HIOSCINO BUTILBROMIDAS

HIOSCINO BUTILBROMIDAS

Hioscino butilbromidas yra antispazminis vaistas, vartojamas skrandžio spazmams, atsirandantiems dėl šlapimo pūslės raumenų ar įtemptų žarnų, palengvinti. Šis vaistas taip pat gali padėti sumažinti nusiskundimus dėl vidurių pūtimo ir pilvo skausmo dirgliosios žarnos sindromas (IBS) arba divertikulioze, kai virškinamajame trakte susidaro maži maišeliai, ypač storojoje žarnoje.

Hisocino butilbromidas atpalaiduoja virškinamojo trakto ir šlapimo takų raumenis. Šį vaistą galima įsigyti tablečių ir injekcijų pavidalu, kurie paprastai išrašomi pagal receptą.

Prekių ženklai: Buscopan, Buscopan Plus, Buscotica, Dormi, Gitas, Hyscopan, Hyorex, Sercopan, Scopma, Vellios

Apie Hioscino butilbromidas

Grupė Antispazminiai vaistai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Atpalaiduoja virškinamojo trakto ir šlapimo takų raumenis
Vartoja Suaugusieji ir vyresni nei 12 metų vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Dar nežinoma, ar hioscino butilbromidas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, patartina pasitarti su gydytoju.
Figūra Tabletės, injekcijos

Įspėjimas:

 • Pirmiausia pasitarkite su gydytoju dėl hioscino butilbromido vartojimo jaunesniems nei 12 metų vaikams ir vyresniems nei 65 metų žmonėms.
 • Būkite atsargūs, jei turite būklių, tokių kaip virškinimo trakto sutrikimai (pvz., viduriavimas, vidurių užkietėjimas, žarnyno uždegimas, Gastroezofaginio refliukso liga / GERL ), aukštas kraujospūdis, raumenų silpnumas ( myasthenia gravis ), širdies plakimas, širdies priepuoliai, prostatos sutrikimai, prostatos sindromas, Dauno, nervų pažeidimas arba glaukoma.
 • Venkite susikaupimo reikalaujančios veiklos, pvz., transporto priemonės vairavimo, nes šie vaistai gali sukelti mieguistumą.
 • Pasakykite gydytojui apie kitus vartojamus vaistus, įskaitant augalinius produktus ir papildus.
 • Jei po hioscino butilbromido vartojimo pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Hioscino butilbromidas dozę

Vaisto forma Būklė Dozė
Tablėtė Raumenų įtampa virškinimo trakte arba šlapimo takuose Suaugusieji: 20 mg 4 kartus per dieną
Injekcija Suaugęs: 20 mg švirkščiama į veną (į veną) arba į raumenis (į raumenis), jei reikia, kartojama kas 30 minučių. Didžiausia paros dozė yra 100 mg.

Vartoti Hioscino butilbromidas Teisingai

Prieš naudodami hioscino butilbromidą, vadovaukitės gydytojo patarimais ir perskaitykite ant vaisto pakuotės pateiktas instrukcijas.

Hioscino butilbromido tabletes galima gerti prieš valgį arba po jo. Nurykite tabletę užsigerdami geriamuoju vandeniu.

Pacientams, pamiršusiems išgerti hioscino butilbromido, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisimins, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per artima. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Tabletės pakuotę laikykite vėsioje, sausoje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Injekcinių formų hioscino butilbromido atveju jį turi suleisti gydytojas arba medicinos pareigūnas.

Vaistų sąveika

Pasitarkite su gydytoju dėl hioscino butilbromido vartojimo su šiais vaistais, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos:

 • Padidina šalutinį vaistų poveikį, jei vartojama kartu su tricikliais arba anticholinerginiais antidepresantais, tokiais kaip chlorfeniraminas.
 • Padidina mieguistumo poveikį, jei vartojama kartu su raminamaisiais vaistais ar alkoholiu.
 • Acetilcholinesterazės inhibitorių, tokių kaip donepezilas, galantaminas, rivastigminas ar takrinas, veiksmingumo mažinimas.

Šalutinis poveikis Hioscino butilbromidas

Kiekvienas vaistas paprastai turi šalutinį poveikį. Toliau pateikiami keli šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus hioscino butilbromido:

 • Burnos ir sausos odos
 • Sumažėja prakaito gamyba
 • Mieguistas
 • Apsvaigęs
 • Pykinimas
 • Gag
 • Vidurių užkietėjimas
 • Tremoras.

Nustokite vartoti vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei šalutinis poveikis nepagerėja arba pablogėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI