GLIBENKLAMIDAS

GLIBENKLAMIDAS

Glibenklamidas arba gliburidas yra vaistas, vartojamas pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu, siekiant kontroliuoti aukštą cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje. Sergant 2 tipo cukriniu diabetu, organizmas negali tinkamai panaudoti ir saugoti gliukozės, todėl ji kaupiasi kraujyje. Glibenklamido vaidmuo yra skatinti organizmą išskirti daugiau insulino nei įprastai, kad surištų gliukozę kraujyje.

Be vaistų, diabetikams reikia pakeisti savo gyvenimo būdą, kad jie taptų sveikesni valgydami subalansuotą mitybą ir reguliariai mankštindamiesi.

Kita prekių ženklų : Condiabet, Daonil, Glidanil, Glimel, Gluconic, Harmida, Libronil, Padonil, Prodiamel, Renabetic, Tiabet, Trodeb.

Apie glibenklamidą

Grupė Sulfonilkarbamido preparatas nuo diabeto
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, ypač žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu.
Kitas vardas Gliburidas
Vartoja Suaugęs
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija riziką vaisiui. Žindančioms motinoms dar nežinoma, ar glibenklamidas gali patekti į motinos pieną, ar ne. Jei maitinate krūtimi, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimas:

  • Glibenklamidas nėra skirtas 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams arba pacientams, kuriems yra diabetinės ketoacidozės komplikacijų.
  • Nevartokite glibenklamido, jei esate alergiškas sulfonamido vaistams.
  • Pasakykite gydytojui apie kitus reguliariai vartojamus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Žinokite apie glibenklamido vartojimą, jei sergate inkstų ir kepenų ligomis, G6PD trūkumas ar porfirija.
  • Atsargiai vartoti senyviems pacientams, nes gali sukelti hipoglikemiją. Hipoglikemija taip pat yra linkusi atsirasti žmonėms, kurie praleidžia valgį, per daug sportuoja ar serga.

Glibenklamido dozė

Pradinė glibenklamido dozė yra 2,5-5 mg per parą. Dozę per savaitę galima didinti iki didžiausios 20 mg per parą dozės. Didesnės nei 10 mg dozės bus padalintos į du vartojimo grafikus per vieną dieną.

Senyviems pacientams dozė prasideda nuo 1,25 mg per parą.

Glibenklamidą vartokite teisingai

Glibenklamidą vartokite pagal gydytojo nurodymus ir nurodymus ant pakuotės. Šį vaistą reikia gerti valgio metu, ty pusryčių ar pietų metu.

Taip pat patartina valgyti subalansuotą mitybą ir reguliariai mankštintis, kad būtų galima kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Glibenklamido sąveika su kitais vaistais

Toliau pateikiamos kai kurios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant glibenklamidą kartu su kitais vaistais.

  • Padidinkite vaistų koncentraciją kraujyje, jei vartojate kartu su priešgrybeliniais vaistais, tokiais kaip mikonazolas ir flukonazolas.
  • Padidina hipoglikemijos riziką vartojant kartu su antibiotikais chloramfenikoliu, klaritromicinu, chinolonu, sulfonamidais, antidepresantais su fluidu, nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) ir hipertenzija sergantiems AKF. inhibitoriai ir beta versija blokatoriai .
  • Sumažina vaisto Glibenklamido poveikį, kai jis vartojamas kartu su diuretikais, kortikosteroidais, skydliaukės vaistais, estrogenais, fenitoinu, vitaminu B3, rifampicinu, kalcio antagonistais ir izoniazidu.

Pripažinkite šalutinį glibenklamido poveikį ir pavojus

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus glibenklamido, yra šie:

  • Hipoglikemija arba mažas cukraus kiekis kraujyje.
  • Karščiavimas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.
  • Kepenų funkcijos sutrikimas.
  • Sumažėjęs raudonųjų, baltųjų ir trombocitų kraujo kūnelių skaičius.
  • Padidėjęs apetitas ir svoris.

Žinokite žemo cukraus kiekio kraujyje ar hipoglikemijos požymius ir simptomus. Simptomai yra galvos skausmas, pykinimas, nerimas, nerimas, elgesio pokyčiai, tokie kaip girtumas, drebulys, silpnumas, neryškus matymas, šaltas prakaitas, mieguistumas, širdies plakimas, blyškumas, sutrikusi koncentracija, iki sąmonės netekimo.

Jei taip atsitiktų, nedelsdami išgerkite saldumynų ar gėrimų, kuriuose yra cukraus. Pasitarkite su savo gydytoju apie būdus, kaip išvengti hipoglikemijos. Reguliariai tikrinkite cukraus kiekį kraujyje, kad sužinotumėte, kaip reaguojama į diabeto gydymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI