Granisetronas

Granisetronas

Granisetronas yra vėmimą slopinančių vaistų klasė, vartojama siekiant išvengti pykinimo ir vėmimo pacientams, kuriems taikoma chemoterapija. Šis vaistas veikia blokuodamas organizmo medžiagas (serotoniną), kurios sukelia vėmimą. Be chemoterapijos, granisetronas taip pat naudojamas siekiant išvengti tokios pat būklės pacientams, kuriems taikoma radioterapija.

Prieš vartodamas šį vaistą, pacientas turi pasitarti su gydytoju. Granisetrono dozavimas ir vartojimo būdas kiekvienam pacientui gali skirtis. Jei vartojimo būdas ir dozavimas neatitinka esamų sąlygų, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pvz., nemiga, traukuliai ir haliucinacijos.

Prekių ženklai: Granesis, Gatron, Granitron, Granon, Granopi, Granisetrono hidrochloridas, Gravomite, Gramet, Emegran, Opigran, Kytril, Granovel, Grant

Apie Granisetroną

Grupė Antiemetikas / antiemetikas
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Apsaugo nuo pykinimo ir vėmimo dėl chemoterapijos ir po radioterapijos.
Naudojama Suaugusiesiems, vyresniems nei 2 metų vaikams ir pagyvenusiems žmonėms.
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos B kategorija: tyrimai su gyvūnais jokios rizikos vaisiui neparodė, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra.

Dar nežinoma, ar granisetronas absorbuojamas į motinos pieną, ar ne. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju.

Vaisto forma Švirkštai ir plėvele dengtos tabletės

Įspėjimas :

 • Būkite atsargūs tiems, kurie serga arba yra sirgę skrandžio sutrikimais, širdies ligomis, hipokalemija ar sumažėjusiu magnio kiekiu kraujyje (hipomagnezemija).
 • Granisetronas gali sukelti galvos svaigimą. Venkite vairuoti po šio vaisto vartojimo.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Granisetrono dozavimas

Įprastos granisetrono dozės yra šios:

Būklė Vaisto forma Amžius Dozė
Apsaugo nuo pykinimo ir vėmimo dėl chemoterapijos Injekcija Suaugusieji, vaikai, pagyvenę žmonės 0,01 mg / kg kūno svorio, infuzuojama 5 minutes arba švirkščiama tiesiai į veną 30 sekundžių, likus 30 minučių iki chemoterapijos.
Tablėtė Suaugęs 1 mg, 1 valanda prieš chemoterapiją. Po to išgerkite dar 1 mg, praėjus 12 valandų po pirmosios dozės.
Apsaugo nuo pykinimo ir vėmimo po radioterapijos Injekcija Suaugęs 1-3 mg infuzijos būdu 5 minutes, likus 5 minutėms iki gydymo pradžios.

Didžiausia dozė yra 9 mg per parą.

Tablėtė Suaugęs 2 mg / per dieną.

Tinkamas granisetrono naudojimas

Prieš vartodami šį vaistą perskaitykite informaciją ant pakuotės. Taip pat pasitarkite su gydytoju apie granisetrono vartojimo naudą ir riziką.

Granisetronas tiekiamas injekcinėmis ir plėvele dengtomis tabletėmis. Injekcinį granisetroną skiria gydytojas arba medicinos personalas pagal gydytojo nurodymus. Prieš atliekant medicininę procedūrą, skiriami vaistai.

Granisetrono plėvele dengtas tabletes reikia suvartoti visas. Iš pradžių nekramtykite ir nesunaikinkite vaisto, nes tai gali sumažinti vaisto veiksmingumą.

Reguliariai vartokite vaistus pagal gydytojo nurodymus. Venkite pridėti, sumažinti arba nutraukti vaistų vartojimą be gydytojo žinios. Jei būklė negerėja, yra alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Jei granisetronas vartojamas kartu su kitais vaistais, jis gali sukelti tokias sąveikas:

 • Galvos skausmas, širdies plakimas, drebulys dėl serotonino sutrikimų, jei vartojama kartu su selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI), pvz., fluoksetino ir escitalopramo, arba antidepresantų serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriai (SNRI) grupės, pvz., duloksetinas ir venlafaksinas.
 • Širdies sutrikimai, vartojami kartu su antipsichoziniais vaistais (klozapinu ir aripiprazolu), doksiciklinu arba vaistais nuo ŽIV / AIDS.

Granisetrono šalutinis poveikis

Toliau pateikiami šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti vartojant granisetroną:

 • Kepenų funkcijos sutrikimas
 • Pilvo skausmas
 • Sunku užmigti

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia:

 • Bėrimas
 • Niežtintis
 • Sunku kvėpuoti ir ryti
 • Apsvaigęs
 • Atrodyk sutrikęs
 • Haliucinacijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI