Estriolis

Estriolis

Estriolis yra estrogeno rūšis, kurią natūraliai gamina organizmas ir kuris yra atsakingas už daugelį kūno funkcijų, įskaitant reprodukcinius organus, širdį ir kaulus.

Moterims, jei estrogenų kiekis organizme priskiriamas tokiai žemai kaip menopauzės metu, tai gali sukelti įvairius sutrikimus, tokius kaip galvos skausmas, krūtų skausmas, tepalo trūkumas makštyje.

Šiuo atveju estriolis yra tabletėse ir kremuose, kurie naudojami kaip pakaitinė estrogenų hormonų terapija. Be pakaitinės hormonų terapijos, estriolis taip pat vartojamas nevaisingumui arba nevaisingumui dėl gimdos kaklelio sutrikimo gydyti ir makšties sienelių plonėjimui.

Šio vaisto vartojimą turi skirti gydytojas. Vartojimo būdas ir netinkamas dozavimas gali sukelti įvairius šalutinius poveikius, tokius kaip migrena, gelta , į krūtų patinimą.

Prekės ženklas: Ovestinas

Apie estriolį

Grupė Pakaitinė hormonų terapija
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Pakaitinė hormonų terapija pacientams, sergantiems menopauze, kovojant su nevaisingumu dėl gimdos kaklelio sutrikimų ir įveikiant makšties sienelių plonėjimą
Vartoja Suaugusi moteris
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos N kategorija: Dar nesuskirstyta į kategorijas.
Dar nežinoma, ar estriolis patenka į motinos pieną, ar ne.
Estriolis nėščioms ir žindančioms moterims iš esmės neturėtų būti vartojamas. Tačiau dėl jo naudojimo pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma Tabletės ir kremai

Įspėjimas :

 • Nevartokite šio vaisto, jei sergate arba patiriate kraujavimą iš makšties, krūties vėžį, gimdos vėžį, gimdos sustorėjimą, sutrikusią kepenų funkciją, porfiriją, kraujo krešulius arterijose ar venose, širdyje ir kraujagyslėse bei aukštą cholesterolio kiekį.
 • Būkite atsargūs vartodami šį vaistą, jei sergate arba sirgote gelta , pūslelinė, hipertenzija, diabetas, epilepsija ir astma.
 • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškė alerginė reakcija arba perdozavote.

Estriolio dozė

Toliau pateikiamos dažniausiai vartojamos estriolio dozės:

Būklė Vaisto forma Dozė
Pakaitinė hormonų terapija pacientams, sergantiems menopauze Tablėtė 0,5-3 mg per dieną 1 mėnesį, tada tęskite 0,5-1 mg per dieną.
Nevaisingumas dėl trukdžių gimdos kakleliui Tablėtė 0,25-1 mg per parą 6-15 menstruacinio ciklo dienomis. 1 diena skaičiuojama, kai menstruacijos prasideda nuo pirmųjų
Makšties sienelės plonėjimas Kremas Naudokite 1 kartą per dieną. Palaipsniui sumažinkite iki 2 kartų per savaitę.

Teisingas estriolio vartojimas

Prieš vartodami estriolio vartojimo naudą ir riziką pasitarkite su gydytoju.

Estriolis yra tablečių ir kremo pavidalu. Estriolio tabletes galima gerti prieš valgį arba po jo. Naudokite vandenį, kad būtų lengviau nuryti vaistą.

Estriolio kremui naudokite vaistus naudodami vamzdinį aplikatorių, kuris yra vaistų pakuotėje. Užpildykite aplikatoriaus vamzdelį estriolio kremu. Norėdami jį užpildyti, aplikatoriaus viršų sujunkite su kremo paketu, tada paspauskite, kol vaistas užpildys tūbelę. Ant aplikatoriaus vamzdelio buvo įvairių dydžių. Sureguliuokite į aplikatorių įleidžiamo kremo kiekį pagal gydytojo rekomenduotą dozę.

Užpildę aplikatorių įkiškite kuo giliau į makštį ir lėtai nuimkite aplikatoriuje esantį kremą. Estriolio kremas paprastai skiriamas vieną kartą per dieną, tai yra, vakare prieš miegą.

Reguliariai vartokite vaistus. Nepridėkite, neatimkite ir nenustokite vartoti vaistų be gydytojo patarimo. Jei būklė negerėja, yra alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Vaistų sąveika

Nepageidaujamo vaistų sąveikos pavyzdžiai, jei estriolis vartojamas kartu su kitais vaistais:

 • Sumažėjęs estriolio veiksmingumas, kai jis vartojamas kartu su aktyvuota anglimi, fenobarbitaliu, karbamazepinu, grizeofulvinu, fenitoinu ir rifampicinu.
 • Antikoaguliantų veiksmingumo sutrikimas.
 • Padidėjusi teofilino vaistų šalutinio poveikio rizika.

Estriolio šalutinis poveikis

Kiekvieno žmogaus reakcija į vaistą gali skirtis. Toliau pateikiami šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti pavartojus estriolio:

 • Nugaros skausmas
 • Patinimas ar skausmas krūtinėje
 • Gelta
 • Migrena
 • Kraujo krešėjimas
 • Padidėjęs kraujospūdis
 • Odos dirginimas ar niežėjimas makšties srityje
 • Tulžies pūslės sutrikimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI