kaip rekomendavo gydytojas.

Karvedilolis gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Išgėrę šio vaisto, venkite vairuoti ir nesiimti veiklos, kuriai reikalingas budrumas.

Pacientams, kuriems planuojama atlikti operaciją, pasakykite gydytojui, jei vartojate šį ar kitus vaistus.

Kad gydymas būtų veiksmingas, karvedilolą vartokite kiekvieną dieną tuo pačiu metu. Pacientams, pamiršusiems išgerti šį vaistą, patartina tai padaryti nedelsiant, kai tik prisiminė, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Tęskite vaisto vartojimą, net jei būklė pagerėjo, ir nenutraukite staiga be gydytojo žinios.

Kreipkitės į gydytoją, jei būklė nepagerėja arba pablogėja, net jei vartojote Carvedilol Actavis pagal rekomenduojamą gydymo trukmę.

Vaistų sąveika

Kai kurie vaistai, vartojami kartu su karvediloliu, gali sukelti nepageidaujamą sąveiką. Štai keletas iš šių vaistų ir jų poveikis:

 • Karvedilolio derinys su kalcio antagonistų klasės vaistais gali sukelti širdies ritmo sutrikimus ir padidinti kraujospūdį.
 • Hipotenzijos ir bradikardijos rizika padidėja, kai karvedilolis vartojamas kartu su rezerpinu arba klonidinu.
 • Karvedilolis gali padidinti ciklosporino koncentraciją kraujyje. Todėl kartu su karvediloliu ciklosporino dozę reikia koreguoti.

Karvedilolio šalutinis poveikis

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti po šio vaisto vartojimo, yra šie:

 • Apsvaigęs
 • Priaugti svorio
 • Viduriavimas
 • Lengvai pavargsta
 • Žemas kraujo spaudimas
 • Viršutinių kvėpavimo takų infekcija
 • Šlapimo takų infekcija
 • Širdies plakimas sulėtėja
 • Astma ir kvėpavimo sutrikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI