Kaip kūno signalų apdorojimas gali paveikti moterų seksualinę disfunkciją ir valgymo sutrikimą

Kaip kūno signalų apdorojimas gali paveikti moterų seksualinę disfunkciją ir valgymo sutrikimą

Nesvarbu, ar mes tai suvokiame, ar ne, mes nuolat jaučiame ir apdorojame savo kūno signalus. Pavyzdžiui, mes galime sąmoningai arba nesąmoningai suvokti savo širdies plakimą, kvėpavimą, alkį, troškulį, temperatūrą (ty per karštą ar per šaltą jausmą) arba poreikį eiti į tualetą. Šių kūno ženklų suvokimo procesas, siekiant geriau suprasti kūno būklę, yra žinomas kaip interocepcija.

Kartais žmonės patiria interoceptinės funkcijos sutrikimą. Tai reiškia, kad yra atitrūkimas tarp kūno signalų ir smegenų tų signalų interpretacijos. Galiausiai tai gali sukelti klaidingą kūno vidinės būsenos vaizdą. Kai kurios sveikatos būklės, kurias gali sukelti interoceptinė disfunkcija, yra nerimas, depresija, obsesinis kompulsinis sutrikimas (OCD), dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD) ir potrauminio streso sutrikimas (PTSD).

Kai kurie ekspertai taip pat teigia, kad interoceptinė disfunkcija gali turėti įtakos netvarkingam valgymui, o galbūt ir moterų seksualinei disfunkcijai. Žinoma, sutrikusi mityba ir moterų seksualinė disfunkcija yra sudėtingos sveikatos būklės, kurias gali sukelti daugybė veiksnių, įskaitant vaikystės traumas, kūno dismorfiją, fizines ar kitas sveikatos problemas, psichikos sveikatos problemas ir (arba) kai kuriuos šių veiksnių derinius. Vis dėlto kai kurie mano, kad interocepcijos problemos gali būti vienas iš daugelio veiksnių, prisidedančių prie abiejų šių sąlygų.

Norint paremti šias teorijas, reikia atlikti tolesnius tyrimus, tačiau du pagrindiniai interacepcijos bruožai, kurie, ekspertų nuomone, prisideda prie netvarkingo valgymo, yra pasitikėjimas kūnu ir blaškymas.

Asmuo, turintis didelį pasitikėjimą kūnu, gali tiksliai suvokti ir atpažinti kūno siunčiamus signalus, tokius kaip „sotumo jausmas“ arba „alkio jausmas“. Dažnai žmonės, kurių mityba sutrikusi, mažai pasitiki kūnu, o tai reiškia, kad jie nepasitiki, kad jų kūno jiems siunčiami signalai yra tikslūs. Todėl jie gali imtis kitokio požiūrio į signalus, kuriuos jie suvokia siunčiamus iš savo kūno.

Kita vertus, blaškymas yra polinkis atitraukti save nuo nepatogių fizinių pojūčių. Šis interoceptinės disfunkcijos modelis taip pat gana dažnas žmonėms, kurie patiria netvarkingą valgymą.

Kalbant apie seksualinę disfunkciją, taip pat gali turėti įtakos interoceptinė disfunkcija. Sutrikęs kūno pojūčių apdorojimas gali paskatinti pastebėti nepatogius ar šiek tiek skausmingus pojūčius, o ne malonius pojūčius. Be to, mažas pasitikėjimas kūnu gali paskatinti žmones nepasitikėti savo kūno ženklais sekso metu, o tai gali sukelti mažiau pageidaujamų rezultatų.

Siekdama toliau tirti galimą interoceptinės disfunkcijos vaidmenį, susijusį su sutrikusia mityba ir moterų seksualine disfunkcija, tyrėjų komanda įdarbino 1 201 moterį iš vidutinio dydžio pietryčių JAV universiteto ir kelių Reddit bendruomenių, susijusių su moterų sveikata, seksu ir sutrikusiu valgymu. studijuoti.

Šiame tyrime dalyvavusios moterys baigė daugiamatį interocepcinio suvokimo įvertinimą, 2 versiją, kuri yra interocepcijos matas. Jie taip pat užpildė valgymo sutrikimo tyrimo klausimyną, moterų seksualinės funkcijos indeksą ir klausimyną apie jų demografinę informaciją, įskaitant ūgį ir svorį.

Surinkę ir išanalizavę rezultatus, mokslininkai nustatė, kad mažesnis bendrasis interacepcija ir mažesnis kūno pasitikėjimas iš tiesų buvo susiję su didesniu mitybos apribojimu ir blogesne seksualine funkcija. Be to, didesnis susirūpinimas dėl kūno įvaizdžio buvo susijęs su blogesniu seksualiniu funkcionavimu ir didesniu mitybos apribojimu. Tai rodo, kad problemos, susijusios su įsikišimu ir kūno įvaizdžiu, gali būti dažni sutrikusios mitybos ir moterų seksualinės disfunkcijos rizikos veiksniai.

Svarbu tai, kad šis tyrimas yra labai ankstyvas tyrimas, todėl būtina atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų galima pakartoti rezultatus ir paremti šią išvadą.

Tačiau, kadangi šio tyrimo rezultatai rodo, kad interoceptinė disfunkcija gali būti pagrindinis moterų seksualinės disfunkcijos ir netvarkingos mitybos rizikos veiksnys, terapija, skirta pagerinti asmens sąveiką ir pasitikėjimą kūnu, gali būti veiksmingas būdas išspręsti pagrindinę problemą, kuri gali turėti įtakos. abiem šioms sąlygoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI