Karšta arbata sumažina glaukomos išsivystymo riziką

Karšta arbata sumažina glaukomos išsivystymo riziką

Glaukomos arba akių drumstimo, kuris yra viena iš pagrindinių visiško regėjimo praradimo priežasčių, galima išvengti išgeriant vieną puodelį karštos arbatos per dieną. Taip rašoma publikacijoje British Journal of Ophthalmology.

„Deja, mes nežinome, kokią arbatą mūsų respondentai gėrė – juodą ar žalią, arbatos maišelius ar užplikytas arbatas – kiek laiko jie ją mirkė, ar vartojo cukrų ar kitus saldiklius. Kita vertus, apskritai galima teigti, kad geriantys šį gėrimą rečiau tampa glaukomos aukomis nei tie, kurie nemėgsta karštos arbatos“, – rašo Anne Coleman iš Kalifornijos universiteto Los Andžele (JAV) ir jos kolegos.

Šios išvados buvo pagrįstos maždaug 10 000 slaugytojų ir sveikatos priežiūros specialistų, dalyvavusių Nacionalinėje dietos ir sveikatos priežiūros programoje (NHANES) 2005–2012 m., stebėjimais.

Žmonėms reguliariai buvo atliekami išsamūs tyrimai (įskaitant akių dugną ir rageną) ir tyrimai. Jie taip pat užpildė išsamią anketą apie savo mitybą, miego kokybę ir trukmę bei daugybę kitų gyvenimo būdo detalių.

Mokslininkai ir gydytojai nustatė, kad karštą arbatą geriantys asmenys vėlesniais gyvenimo metais daug rečiau sirgo glaukoma nei kiti dalyviai. programas.

Būtent karšta arbata ir su kofeinu, o ne šalti gėrimai ar konservuota kava suteikia tokį efektą – tikimybė tapti glaukomos auka sumažėja maždaug 75%, išgėrus bent vieną puodelį karštos arbatos per dieną.

Ekspertai mano, kad teigiamą arbatos poveikį akių sveikatai lemia tai, kad šiame gėrime yra daug antioksidantų, kurie gali sulėtinti didžiulę akių ląstelių žūtį dėl jose besikaupiančių chemiškai agresyvių molekulių.

Kitos medžiagos – flavonoidai – plečia kraujagysles, aprūpinančias akis deguonimi ir maistinėmis medžiagomis, o tai taip pat gali apsaugoti jas nuo ankstyvo nykimo.

Ypač pažymima, kad toks poveikis buvo pastebėtas tik karštoje arbatoje – visi arbatos gėrimai ir ledinės arbatos, pagamintos iš tų pačių ingredientų, taip pat kava, neturėjo jokios įtakos tikimybei susirgti glaukoma.

Galbūt ateityje atsakymus į šiuos klausimus pavyks rasti, tačiau pagrindinė glaukomos vystymosi prevencija – reguliarūs vizitai pas oftalmologą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI