Kaip sekso terapija gali padėti esant seksualinei disfunkcijai?

Kaip sekso terapija gali padėti esant seksualinei disfunkcijai?

Sekso terapija yra specializuota psichoterapijos forma, skirta padėti asmenims ir poroms įveikti seksualinius sunkumus, naudojant elgesio, pažinimo ir psichodinaminius principus. Seksualinę disfunkciją gali sukelti sveikatos būklė, vaistai ar fizinė problema, tačiau tai taip pat gali sukelti ir (arba) apsunkinti susijusios psichikos sveikatos problemos ar santykių problemos.

Pavyzdžiui, net jei seksualinės problemos turi fizinę priežastį, jos gali sukelti emocinį kančią ir įtampą santykiuose. Todėl sekso terapija vis dar gali būti naudinga asmenims ir poroms, kurie susiduria su seksualinės funkcijos pokyčiais dėl medicininių priežasčių. Tai taip pat gali būti naudinga poroms, kurių seksualinis potraukis nesutampa.

Sekso terapijos sesiją veda specialiai apmokytas psichinės sveikatos specialistas, žinomas kaip sekso terapeutas. Nors kai kurie žmonės gali jaustis nepatogiai kalbėdami apie seksualines problemas, sekso terapeutai puikiai išmano seksualinės disfunkcijos temą ir išmano metodus bei metodus, kurie gali padėti pacientams pagerinti seksualinius ryšius. Veiksmingi sekso terapeutai taip pat yra geri komunikatoriai, kurie yra išmokyti padėti savo pacientams atsipalaiduoti terapijos seansų metu.

Kai kurios probleminės sritys, kurias galima spręsti sekso terapijoje, yra seksualinis potraukis, susijaudinimas, orgazmas, skausmingas seksas, pasitenkinimas ir santykių problemos. Sekso terapeutas gali padėti savo pacientams nustatyti psichologinius veiksnius, kurie gali turėti įtakos tiek seksualinėms, tiek santykių problemoms, ir spręsti šias problemas individualiai, grupėje ar poroje.

Sekso terapijos metu žmonės gali išmokti spręsti savo konkrečias seksualines problemas naudodamiesi sekso terapeuto pateiktais metodais.

Pavyzdžiui, vyrams, kurie kovoja su priešlaikine ejakuliacija, gali būti paaiškinta, kaip naudoti „start-stop“ arba „stop-squeeze“ techniką ejakuliacijai atidėti. Poros, susiduriančios su nerimo dėl veiklos problemomis, gali išmokti sutelkti dėmesį, kad pagerintų savo seksualinį ryšį. Moterys, kurios jaučia skausmą prasiskverbimo metu, gali atrasti, kaip naudoti makšties plečiamuosius preparatus, kad lėtai priprastų prie makšties įsiskverbimo ir taptų patogesnė.

Seksualinės problemos ir jų priežastys yra individualios kiekvienam asmeniui ar porai. Su sekso terapeuto pagalba žmonės, kurie kovoja su seksualine disfunkcija, gali rasti būdų, kaip pagerinti savo seksualinę sveikatą ir gerovę, o tai savo ruožtu gali padėti pagerinti seksualinius santykius ir net bendrą gyvenimo kokybę. Štai kodėl tiek daug žmonių mano, kad sekso terapija yra naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI