Kaip greitai atsikratyti kirkšnies prakaito bėrimo?

Kaip greitai atsikratyti kirkšnies prakaito bėrimo?

Po ilgos žiemos nekantraujame atgaivinti savo kūną saulėje. Tačiau mūsų kūnai turi tam tikrą nustatytą temperatūrą, kad galėtų veikti ir funkcionuoti. Todėl per karšta ar šalta gali sukelti nustatytos temperatūros svyravimus. Norint to išvengti, svarbu apsisaugoti esant ekstremalioms oro sąlygoms. Mūsų kūnai atlieka pusę darbo kaip įmontuotą aušinimo sistemą, kai karšta, ty prakaitas. Tačiau, kaip ir mūsų išorinės aušinimo sistemos, jis taip pat gali perkaisti, kai yra pervargęs. Pagrindiniai veiksniai šiuo atveju yra bakterijos, druskos ir negyva oda, užkemšanti kirkšnies srities prakaito latakus. Taigi šis užsikimšimas sukelia uždegimą, paraudimą, niežėjimą ir viską, kas prisideda prie rezultato, ty prakaito bėrimą ar dygliuotą karščio bėrimą. Dabar, kai žinome užkulisių istoriją, pažvelkime į scenos detales apie jos priežastis, simptomus ir gydymą.

Kas yra paveiktas?

Miliaria dažnai suserga naujagimiai ir žmonės, kenčiantys nuo tam tikrų odos ligų. Naujagimių, kuriuos paveikė prakaito bėrimas, skaičius svyruoja nuo 4,5% iki 9%. Be to, gali nukentėti ir suaugusieji, nepripratę prie šiltos temperatūros. Tačiau poveikis yra švelnus, ty miliaria crystallina ir miliaria rubra. Šios rūšys dažniau pasitaiko suaugusiems ir naujagimiams. Rečiausias prakaito bėrimo tipas kirkšnies srityje yra miliaria profunda, kurį sutraukia tik nuolat veikiami karštos aplinkos su gausiu prakaitavimu, pavyzdžiui, kariškiai.

Kas yra prakaito bėrimas?

Prakaito bėrimas nėra naujiena nei mūsų kūnui, nei pojūčiams. Nuo seno skauda galvą, amžių bėgyje žmonės įvairiuose regionuose jį vadino skirtingais vardais – nuo ​​Miliaria dėl panašumo į soros grūdus iki sudationes, hidroa, essera, sudamina. Nuostabu, tiesa? Nesvarbu, kokie vardai, kaltininkas yra vienas. Karščio bėrimas ant kirkšnies gali turėti įtakos asmenims, nepriklausomai nuo amžiaus grupės. Taip pat gali atsirasti dėl skirtingų odos būklių; taigi, dažnis ir sunkumas gali skirtis priklausomai nuo odos būklės. Prakaito bėrimas arba karščio išbėrimas atsiranda dėl prakaito latakų užsikimšimo ir gali būti skausmingas, niežtintis ir uždegimas. Paprastai jis pasireiškia kaip iškilęs skaidrus furunkulas ant odos, ypač tose vietose, kur prakaitas ilgą laiką lieka po oda, pvz., prie kirkšnių, kaklo, pažastų ir kt. Pernelyg didelis prakaitavimas gali pabloginti bėrimus ir padidinti niežėjimą, uždegimą, ir deginimo pojūtis.

Kaip atrodo kirkšnies prakaito bėrimas?

Karščio bėrimas arba miliaria atsiranda dėl prakaito latakų užsikimšimo. Įvairių tipų prakaito bėrimas paveikia kirkšnies sritį, atsižvelgiant į bėrimo sunkumą. Reikia pagalbos nustatant, kokį prakaito bėrimą turite? Suderinkime simptomus.

Miliaria Crystallina

Šio tipo karščio bėrimas paveikia viršutinius odos sluoksnius. Jis atrodo kaip mažos skaidrios pūslelės ant paviršiaus arba tiesiai po išoriniu odos sluoksniu. Šios pūslelės susidaro dėl viršutiniuose kirkšnies odos sluoksniuose esančių prakaito latakų užsikimšimo. Kai kuriais atvejais šiose pūslelėse gali būti neutrofilų – baltųjų kraujo kūnelių, turinčių uždegimo požymių. Pagrindiniai jo simptomai yra šie:

 • Skysčio užpildytos pūslelės
 • Nėra niežėjimo ar skausmo
 • Nelygumai išnyksta, kai tik oda atvės

Miliaria Rubra

Miliaria rubra yra ne tokia švelni nei miliaria crystallina ir paveikia vidinius odos sluoksnius. Tai apima paraudimą, uždegimą ir pūslelių susidarymą epidermyje (išoriniame odos sluoksnyje). Kai prakaito latakų pūslelės yra uždegusios, jose kaupiasi prakaitas; todėl atsiranda prakaito bėrimai. Pagrindiniai jo simptomai yra šie:

 • Skysčiu užpildytų iškilimų spiečius
 • Intensyvus niežėjimas
 • Paraudimas ir uždegimas

Miliaria Profunda

Miliaria profunda yra panaši į miliaria rubra, tačiau ji paveikia gilesnius odos sluoksnius kirkšnies srityje, ypač dermą. Tai apima intraderminę prakaito latakų spongiozę, o tai reiškia, kad dermos odos ląstelėse kaupiasi skystis. Šio tipo karščio bėrimas dažnai yra susijęs su prakaito latakų plyšimu ir reikšmingesne uždegimine reakcija. Pagrindiniai jo simptomai yra šie:

 • Tvirti iškilimai, kurie atrodo kaip žąsies oda
 • Niežulys ir skausmas
 • Uždegimas taip pat gali sukelti jų išsiveržimą

Skaityti daugiau: Kodėl mano prakaitas kvepia kaip amoniakas?

Kaip gydyti karščio išbėrimą kirkšnies srityje?

Pirmiausia pažiūrėkime į rizikos veiksnius, kad geriau suprastume gydymo galimybes. Galimi rizikos veiksniai yra karštis ir prakaitavimas, aptemptų ar nekvėpuojančių apatinių drabužių dėvėjimas, ilgalaikis lovos režimas ir karščiavimas arba ligos, sukeliančios gausų prakaitavimą. Todėl kirkšnies sritis turėtų būti sausa ir švari. Jei jau kenčiate nuo karščio išbėrimo kirkšnies srityje, vietinis kremas Ketokonazolas yra naudingas kovojant su grybelinėmis infekcijomis, kurias lydi prakaito bėrimas kirkšnies srityje. Be to, skirtingų tipų prakaito bėrimai gydomi skirtingai.

Miliaria Crystallina

Paprastai jis praeina savaime ir praeina per 24 valandas. Todėl specialaus gydymo nereikia. Bendra higiena gali padėti pagerinti bendrą būklę.

Miliaria Rubra

Miliaria rubra atsiranda, kai bakterijos pradeda daugintis prakaito latakuose, užkimštuose nešvarumų ar bakterijų, tokių kaip Staphylococcus epidermidis, dėl įstrigusios drėgmės. Todėl jo gydymo tikslas yra sumažinti uždegimą. Galimos gydymo galimybės atrodo taip:

 • Simptomų palengvinimas vėsiais kompresais arba kalamino losjonu gali padėti sumažinti uždegimą.
 • Lengvo ir vidutinio stiprumo kortikosteroidus (pvz., triamcinolono 0,1 % kremą) galima tepti vieną ar dvi savaites.
 • Jei yra bakterinė infekcija (miliaria pustulosa), gali būti paskirti vietiniai antibiotikai, tokie kaip klindamicinas.
 • Kitas naudojamas antibiotikas yra kanamicinas, Streptomyces kanamyceticus darinys.
 • Kanamicino sulfatas yra veiksmingas, kai koncentracija yra 2,0–7,8 / ig mililitre.

Miliaria Profunda

Miliaria profunda retai pasitaiko tais atvejais, kai pirminiai bėrimai nėra nei gydomi, nei imamasi prevencinių priemonių. Kai kurie dermatologai rekomenduoja lanolino ir izotretinoino derinį. Tačiau naudojant bevandenį lanoliną kartu su izotretinoinu, buvo sudėtinga įvertinti specifinį vien izotretinoino poveikį. Čia yra kitos jo gydymo galimybės:

 • Per didelio karščio išvengimas: pasikartojantys Miliaria rubra epizodai veda į Miliaria Profunda. Todėl per didelio karščio vengimas gali būti išgydytas, tačiau jį pasiekti gali būti sudėtinga.
 • Vietinis bevandenis lanolinas: Vietiškai naudojamas bevandenis lanolinas parodė teigiamą poveikį gydant miliaria profunda.
 • Reguliarus dušas: Reguliarus dušas padeda pašalinti druską ir bakterijas iš odos, o tai gali būti naudinga gydant būklę.
 • Antibiotikai: Vietiniai ir sisteminiai antibiotikai buvo veiksmingi visų pirma kaip prevencinė priemonė, apsauganti nuo antrinių infekcijų atsiradimo.
 • Retinoidai: Retinoidai gali pasiūlyti alternatyvų miliaria profunda gydymo būdą. Jie mažina prakaito latakų užsikimšimą ir gali turėti priešuždegiminį poveikį. Vitaminas A, tam tikros rūšies retinoidas, parodė teigiamą poveikį bent vienam pacientui.

Kaip greitai atsikratyti kirkšnies prakaito ar karščio išbėrimo?

Nors prakaito bėrimas kirkšnies srityje yra gerybinis ir neplinta į kitas kūno dalis, kaip sakė gydytojas Alyx iš Dermatologijos ir odos chirurgijos skyriaus. Tačiau geriausia laiku valdyti simptomus, taikant šias praktikas:

 • Būkite vėsesnėje aplinkoje ir venkite pernelyg didelio prakaitavimo
 • Dėvėkite laisvus, kvėpuojančius drabužius, kurie leidžia odai kvėpuoti
 • Atkimškite poras nušveisdami negyvas odos ląsteles ir nešvarumus
 • Pašalinkite visus daiktus, kurie gali užblokuoti odą, pvz., tvarsčius ar pleistrus
 • Nedelsdami gydykite visas karščiuojančias ligas
 • Būkite hidratuoti, kad skysčių kiekis būtų pakankamas karštoje ir drėgnoje aplinkoje
 • Be to, gydytojas gali rekomenduoti antihistamininių tablečių arba vietinių tepalų, tokių kaip kalamino losjonas arba hidrokortizono kremas.
 • Paimkite koloidinių avižinių dribsnių vonią, pamirkydami avižas, kad sumažintumėte niežulį ir dirginimą.

Pasak Dr. Sonal iš Case Western Reserve universiteto medicinos mokyklos, laikantis tinkamo gydymo režimo ir kuo greičiau atvėsus odą, simptomai turėtų išnykti per dieną.

Kaip išvengti karščio ar prakaito bėrimo?

Prevencija yra geriau nei gydymas. Taigi, pasiruoškite vasaroms, kad nesusirgtumėte ir mėgaukitės saule su visu jos užsidegimu. Todėl norint išvengti prakaito bėrimo, reikia vengti prakaitavimo situacijų. Jei ne visiškai, sumažinus poveikį ir pasirinkus sveiką prakaitavimo valdymo praktiką, gali būti padaryta didelė reikšmė. Prevencinėje praktikoje gali padėti šie dalykai:

 • Venkite ilgalaikio buvimo karštoje ir drėgnoje aplinkoje, dėl kurios gausite prakaitavimą.
 • Venkite sunkaus fizinio aktyvumo ar treniruočių dienos metu, kai temperatūra yra aukšta.
 • Naudokite ventiliatorius ir oro kondicionierius ir praplaukite šaltu dušu bent du kartus per dieną.
 • Venkite odą dusinančių audinių ir drabužių sluoksnių, kurie gali sulaikyti drėgmę.
 • Laikykitės hidratacijos gerdami daug vandens, drėkinančių vaisių ir skysčių

DUK

Kaip atsikratyti bėrimo tarp kirkšnies ir šlaunies?

Norėdami atsikratyti bėrimo tarp kirkšnies ir šlaunies, galite naudoti šiuos metodus: . Grybelinės infekcijos atveju tepkite vietinį priešgrybelinį kremą . Naudokite natūralius antibakterinius aliejus, tokius kaip arbatmedžio aliejus . Šaltas kompresas gali palengvinti niežulį ir paraudimą . Laikykite vietą vėsioje ir sausoje vietoje.

Ar joko niežėjimas yra tas pats, kas prakaito bėrimas?

Grybelių šeima sukelia Jock niežulį, vadinamą dermatofitais, o prakaito bėrimą sukelia Candida. Todėl abu yra panašūs dėl skirtingų grybų. Be to, grybelis ne visada yra prakaito bėrimo kaltininkas, tačiau prisideda ir kitos priežastys, pavyzdžiui, karšta temperatūra, bakterijos užsikimšusiose porose ir kt.

Koks kremas geriausiai tinka kirkšnies bėrimui?

Priklausomai nuo sukėlėjo, jūsų dermatologas rekomenduos priešgrybelinius kremus, tokius kaip ketokonazolas, mikonazolas arba geriamieji antibiotikai.

Ar Neosporinas padės nuo kirkšnies bėrimo?

Jei grybelis sukelia kirkšnies bėrimą, Jūs negalite tepti Neosporin, nebent nurodė gydytojas. Be to, Neosporin yra vietinis antibiotikas, vartojamas tik esant bakterinės infekcijos sukeltam uždegimui.

Kaip atrodo grybelinis prakaito bėrimas?

Grybelinis bėrimas primena raudoną, pleiskanojančią dėmę, kurią lydi niežulys ir deginimas. Grybelinis bėrimas atsiranda dėl niežulio, grybelio, pėdos grybelio ar kandidozės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI